Daymare: 1994 Sandcastle

30.08.2023

Daymare: 1994 Sandcastle je prequel díla z roku 2019, nesoucí název Daymare: 1998. Opět jde o third-person horor inspirovaný především sérii Resident Evil a dalšími hororovými akcemi z 90. let minulého století. Tentokrát se však hlavní role ujme Dalila Reyes, americká speciální agentka. Ta je zaměstnanec agentury H.A.D.E.S., známé z prvního dílu, a vydává se do jedné z amerických experimentálních laboratoří, ve které se něco šeredně pokazilo. Na svůj úkol je sice sama, nicméně je vybavena na svou dobu špičkovým vybavením, tudíž se neohroženě vydává do hlubin komplexu, ve kterém čekají krvelačná monstra, která si sama nedokázala představit ani v těch nejdivočejších snech.

Stejně jako v ve zmíněném prvním díle, i zde se hratelnost nese v klasickém duchu akčních hororů. Střeliva tedy není příliš, aktivních předmětů pomáhajících v průchodu jakbysmet a opatrnost i správná organizace inventáře tak hraje hlavní roli. Při průchodu komplexem samozřejmě nechybí ani četné řešení hádanek. Hra nabízí i několik novinek, například nové zbraně či monstra a vylepšenou grafickou stránku. Stejně jako v prvním díle, i zde je k dispozici dvojice úrovní obtížnosti.

Tak na tohle jsem vcelku zvědav. Doufám, že tam bude míň hlavolamů. V prvním díle mě některé ty hádanky vysloveně vys*raly :D