@Han22 (12.06.2019 18:24): Bohužel už dohrán :). Velmi dobrá hra, ale po druhém dílu jsem čekal trochu více (s odstupem bych ale asi hodnotil 9/10). Jde o jednu z mála her, co bych si chtěl zahrát znovu - skvělá atmosféra. Jinak ve Score (nebo to byl Level?) měla super recenzi.
@Drolin (10.06.2019 09:02): Přesně jak píšeš, mnohem radši mám nějaký strhující příběh než podobné srandičky, ale Discworld 2 byl opravdu úžasně vtipný, dokonce i takové to prolamování čtvrtého rozměru které většinou působí trapně bylo úchvatné. Vždycky mě potěší když je ve hře nějaká přidaná hodnota, jako například ty odkazy na klasický Hollywood. A jestli máš rád mystery a detektivky, určitě doporučuji Discworld Noir, ten příběh a celá atmosféra je naprostá fantazie.
@Han22 (komentář): Toto je prostě fantastická adventura! Vizuálně krásná, vtipná, výborný dabing a zvuky, zábavná hrát...

Hrál jsem myslím velký počet adventur, a tato jasně (spolu s GK2, The Lost Crown a Callahan) vyčnívá. A to mám spíše raději také mystery nebo detektivky, než primárně humorné adventury.
@Drolin (28.05.2018 15:59): CMI je pravda namalovanej pekne, ale hlavni hrdina tam vypada priserne a D2 mi o moc hezci nez uz tak pekna jednicka neprisel, hodne lokaci uz naopak nemelo tu atmosferu. Podotykam, ze jsem D2 dotahl do 2. chapteru, takze jsem to hral pomerne dlouho, nez me znechutil stale stejny dabing. Zpetne za nejlepsi dil povazuju Discworld Noir.

Vizualne nejhezci adventury, to se tezko hodnoti, ale nejspis by se o metal hodne vazne uchazely hry Amanity Design, hlavne asi Samorost 3 a Machinarium.
Stále mě překvapuje, jak málo je druhý Discworld hraný.

Populární background, fantastická grafika, snadné spuštění na ScummVM... jednoduše TOP5 adventura, přesto pouze 12 hodnocení.
@Drolin (26.02.2013 20:59): Nejdriv se musim dokopat k tomu, abych na notebook nahodil Win Xp misto Linuxu, respektive za to nekomu zaplatit, protoze nemam zadny drivery, nevim jaky jsou tam drivery a nemam naladu se v tom vrtat. Velkou ranou uz bude samotnej fakt navratu z komfortnich novych Ubuntu na stary Wokna, kde jsi rad, ze ti po instalaci vubec jede mys...

Zero Critical jsem bohuzel spustil jen v okne, v okne fakt nehraju.
@Drolin (26.02.2013 20:08): Ne, ze by me to nebavilo, nebo ze by D2 byl spatnej, to urcite ne, ale kdyz musim preskakovat rozhovory s kazdou druhou muzskou postavou, tak je to spatny. Dostal jsem se do 2. chapteru, prijdu nekam na bazar, na nem 3 postavy, kliknu na jednu a OZVE SE ZASE TEN STEJNEJ DEBILNI HLAS. Pocitam, ze tam ma dalsich 100 postav...To se neda.

Noir si jednou zahraju, cekam az se objevi na GOGu.
@90210 (26.02.2013 20:03): No, celkem škoda, že tě hra nebaví. Právem Discworld II patří do toho nejlepšího z žánru (a osobně ji řadím za nejlepší 90kovou klasickou point n click adventuru kterou jsem zatím hrál).

A Discworld Noir jsi zkoušel, budeš zkoušet?
@90210 (26.02.2013 19:39): Já si tedy stejného dabingu v ani v nejmenším nevšiml (možná je to tím, že je asi znáš z dílu prvníhu).

S vizuální stránkou ale souhlasit v žádném případě nemohu. DII považuji za vůbec nejhezčí kreslenou adventuru, před kterou se musí sklonit Curse i Toonstruck. A to je také důvod, proč první díl stále oddaluji - jeho grafika je imho daleko menší eye-candy než např. Simonové a jiné starší adv v 320x200.
Ja si nemuzu pomoct, ale me proste stale strasne irituje dabing, to sakra nemohli najmout vic lidi? Proc musi jeden typek mluvit snad polovinu muzkych postav (vsichni kouzelnici, dibbler), aniz by se nejak pokousel o jeho zmenu, takze pulka postav mluvi uplne stejne. Toho chlapa bych fakt zabil, sral me uz v jednicce, patrne nejaka british voice acting star...

Zatim mi jednicka prijde mnohem lepsi, atmosferou mesta, pribehem a dialogy, ale i grafikou a animaci.
Tákže, úspěšně rozehráno, arcikancléř obdržel třpyt, hůlky, čtyři centilitry myší (nebylo v překladech knih krtčí?) krve a teď se snažím o svíčky. Angličtina je v pohodě (první díl jsem hrál v překladu), ale zatím mě to nechytlo tolik jako jednička, která byla skutečně ujetá. Navíc - kdo si dovolil zabít Bábi Zlopočasnou, které hovado?

A nemůžu si pomoct - některá místa, obrazy a řešení jsou mi nějak povědomé, i když si nevybavuji, že bych předtím DW2 hrál. Výměna holí za ptactvo a kladivouna? Hrátky se včelami? Proč je mi to sakra povědomé?
Indy šel naprosto v klidu. S Discworldem II jsem měl trochu trable (pak jsem zjistil, že je potřeba nakopírovat určité soubory z obou CD (a přejmenovat některé další) a naházet je do hlavní složky hry. A už to jede, líp než v DOSBOXU. Jo a musí to asi být DOS verze, ne Windows verze.

Co se Urban Runnera týče, nainstaloval jsem to a pak si přečetl, co je potřeba - opět nakopírovat soubory, jenže to mi hlásí chybovou hlášku.
Koukám, že to má i podporu pro hry od Coktel vision... já si toho Urban Runnera přece jen zahraju, juch:)
Drolin: Ve SCUMMu jsem dal Beneath the Steel Sky a rozehrál Indiana Jonese and the Fate of the Atlantis (což bych taky mohl dohrál někdy) a Flight of the Amazon Queen, jinak jedu DOSBOX.

BTW popisek - Eric Idle namluvil Mrakoplaše i v prvním díle.
Bratru před rokem jsem několikrát bojoval a až nakonec spustil na XPčkách, takže už samotné intro pro mně bylo odměnou. Až to dohraju celé, třeba půjdu s hodnocením nahoru. Jednička byla zábavná, i když od začátku do konce s návodem. No co už.
Dobře :) Beru to z pohledu hráče, který hru už dohrál. A mě potěší, každá cz/sk recenze z dané doby (navíc to 25. Riki je pěkně našlapané kvalitními tituly).
Jasně a stručně ríká: "Zahrajte si to!" Což je někdy vhodnější než sáhodlouhé rozbory.
Ani nie, recenzia je prešpikovaná nekonkrétnymi superlatívmi a to nemá priveľmi veľkú výpovednú hodnotu.