Disney Universe

25.10.2011
2012

Disney Universe je akční hra pro mladší publikum od firmy Eurocom vydaná pod patronací Disney Interactive Studios.

Nabízí celkem šest pohádkových světů známých z tvůrčích dílen společností Disney a Pixar: Monster Inc., WALL-E, Lion King, Aladdin, Tim Burton´s Alice in Wonderland a Pirates of the Caribbean. Využívá scény známé z filmů, ale jsou přizpůsobeny světu Disney Universe. Unikátní je dosud neviděné prolínání jednotlivých filmových prostředí s libovolnými postavami, kterých je více než 40 - můžete tak např. jako hrdinný kapitán Jack Sparrow bojovat v prostředí Monster Inc. Své hrdiny si navíc oblékáte podle libosti do kostýmů, které si při hraní odemykáte.

Příběh se točí kolem společnosti Wonder Labs, jež vytvořila virtuální svět Disney Universe. Jste pozváni k prohlídce a zážitkům v pohádkových Disneyho scenériích se známými postavami. Jak bývá velice často zvykem, vše nejde podle plánu. Váš spolehlivý průvodce - VIC (Virtual Information Cube) je napaden jeho zlým alter egem jménem HEX a ten naruší stabilitu uvnitř Disney Universe a podmaní si celou říši. Dříve přátelští a nápomocní roboti se stanou agresivními, bojují a tvoří pasti proti vám, hráčům.

Disney Universe lze nejlépe připodobnit ke hře LittleBigPlanet nebo ke hrám ze sérií LEGO. Můžete hrát osamoceně nebo v kooperaci až čtyřech hráčů. Procházíte pestrým pohádkovým světem, likvidujete nepřátele a řešíte jednoduché hádanky. Jednotliví hrdinové mají specifické útoky a schopnosti. Sbírané mince nám umožňují nákup vylepšení a nových oblečků pro postavy.

V ČR je hra distribuována společností Comgad s kompletním českým dabingem.