(a ja se s mysi konecne trochu chytnul a rozjel a pobil prvnich 5 levelu dungeonu. A neco jsem zmacknul a herni plocha se mi zacala vykreslovat zdvojenejma pixelama, hruza. Neni nejaky resolution patch nebo windowed mode?)
special - pokud neni potřebná hodnota 120 DEX na 95% blok, tak máš pravdu, nemám potřebnou hodnotu : )

sevenc- já jsem také s D2 strávil hodně času, cca 5 let, a i tak tvrdím, že ty procenta nefungujou tak jak jejich hodnota vypovídá, už jsem to psal níže jak to vypadá v praxi, a já jako hráč přeci nemám vliv na to zda mě v klidu jedno monstrum zasáhne nebo nezasáhne, vše se propočítává nezávisle na vůli hráče, proto to nemůže ani být chyba hráče. A Už to bylo řečeno máš pravdu, na to jsem reagoval tím, že to bylo testováno jen na jednom nepříteli a ne na větším počtu a opravdu 95% to není, opravdu si to nevymýšlím, ostatně vyzkoušet si to může každý sám.

Stoupni si, nehýbej se, nech do sebe mlátit jedno monstrum (silné adekvátně tvému levelu a úrovni ať je to vypovídající) a pokud tě trefí z 20 ran jen 2x tak máš u mě pivo. Pech je, že to jde takhle na dálku špatně ověřit : )
"číslo je to pěkné, ale ve hře moc nefunguje, stejně jako v D2"
Obávám se, že chyba nebude ve hře, ale spíš v hráči. Vzorce jsou prověřené a důkladně otestované - koneckonců, Diablo i D2 už jsou pár let venku. A řekněme, že jsem s Diablem a hlavně D2 něco častu strávil.

Na levelu 50 potřebuješ myslím 120 DEX na maximální blok. Na nižších levelech je potřebná DEX vyšší. Obecně u Warriora se s vyššími levely přesouvá zaměření z AC na DEX - právě díky tomu, že je potřebná nižší AC a tím se uvolní prostor pro DEX (a další atributy).

A jak už bylo (myslím?) řečeno, 100% šance na blokování neznamená, že když na tebe útočí 20 nepřátel naráz, tak všechno vyblokuješ (což doufám nepředpokládáš). Pokud tě nepřítel zasáhne během blokovací animace nebo v Hit Recovery, tak zásah prostě nevyblokuješ. Což je např. zmíněná situace 20 letících střel.

Proti Blood Star je třeba mít resistenci na magii a hlavně nestát na místě a nekochat se těmi červenými objekty, které se blíží a tak vesele pulsují.
Lepší by bylo, zeptat se jakou má hodnotu dexterity. Já mám 82 a ty baby s červenýma koulema mají 100% úspěšnost útoků :-(
Ostatní nepřátelé sice tak dobří nejsou, ale ty borky mě trápí, dneska jsem Diablo nehrál, potřebuju trochu nechat nervy v klidu :-)
me donutite si do nrtbooku pichnout mys jeste... akorat ji tu nebudu mit kam dat... no.. myslim ze az zbytek rodiny odkraci pracovat prestehuju nejaky nabytek a zas se pokusim :)
Odbíhám mezi hraním ještě ke grilování na zahradě, tak zatím lvl 11, Leoric down. Butcher padnul jak nic, protože mi těsně před ním padla pěkná zlatá palice +80% dmg, +10% hit a quick attack. To se pak mlátí jedna radost :)
sevencreature - jak jsem napsal tuším že 2x, stojím na místě, nechám do sebe řezat, a úspěšnost bloku je na hony vzdálená číslu 95%, číslo je to pěkné, ale ve hře moc nefunguje, stejně jako v D2.

V běhu mě to opravdu testovat nenapadlo : )
Já zatím nechcíp, jenže já hraju na pořádný myši a druhou ruku přehazuju mezi numpadem a tabem : ).Jinak 14 level a akorát jsem vyčistil chamber of bones..aah those memories : ).
a me se nejak nedari, prave jsem chcipnul protoze jsem nestihnul pehmatnout na shift+2 ... mozna bych to nemel hrat s touchapadem :)
Já ho dal hned na první pokus : ). A Leoric už je taky pod drnem, znova : ).11 level a prokousávám se pátým patrem...supr supr hra.
teda, tady neco nehraje, butcher ze me nadela salat jak nic, obvykle me jebne driv nez se vubec naprahnu a kdyz uz stihnu machnout, tak obvykle minu. Ani utyct se od nej poradne neda pokud se zrovna trefuje... the fuck?
"Jak říkám, procenta v podání Blizzardu je fakt záležitost k pousmání."
Jsem rád, že existuje alespoň jedna osoba na planetě, které přijdou k pousmání. Gratuluji! :)

Blokování funguje pouze pokud stojíš na místě nebo útočíš zbraní na blízko. V D2 to navíc funguje tak, že pokud běžíš, že tě nepřátelé zasáhnou vždy.

pipboy: Jestli hraješ Single Player, tak dokud nedáš New Game, tak věci na zemi nezmizí.
Ja na butchera akora pujdu :))
Hele kdyz necham veci ve vesnici valet se nazemi tak nezmizi ze?
Já taky : ). Jsem bojovník, už mám level 7 a právě jsem sejmul Butchera, docela to trvalo, myš dostala zase po mnoha letech neuvěřitelnej záhul : ). A už mám dvě zlatý unikátní věci : ).Btw kdo skládal do Diabel hudbu je géééééénius.
No doprdkvančic já si to asi taky rozehraju : ).Po nějakejch desíti letech...a pěkně za bojovníka, ať okusím tu uberobtížnost ze který je tady pivo pořád posranej : ).
Pivo: Vidiš to, to je ta záhada, že většině z nás Diablo přijde jak procházka růžovou zahradou a jen Pívo tam dostává na frak :)
Tak si to zase zahrej :-)
Jinak nechápu, že všeci tvrdíte, jak je to lehká hra a já si furt nadělávám do kalhot, jak vidím těch 50 čertic, které mě furt zabíjí :-)

Jinak mám dexterity na 80ce a i když na mě útočí pouze jedna borka, tak má 100% úspěšnost. Ale na druhou stranu peklo musí být peklo, že? :-)
No, teď se mi nahrnulo asi 50 těch bab přímo před vstup do levelu, takže jsem to zase nedal :-/ Hm, fakt nechápu, jak jste to dohráli, ale ony mě zabíjí a já si neškrtám.

EDIT: Jde to jaksik, ale spotřebuju hodně lektvarů. Mám 70 000, myslíte, že mi to vydrží na 3 patra, když jeden stojí 150? :-D
Asi 450 lektvarů, tak snad to vyjde. Držte mi palce.
Já mám problém se třemi :-D
Ještě jak jich je v místnosti 50. Ale snažím se je hodně rozlákat, aby nebyly furt spolu, ale hodně mi utíkají :-(
Pokud máš ty rezistence a stejně dostáváš, tak ti nezbyde nic jinýho než je dát postupně, vylákat je, a postupně zabíjet, případně se i vrhnout mezi ně a vždycky si nějakou vyhlídnout a postupně drtit, pokud budeš pořád v pohybu tak tě netrefí.
Tak ta děvka co střílí čevené koule, tak má úspěšnost 100% :-)
A je jich tam strašně moc, takže zase nevím, jak to dohrát :-(
V D2 je to ještě horší, kolikrát jsem se fakt smál když i obyčejnej Fallen s 4% šancí na zásah mě trefil z 10 ran tak 5x 6x, a můj 75% blok se smrsknul tak na jedno až dvě vykrytí z těch 10 útoků : ))

Kolikrát jsem si na to v duchu nadával proč je to takhle zmršený, když to při hraní vůbec neodpovídá těm číslům.
Já žádnou teorii nemám, jen říkám, že když si stoupnu a nechám do sebe řezat protivníka, tak mě trefí z 20 ran rozhodně několinásobně víckrát než 2x, to je vše.

Jak je to možné když má být blok 95%? To opravdu nevím, asi mám extra obtížnou verzi.
Dík. Já jí zatím jenom cosik prodával, tak bych se měl asi podívat, jestli bych i od ní nekupoval :-)
Pivo: Taky je dobrý kupovat u čarodějnice lahvičky na zvýšení primárních atributů. Občas nějaké prodává.
Bez vrácení do města a předešlého levelu? Do prdele, to by dal snad největší king anebo po pár letech masochista :-D
Já budu rád, jak to nějak dohraju. Už jsem se konečně dostal do pekla a mám asi 70 táců, ale místo do nějakých super předmětů to radši investuju do lahviček, před finálním soubojem s ďáblem.
Kromě psů v pekle, ale ti jsou zvláštní případ. Navíc kromě bloku je tu pořád ještě armor class, ale to je spíš záležitost Rogue.

Podle Tvé teorie by byl Ironman (dohrání na jeden zátah, žádné vracení do města, žádné vracení do již prošlých levelů) nedohratelný. Což samozřejmě není. A to se navíc hraje v MP, kde mají nepřátelé i na obtížnost Normal vyšší statistiky než ti v SP.
Opravdu tě každá příšera z 20 ran zasáhne jen 2x? To máš asi nějakou speciální edici : ))
Jinak je normální, že nějakou dobu na nikoho nenarazím a pak uvidím 50 nestvůr naráz? Já mám snad smůlu. Prostě to nemůžu dohrát, když mě to znepříjemňuje taková přesila nepřátel :-(

Teď tam mám prostě ty šakaly co chrlí zelené koule a je jich asi 50 a střílí po mně 200 koulí naráz. 5 vteřin se udržím, ale abych je posekal, tak to chce hodně trpělivosti a většinou s nima i hodinu bojuju, než se mi to náhodně povede :-/
special - o to se nechci přít, věřím ti, já jen, že tahle čísla mi přijdou nepodstatná když praxe při hraní ukáže, že skutečnost je jiná, zraňují téměř vždy a bloku rozhodně není 95% ale tak 20%, takovou mám zkušenost z hraní, proto mě těch 95 moc nebere, když to nefunguje : (
Ale i tak. Jednotlivě bych to nedokázal brát, ani kdybych se po.... Ty ženské furt utíkají a stejně mě zavedou ke svým kamarádkám, tak jsem zase někde. Zkoušel jsem je brát po jedné, ale nejde to. U jiných nepřátel jsem to tak v pohodě dělal, ale tady mi to nějak nejde.

Jinak mám 60 táců a zabírá mi to celý inventář. Nejde ho nějak zvětšit? No asi si ty peníze nahážu na zem ve vesnici. Engine mi zatím nic neukradl, ale stejně je mi to takové nepříjemné to tam nechávat.
Ano, to platí, ale i tak to nefunguje, každý se téměř vždy trefí a blok je výjimečný a přitom by to mělo být naopak, proto těm číslům něvěřím, hlavní by mělo být to jak to funguje reálně ve hře a nespoléhat se na procenta. Jak říkám, procenta v podání Blizzardu je fakt záležitost k pousmání.
Šance na blok je 95%, ale to samozřejmě platí pouze v případě, že na Vás útočí pouze jeden nepřítel, ne několik zároveň. Proto říkám, aby je tahal jednotlivě.
Jop, teď se právě dívám, že je to úplně jiné :-)
Jinak tomuhle říkám totální ironie - Hraju to několik hodin a nenarazím na žádné resisty a jak to rozehraju znova, tak mám u všeho resistance 20%. A ten blbý amulet jsem našel do dvou minut :-D
Resp. koupil.
Tak levely se náhodně generujou v jedničce i ve dvojce, a některý úkoly se generujou taky náhodně.Např. King Leoric (kostlivec) nebo Butcher, čištění podzemní vody atd.
Na mě letí asi 20 koulí a z toho 18 mě trefí a zabije :-D

PvT: Dík, už jsem nad tím uvažoval a asi to tak udělám. Tuhle hru prostě dohrát musím :-) A výhrůžky se smazáním hry nikdy nemyslím vážně.

EDIT: Jinak, když jsem neměl ten úkol od toho umírajícího vesničana na začátku, tak uspořádání dungeonů bylo odlišné. Hm, zajímavé. První level tam nebyl a druhý byl trošičku jiný - alespoň začátek.
zvláštní, postavu mám opravdu vyhypovanou, ale na 95% mi tedy opravdu neblokuje, jako číslo je to fajn, ale pokud ve hře to tak neni, tak se mi to nezdá moc užitečný, v D2 je taky šance na zásah 95%, šance na inkaso v průměru kolem 8-10%, šance na blok 75% ale realita je, že se trefí tak na 40% procent, zásahy tam dostávám tak na 80% a blokuju tak za 20%.

Kdyby to tak opravdu bylo, s 95% bloku by pivo mohl stát uprostřed bandy těch succub a nechat do sebe poslat klidně dvacet koulí najednou a trefily by ho dvě, a pivo mi jistě potvrdí, že takhle to určitě neni. U mýho charakteru s kterym jsem to teď zkusil to tak neni a to je opravdu namakanej : )

Ne, na čísla bych se nespoléhal, procenta v podání Blizzardu jsou velice ošidná : )
Na blokování štítem se vykašli, to je o náhodě, vysoká dexterita nezajišťuje vykrytí každýho útoku. Vydělej si peníze a u wirta kupuj a loaduj tak dlouho dokud nenajdeš kvalitní rezisty a je to, stačí mít jen tolik peněz aby si mohl koupit jakýkoliv předmět, to je vše.

Pokud nemáš u vchodu do prvního levelu toho umírajícího vesničana, tak butchera nepotkáš.
Pivo: Butcher je vždycky ve druhém patře, ale protože hra generuje úkoly náhodně, tak tam občas být nemusí. Btw. jestli máš problémy v dolních patrech, tak můžeš udělat ještě jednu věc... Dej New Game s tou rozehranou postavou a projdi to celé znovu, na nějaké itemy s rezisty určitě narazíš a i když nic jiného, tak víc poexpíš a vyděláš peněz.
A ještě se chci zeptat. Nějak jsem se na začátku vykašlal na toho vesničana, co mi zadává úkol Butcher. Chci se zeptat, jestli jde na toho řezníka narazit, i když jsem ten úkol nepřijmul. Nikde na Butchera nemůžu narazit. Ani v prvním ani v druhém patře. Nějak tam není :-(