Většina hrací doby skvělé puzzly, překvapivá variabilita nepřátel, pohodový kombat. Bohužel to dost kazí hrozlivě odvyprávěný příběh a ještě hrozlivější poslední třetina, kdy se po hráči chce pořád týž úkol dokola (osvobozování Azraela) a backtracking po všech předchozích mapách, přičemž snad každých pět metrů ho čeká aréna, která vytahuje pořád tytéž nepřátele, takže ničí dojem i z kombatu a variability nepřátel.
@bukrrCZ (16.11.2020 15:48): Jj to me taky sralo. Hrajes tu vylepsenou verzi nebo original? Vim, ze original na tu sensitivitu trpel, jak je to s tou vylepsenou verzi nevim, ale co jsem slysel, tak tam snad pridali nastaveni sensitivity rozhlizeni.
Chtěl bych tenhle díl mít radši, fakt, ale kamera při pohybu analogem skoro nereaguje a při souboji se musím držet uprostřed místnosti, jinak se zorné pole kamery hrozně zmenší.
Neporadil by mi někdo nějaký trik jak zabít bosse Sillithu? Již jsem s ní bojovat snad už 50x a nikdy se nedostanu do druhé části, kdy vyleze na strop a následně se kolem ní objeví ohnivé koule. Vždycky mě zabije, ikdyž se jí snažím utíkat jak to jde a pak pomocí háku se jí dostat na hlavu a sekat jí. Už si s ní nevím vůbec rady. Děkuju za případné rady
@Malignus (13.01.2016 08:07): přesně tak.

Žádnou hru, kde se používá myš pro pohyb kamery bych s gamepadem nezvládl. Stačil mi jednou Bulletstorm na Xboxu a byl jsem už celkem v rozpacích, když jsem nezvládl trefit týpka na 10 metrů.
@Laurona (12.01.2016 20:34): Já nemám s ovládáním na klávesnici a myši (nebo jen na klávesnici) žádný problém. Nevěřím těm hýkalům, jak to bez jakýhosi gamepadu vůbec nejde a kdesi cosi... Takovýhle pindy mě můžou leda tak nasrat.
@Malignus (12.01.2016 08:36): je to přesně tak jak píšeš...a samozřejmě po dvou dnech pauzy od hraní jsem to zvládla na první pokus...ale bylo to o vlásek :D

Nyní mám před sebou další bossfight s dráčkem a vzhledem k tomu že mi dělá problém házení min a následně odpalování pomocí ohně v rychlém sledu tak si to asi taky užiju :D
@Laurona (10.01.2016 17:08): Tady je důležitý ty první dva souboje zmáknout s co možná nejmenší ztrátou zdraví a hněvu. Tady mi hodně pomáhal rychlej úhyb (Alt + směr), útoky mečem a kosou přes Alt (+ Harpuna a "cirkulárka") a gejzír čepelí (ten jim dovede přerušit útok), případně Kamenná kůže.
@Laurona (10.01.2016 19:36): Tak ja jsem vetsinou schopen odhadnout, kdy skoncit, kdy by uz dalsi pokusy byly jen ztratou casu, protoze nejsem schopen se vice soustredit. Vetsinou to pak druhy den dam take na prvni. Nekdy je ale pravda potreba delsi mezera. Je proste potreba se vyvarovat toho, aby hrani byla rutina, abyste to nehrali jak roboti. Ony ty hry po takove pauze predevsim i vice bavi. Herni seance dlouhe osm hodin apod. v mem pripade uz neprichazi v uvahu. Kdyz ne vylozene kvuli nedostatku casu, taj prave kvuli te rutine. Pak to neni nic jineho nez zabijeni casu.

@Phoenix (10.01.2016 19:52): Take jsem poslal par cedecek vzduchem proti zdi. :-) Uz ale nevim, zda slo o pasaz ve hre nebo nejaky problem s nactenim/DRM, etc. Kvuli tomu, ze uz znam sve limity se take mene vztekam. A kdyz k tomu dojde... Rekneme, ze xboxovy ovladac a moje staricka mrkvosofti mys patri k tem opravdu odolnym. :-)
@marwel (10.01.2016 19:29): To je pořád ještě dobré, moje maximum je (krom rozbití skla na stole, ale to bylo politovánihodná shoda okolností :-)) rozlomení CD (časem jsem koupil hru znovu a samozřejmě dohrál).

Naštěstí se mi v posledních asi deseti letech daří být trochu menší cholerik, takže se většinou omezím pouze na remcání/nadávání.
@marwel (10.01.2016 19:29): Tak takhle daleko jsem ještě nezašla :D když se opravdu hodně naštvu tak tu hru pak delší dobu nehraji a pak se k ní třeba po nějaké době vrátím a hodně se divím když to co mi nešlo dám pak na první pokus :D
Ja to tedy mam tak, ze cim starsi jsem, tim mene trpelivy jsem. Opakovat herni pasaze je ok. Horsi je, kdyz pred zminenou pasazi musite cucet na nepreskocitelnou animacku nebo nekam pet minut jit. Pokud se hra ulozi tesne pred akci, tak mi to vetsinou prilis nevadi.
@Maximus (10.01.2016 18:32): Co je na tom divného že mě nebaví opakovat jednu věc X-krát dokola? Jasně že se o to ještě několikrát pokusím, nepovažuji to za úplně nejtěžší pasáž jen sem si chtěla postěžovat na to že to nejde uložit vždy po souboji ale že to musím prostě celé odehrát znovu.

Neříkej mi, že tě to celou dobu co jsi tu pasáž opakoval bavilo :)
@Malignus (06.01.2016 07:29): tak už jsem si na alt zvykla...ale pro změnu mě neskutečně štve jak se ta hra blbě ukládá...jsem v Twilight catedral a snažím se získat poslední meč..nejdřív tam útočí Shield Lord se svými kumpány, po jejich poražení Rot Mauler s jeho smečkou - když se mi poštěstí a porazím je tak mám volný přístup k meči...jenže pak se tam zhmotní hned dva Shield lordi a to už je docela problém...když zemřu tak to musím sjet celé znovu...už mě to nebaví..už to dělám asi napopáté :/
@marwel (06.01.2016 10:26): Alebo proste a jednoducho vylúpnuť ten button z ľavej strany klávesnice.
Vždy sa dá nasadiť naspäť keby ho bolo z nejakého záhadného dôvodu treba (vždy má ten na pravej strane).

Ja som si to tak spravil na starej klávesnici a už nikdy sa mi prekliknutie Win buttonu nestalo (presne preto som sa raz pri hraní niečoho strašne nasral a v nastalom hneve som ten button vytiahol von a bol navždy pokoj).

Teraz už na mojej Steelseries Win button ani na ľavej strane vôbec nie je a je iba na pravej, holt gamerská klávesnica.
@Laurona (04.01.2016 18:29): Tak si zamkni WIN-key. :-D Kosa dává silnější rány a zasáhne celých 360° horizontálně, ale nezasáhne ležící soupeře. Meč dává nižší zranění, ale zase je rychlejší a zasahuje 360° vertikálně.
Nic proti klavesnici s mysi, ale hry jako Darksiders je mnohem lepsi hrat s gamepadem. Uz jen proto, ze nemusite prsty behat po cele klavesnici.

Kosa je predevsim pro boj s vetsim poctem slabsich nepratel. Mec je silnejsi.
@Malignus (04.01.2016 07:52): A více zraňuje ten meč nebo ta kosa? :) Trochu mě štve že není vidět kolik zbývá nepřátelům životů. To jsem koukala že tam jsou nějaké speciální útoky ale u těch útoků kde mám zmáčknout alt hrozí že zmáčknu okno a spadnu do windows :D tak jsem to zatím nezkoušela.

@kristmeister (03.01.2016 20:50): jo to se hodí...jen si člověk musí zapamatovat správnou kombinaci klábes aby nevlítl přímo do jámy lvové :)
@Laurona (02.01.2016 20:58): Hodne uskakuj, nejlepe tesne pred jejich utokem. To by ti melo dat cas jim nasolit par ran. Oni toho moc nevydrzi, ale samozrejme je potreba si davat pozor na ten jejich vybuch pred smrti.

Jsou tam tezsi nepratele. ;-)
Čau. Když dohraju hru a následně rozehraju novou, přenesou se mi získané předměty a komba do nové hry, nebo se to týká jen Abyssal Armoru?
@BINGMAN (04.11.2014 22:18): jj, jak říká Gohan, v příběhu rubaček bych hloubku ani logiku nijak extra nehledal. Válka to každopádně nevěděl, a to, že to nevěděl, je právě součást příběhu. Ne že by Jezdci přímo byli startovači, ale pochopil jsem to tak, že Protistrana to postavila jako porušení pravidel, díky kterému není třeba se jich déle držet a je tedy záminka pro válku na Zemi - Apokalypsu. Která by jinak měla vypuknout až po porušení všech sedmi pečetí.
@Phoenix (04.11.2014 21:59): Aha, já to pochopil tak, že Válka věděl, že je sedmá pečeť neporušená a proto na Zem přišel, aby ukončil probíhající bitvu, která je "proti pravidlům". Tedy, že jsou Jezdci něco jako ochránci pečetě, ale oni jsou ve skutečnosti přímo startovači Apokalypsy? Možná v tom opravdu jenom hledám hloubku, která tam ani není :)
Asi jsem trochu pomalejší, ale i přes to, že jsem si začátek pouštěl vícekrát, jsem ho nepochopil. Vše potom je celkem jasné, ale co se stalo? Jezdci jsou od toho, aby udrželi rovnováhu, takže když na Zemi vypukne válka mezi nebem a peklem, příjde Ten Válka aby to srovnal, ale nakonec ho za to potrestají. Proč? Nebo je to tím, že mám českou verzi a je něco špatně přeloženo? Internet mi moc nepomohl a jenom mě víc zmátl tím, že Válka přišel na Zemi lidstvo vyhubit, což jsem ze hry žádným způsobem nevyvodil.
Vyjasní se to během hry, nebo mi to může někdo nějak ve zkratce vysvětlit prosím? Jsem člověk, co musí mít ve všem jasno :(
Jinak ke hře, je to celkem slušná, nadprůměrná sranda, určitě o několik stupňů lepší, než rubačka kteoru jsem hrál předtím, The Lord of the Rings: War in the North
Komu by snad Steamový Darksiders dělali stejný brykule jako mě, že se vám objeví po THQ logu a Vigil Games jen tma nebo hra spadne, tak takhle se toho zbavíte.... pc - program files - Steam - SteamApps - Common - Darksiders - media - videos - a vymažte hned první video AMD_Logo_movie a mělo by to být v pořádku.