Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Disgaea: Hour of Darkness

Disgaea: Afternoon of Darkness, Disgaea DS, Disgaea PC, Disgaea 1 Complete, Makai Senki Disgaea

27.08.2003
30.10.2007
23.09.2008
15.01.2013
24.02.2016
09.10.2018
80
2 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Démon Laharl, syn už dva roky zesnulého krále podsvětí (Netherworldu) Krichevskoye, se probouzí po dvouletém spánku, aby zjistil, že jeho domov je v troskách. Démoni mezi sebou bojují o nadvládu a jako právoplatný dědic trůnu se do války připojuje i on. Ovšem ani jeho jediná služebnice, Etna, k němu nechová respekt. Ještě navíc je z andělského města Celestia vyslán anděl ve výcviku Flonne, která má za úkol Laharla zavraždit. Svůj úkol ale nezvládne a místo něj si dá jiný. Naučit Laharla, bezcitného a sobeckého démona, lásce.

Od většiny ostatních SRPG se Disgaea odlišuje především velkou variabilitou tahových soubojů odehrávajících se na klasické čtvercové "šachovnici". Ty zajišťují hlavně příkazy Lift a Throw, s jejichž pomocí může každá postava zvednout klidně i několik jiných a odhodit je pryč, případně jim zamezit v tahu. Hráč si navíc může vytvářet vlastní postavy a na výběr má 40 unikátních povolání. K dispozici je i Item World, tedy náhodně generovaný svět uvnitř každého kousku výbavy, jehož průchodem a zabíjením nepřátel se dané předměty vylepšují. Trpěliví hráči můžou grindovat až za hranici levelu 9999 a dosahovat tak absurdních hodnot poškození.

Disgaea je prvním titulem v úspěšné sérii, která nyní čítá pět hlavních dílů, několik spin-offů a rozšířených edic. Ač mezi sebou jednotlivé části sdílí mnoho postav, tak na sebe příběhově nenavazují, vyjma Disgaea D2: A Brighter Darkness, která je nepřímým pokračováním právě prvního dílu. Vydání pro Windows, Disgaea PC, je upraveným portem (interface, vylepšené textury) PSP hry Disgaea: Afternoon of Darkness, která je zase hutně rozšířeným portem původní PS2 verze. Na PlayStation 4 a Nintendo Switch vyšel první díl ve verzi Complete, která updatovala grafiku po vzoru pátého dílu série.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.