Digimon Story: Cyber Sleuth

Media.Vision •  h.a.n.d. (PC, Switch)
02.02.2016
18.10.2019

Digimon Story: Cyber Sleuth je v pořadí čtvrtý díl série Digimon Story. Jedná se o RPG z pohledu třetí osoby, kde hráči ovládají postavu trenéra digimonů.

Na začátku hry máte na výběr ze tří digitálních monster, a to Terriermona, Palmon a Hagurumona. Postupem v příběhu získáváte další nové a kdykoli je můžete obměňovat. Celkem je ve hře až 249 digimonů, včetně sedmi DLC a dvou exkluzivních. Boje mezi digimony probíhají v tahovém soubojovém systému, kdy používáte buďto normální útoky nebo máte na výběr z řady speciálních, které má každý z digimonů své unikátní. Účastí v soubojích se zvyšuje jejich level i další atributy.

Hra obsahuje i multiplayer, kdy můžete soupeřit s ostatními hráči z celého světa nebo se svými přáteli. Také zde můžete najít i režim New Game Plus, kde si znovu od začátku projdete příběh s tím rozdílem, že vám zůstanou všichni digimoni, peníze, ranky a další neklíčové položky a atributy pro příběh.

Na příběh hry v roce 2018 navázalo pokračování s podtitulem Hacker's Memory.

@Solidor (25.02.2020 18:01): ja tu tvou sedasatku zaregistroval, neboj :)

Spis bych mel zahrat jeste zakladni Personu 5, abych pak mel srovnani s Royal, hehe. Mam obavu ze u te Royal uz u poloviny veci nepoznam jestli jsou nove nebo ne.

Dopředu předesílám, že vesmír Digimonů vůbec neznám - vím, že existují a že to bylo něco jako Pokémon, který mi rovněž příliš neříká. Prostě -mon sběratelská hra. Také musím říct, že jsem titul nedohrál - věnoval jsem mu 15 hodin a na How long to beat má hra kolem 70 hodin, takže jsem byl stále někde na začátku. Ale neustálé pobíhání po těch samých místech a čtení nezáživných textů mě už prostě přestalo bavit. Hlavní příběh jako takový není vyloženě špatný, ale je to hrozně ukecané a při tom se spoustou výplně, která není zábavná. Hlavní hrdina je němí a působí jako úplné pako. Nemá absolutně žádnou hloubku. Tahové souboje jsou na Normal docela jednoduché a repetitivní. Kromě těch zábavnějších s bossy a silnějšími nepřáteli vás bohužel čeká také spousta náhodných soubojů s miniony a u těch můžete úplně s klidem zapnout autopilota. Prostředí má svou estetiku, ale mění se pomalu a nejotravnější je opravdu nezáživný back tracking, kdy často pořádně nevíte, kam máte jít, takže neustále prolézáte ta samá místa a jen pomalu se vám odemykají nová. Samotní Digimoni jsou zajímavý a je jich přes 200, přičemž experimentování s jejich evolucí (či devolucí) je asi ta největší zábava ve hře. Méně zábavný je management digimoních ostrovů. Bohužel samotný systém sbírání digimonů pro mě nebylo natolik zábavné, abych u hry vydržel. Na to mám až moc jiných a kvalitnějších restů. :-D.

Pro: Digimoni a jejich systém evoluce

Proti: Backtracking, jednoduché náhodné souboje, nezáživné dialogy postav, plochý hlavní hrdina