Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Disgaea: Hour of Darkness

Disgaea: Afternoon of Darkness, Disgaea DS, Disgaea PC, Disgaea 1 Complete, Makai Senki Disgaea

80
2 hodnocení Platformy
Žánr:
strategie > tahová strategie *
RPG > nezařazeno
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
27.08.2003 PS2
30.10.2007 PSP
23.09.2008 DS
15.01.2013 PS3
24.02.2016 PC
09.10.2018 PS4Switch
Vývojáři:
Nippon Ichi Software
Démon Laharl, syn už dva roky zesnulého krále podsvětí (Netherworldu) Krichevskoye, se probouzí po dvouletém spánku, aby zjistil, že jeho domov je v troskách. Démoni mezi sebou bojují o nadvládu a jako právoplatný dědic trůnu se do války připojuje i on. Ovšem ani jeho jediná služebnice, Etna, k němu nechová respekt. Ještě navíc je z andělského města Celestia vyslán anděl ve výcviku Flonne, která má za úkol Laharla zavraždit. Svůj úkol ale nezvládne a místo něj si dá jiný. Naučit Laharla, bezcitného a sobeckého démona, lásce.

Od většiny ostatních SRPG se Disgaea odlišuje především velkou variabilitou tahových soubojů odehrávajících se na klasické čtvercové "šachovnici". Ty zajišťují hlavně příkazy Lift a Throw, s jejichž pomocí může každá postava zvednout klidně i několik jiných a odhodit je pryč, případně jim zamezit v tahu. Hráč si navíc může vytvářet vlastní postavy a na výběr má 40 unikátních povolání. K dispozici je i Item World, tedy náhodně generovaný svět uvnitř každého kousku výbavy, jehož průchodem a zabíjením nepřátel se dané předměty vylepšují. Trpěliví hráči můžou grindovat až za hranici levelu 9999 a dosahovat tak absurdních hodnot poškození.

Disgaea je prvním titulem v úspěšné sérii, která nyní čítá pět hlavních dílů, několik spin-offů a rozšířených edic. Ač mezi sebou jednotlivé části sdílí mnoho postav, tak na sebe příběhově nenavazují, vyjma Disgaea D2: A Brighter Darkness, která je nepřímým pokračováním právě prvního dílu. Vydání pro Windows, Disgaea PC, je upraveným portem (interface, vylepšené textury) PSP hry Disgaea: Afternoon of Darkness, která je zase hutně rozšířeným portem původní PS2 verze. Na PlayStation 4 a Nintendo Switch vyšel první díl ve verzi Complete, která updatovala grafiku po vzoru pátého dílu série.


Poslední diskuzní příspěvek

Ringo: napodobne, uz jsem na to starej. potreboval bych pisarku, pac me to psani a dodrzovani jeho reguli nebavi. Drolin: ja hry…

Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.