U CRPG addicta score v jeho gimletu 64, tímto se u něj Dark Sun umisťuje na 4. pozici z celého jeho seznamu. Jen těsně se nedostal na Pool of Radiance, který má hodnocení 65.
@Richmond (30.10.2021 21:46): Já to už dobrých více než 20 let říkám pořád, Dark Sun prostě :-) Kam se hrabou nějaké BG a spol. Dark Sun 1 považuji s Ultimou 7 za nejlepší shora viděné RPG na PC všech dob :-)
Dark Sun is a clear winner in its game world, character creation,
NPCs, and quest design. Right now, I'm thinking it's possible that
we're going to end this with a new "top game.

No vida, snad to dobře dopadne, zda se Ultimy a PoR otřesou na svých pozicích. Snad ho finální souboj moc nerozčílí :) Ale asi logicky uznal, že souboják z Pool of Radiance je pořád ještě lepší.
@MickTheMage (18.10.2021 20:03): Zdejších 15 hodnocení bych řekl, že moc nesvědčí o velké známosti hry :) Já měl při hraní druhého dílu jedinej bug, za to fest masáckej, kdy mě ke konci hry nelevelovaly postavy a některé efekty kouzel mi normálně zmizely. Ale jinak jsem neměl žádnej! A to jsme hrál svou verzi z disket, protože jsem nechtěl tu gog cd verzi! Grafika - tam souhlas s postavama. Ty se vůbec nepovedly. Prostředí, předměty, vše ostatní mi přišlo, že jsou stejné jako v prvním díle. Pro mě nejlepší "izometrické" rpg historie :) Uvidíme, jak v mým žebříčku zabodují Ultimy 6/7/8.
Thunderscape jsem hrál, to už je strašně dávno. Atmosféra bomba, musím to taky někdy dohrát :(
@Richmond (18.10.2021 11:55): Dark Sun je vyborna hra, o tom snad nikto nepochybuje :) Vzdy bola. Ja neviem odkial sa vzala ta prupovidka o malo znamej hre. Ale druhy diel, ne-e. Tu s tebou nebudem suhlasit, tie bugy a dokazena grafika (neviem co robili medzi prvym a druhym dielom, ale dvojka vyzera vylozene hnusne) to cele tahaju hodne dole. A to teda medzi moje oblubene hry patri aj Thunderscape, ktory bol tiez jeden bug vedla druheho :)

Inak prave som pozeral, ze Addict hral aj Stronghold a hodne ho to chytilo... jo, tiez velmi slusny kus od SSI :)
CRPG Addict to rozehral a docela mi dela chute. Sice ted na hrani nemam vubec cas, notabene na RPG, ktere vyzaduji vicehodinove soustredene hrani, ale nekdy to dam urcite, je to z jedna mala her, ktera me laka diky svemu settingu, i kdyz graficky je to dost osekany oproti Al-Qadim: The Genie's Curse na stejnem enginu.
Ještě ke komentáři THX : Obtížnost je možné nastavit před i během hraní, standardně je "Balllanced", ale určitě je lepší hrát na "Hard", což jsem učinil i já. Hra se dá i tak dohrát, ale obtížnost posledního souboje je docela výstavní :)
Dik za tip, az dohraju tech padesat her, co mam na seznamu, tak se k tomu mozna taky v duchodu dostanu...:) Ted jsem rozehral Dark Sun 2, byla by skoda nechat postavy zahalet, kdyz je moznost importu (dost zajimave udelaneho importu mimochodem, vygeneroval mi krouzkovou zbroj do slotu pro helmy;D).
THX - ked sa pacil Dark Sun, mozno by si niekedy mohol skusit aj Knights of the Chalice. Vyzera to dost dobre, aspon podla dema. K plnej hre som sa zatial nedostal - je co hrat a cakam ci trochu nezlacnie :)
Nepoužívaš nejaký software pre myš? Ak áno skús ho vypnúť, mne toto isté robilo v pár starších hrách a keď som ten program vypol, tak to šlo normálne.
Tak jsem vyzkoušel Dark Suna ale nějak mi v DosBox hapruje myš - a tudíž je to celkem neovladatelné. Dá se to nějak spravit?
THX: Hmmm ten komentár vo mne budí dosť silné nutkanie si to niekedy vyskúšať...must...resist...now... :)
Tak ja uz jsem tomu neco hodin venoval a jsem v pousti v prvni vesnici otroku. Neni to vubec spatne, zas tak buhvijak hardcore mi to nepripada - souboje jsou celkem jednoduche. Libi se mi, ze je casto na vyber vic moznosti, jak se zachovat, a jak je to barvite vylicene. Treba jsem narazil v pousti na tabor templare s nejakymi uveznenymi otroky. Tak hlidce povidam: "Jsem gladiator, dovedte me k vasemu veliteli.". "Tak dobre, tady Karel vas tam dovede, bezte za nim" No samozrejme v pulce tabora alarm, a vsichni se na me sesypali. Dal jsem load a hlidce jen pohrozil, ze bude mit problemy, kdyz me nepusti - zalekl se a nechal me projit. U templare jsem odposlechl jeho rozhovor s nespokojenym velitelem zoldaku. Stacilo pak trochu zahrat na city, zoldaky presvedcit k revolte a vida, hned to bylo proti zbyle osobni garde templare jednodussi.:)

Ovladani mi jinak pripada velice dobre navrzene a (na tu dobu) velice intuitivni a moderni. Jen tomu chce dat hodinku casu na aklimatizovani se (samozrejme jsem se taky vydesil, kdyz me hra hned na uvod hodila do areny:D). Jedine, co mi trochu vadi, je, ze behem souboju nelze postavy vybirat primo a namisto toho je tam tezkopadnejsi "homamovsky" system wait/guard/end turn. Dokonce i ty ingame popisky kouzel tam nakonec skutecne jsou.

Hraju s partou gladiator, ranger, cleric, dual-class preserver/thief. Posledni jmenovany je zatim trochu pate kolo u vozu, ale tak uvidime, jak se to jeste vyvrbi.:)
Na Dark Sun jsem dostal x kladnych doporuceni, ale kdyz jsem hru onehdy rozehral, tak jsem bohuzel zjistil, ze uz je proste moc pozde. Hra je hardcore, je tam casty neduh starsich her, kdy jsem v podstate vubec nevedel, jak se to ovlada a na tohle uz fakt nemam. Universe hry a pribeh zni zajimave, ale bohuzel pro me zustane asi uz navzdy uzavrenou kapitolou. Spis me laka Entomorph, titul podobny skvelymu Al-Qadimovi.
Jo nejlepší je mít velkou papírovou krabici, kde máš manuál celý vytištěný - věc dnes už vlastně nevídaná. :) To se pak čte mnohem líp. Ale jinak držím palce a vlastně docela i závidím, protože tuhle hru mám hodně rád.

Nicméně popis kouzla ve hře určitě je (i když ti neřeknu z hlavy jestli na pravý tlačítko myši nebo jinak).
Tak jsem se do toho dle doporuceni Richmonda pustil. Vypada to dobre, hutny manual, jasna pravidla, no partu jsem si ted tvoril asi tri hodiny.:-) Tak to ma byt... Skoda, ze primo ve hre nejsou popisky u kouzel, tak si ten manual snad budu muset vytisknout nebo co. :-/