Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

DayZ

DayZ: The end of the beginning, DayZ: Standalone

13.12.2018
27.03.2019
29.05.2019
kompatibilní
52
21 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Drsně realistická střílečka z vlastního pohledu odehrávající se v otevřeném postapokalyptickém světě, ve kterém se hráči snaží pouze o jedno: přežít co nejdéle.

DayZ je samostatnou verzí mimořádně úspěšné modifikace stejného názvu od Deana Halla pro vojenskou simulaci ARMA 2 od Bohemia Interactive. Hráči se v ní ocitají v Černarusi, fiktivním postsovětském státě založeném na českých reáliích, kde neznámý virus přeměnil většinu populace v po krvi lačnící zombie. V těchto troskách civilizace o rozloze 225 km2 si přeživší musí obstarat vodu, jídlo, zbraně či léky, aby byli na boj s nakaženými připraveni. Postupem času hráč ovšem zjišťuje, že zombie jsou to poslední, čeho by se měl obávat.

Popularita DayZ totiž plyne především z interakce mezi hráči, kdy na první, mnohdy ani na druhý pohled není jasné, zda je ten druhý přítel či nepřítel, zda chce spolupracovat nebo vás hodlá rovnou zastřelit a obrat o pracně nashromážděné vybavení. Tyto okamžiky bývají vždy velmi emocionálně vypjaté, protože pokud hráčova postava ať kvůli zranění nebo nemoci zemře, přichází o všechno.


Poslední diskuzní příspěvek

Zdravím sháníme admina co se vyzná dobře v nastavování a upravování módů pro náš server.

Kontaktujte mě na discordu: FalleN#2471

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 70
Tahle hra měla potenciál. Bohužel jako většina early access her dopadla dost neslavně. Spousta slibů, které se nikdy nerealizovaly a pravděpodobně už nerealizují. Vývoj sice nějakým způsobem stále probíhá, ale tým dedikovaný pro tuto hru se notně zúžil a tak je vývoj extrémě pomalý, až takřka neznatelný.

Nedávno však došlo k uvolnění nástrojů umožňující fanouškovské modifikace hry. A to je zřejmě jediný způsob, jak se mohou skalní fanoušci dočkat nějaké "finální podoby" hry. Od samotných vývojářů se jí už pravděpodobně nedočkají.

Pro: fanouškovské modifikace

Proti: vývoj se takřka zastavil

+17