Sérii Resident Evil mám rád a to především její první díly, takže hru která vzešla z popela fanouškovského remaku druhého dílu jsem si nemohl nechat ujít. Daymare je nakonec hrou která stojí někde na půl cesty mezi původními hrami a moderním Resident Evil 2 od Capcomu. Hra má samozřejmě moderní ovládání a volnou kameru. Jinak je vše dost známé - zlá korporace, únik biologických zbraní a zničené městečko. Hratelnost je povědomou kombinací akce, managementu inventáře a řešení hádanek. Zpracování a atmosféra se autorům opravdu povedla a hra působí skutečně jako zapomenutý díl série. Takový mohl klidně být Resident Evil 4 kdyby se série nezměnila. Užil jsem si luštění hádanek, pročítání záznamů a poznámek i průzkum prostředí.
Daymare v průběhu vývoje příběhu střídá hratelné postavy a pod kontrolu dostanete tři různé. Jejich hratelnost se sice liší jen trochu, ale mají dost odlišné prostředí i atmosféry. Navíc má každý i unikátní zbraň. Zajímavě je také zpracováno přebíjení. Můžete buď využít rychlé, kdy postava zahodí zásobník, nebo pomalejší, kdy ho uschová do inventáře. Kromě klasické hratelnosti jsem si nejvíce užil některá prostředí. Samuel začíná v lese na strážní věži což dá vzpomenout na Firewatch. Později se dostaneme i k jízdě lanovou, ale bohužel nic neukáže ani cutscéna - musíme se spokojit se stanicemi a okolím. Potěší i řada narážek na filmy a videohry v podobě plakátů a fiktivních herních automatů. Mimo kampaně je k dispozici i režim H.A.D.E.S Dead End ve kterém je v již známých prostředích potřeba co nejrychleji splnit daný úkol. Dvě mapy jsem zkusil a není to špatné, ale nic pro mě. S přihlédnutím k okolnostem vzniku hry jsem si ji moc užil a fanouškům žánru ji jednoznačně doporučuji. Určitě se v budoucnu vrhnu i na pokračování.
Daymare v průběhu vývoje příběhu střídá hratelné postavy a pod kontrolu dostanete tři různé. Jejich hratelnost se sice liší jen trochu, ale mají dost odlišné prostředí i atmosféry. Navíc má každý i unikátní zbraň. Zajímavě je také zpracováno přebíjení. Můžete buď využít rychlé, kdy postava zahodí zásobník, nebo pomalejší, kdy ho uschová do inventáře. Kromě klasické hratelnosti jsem si nejvíce užil některá prostředí. Samuel začíná v lese na strážní věži což dá vzpomenout na Firewatch. Později se dostaneme i k jízdě lanovou, ale bohužel nic neukáže ani cutscéna - musíme se spokojit se stanicemi a okolím. Potěší i řada narážek na filmy a videohry v podobě plakátů a fiktivních herních automatů. Mimo kampaně je k dispozici i režim H.A.D.E.S Dead End ve kterém je v již známých prostředích potřeba co nejrychleji splnit daný úkol. Dvě mapy jsem zkusil a není to špatné, ale nic pro mě. S přihlédnutím k okolnostem vzniku hry jsem si ji moc užil a fanouškům žánru ji jednoznačně doporučuji. Určitě se v budoucnu vrhnu i na pokračování.
jvempire
Releon
Garret
Pro: Na poměry fanouškovského remaku: Grafika, ozvučení, příběh, lokace, nepřátelé, pocta starým survival hororům, schopnost vytvořit úplně jinou hru z původního remaku, technický stav, zbraně, ovládání
Proti: Inventář, umělá inteligence, zasekávání nepřátel, závěrečný bossfight, problémy se zvukem v cutscénách