@Paul (16.06.2021 11:07): to nevím, já to četl myslím 2 dny zpátky, že na store přibyla možnost wishlistu apod.
A já vím, že jsem asi v menšině, vždyť je to božský Keanu. Jen holt Jack z Vampire se nekonal. Tak nějak napůl cesty no. I ten Takemura by mi přišel lepší. Paradoxně se mi hodně líbilo video, kde ty scény Keanu hrál, tam to na mě působilo skvěle. Ale ve hře mi tam prostě něco nesedí.
@SilentWolf (16.06.2021 10:24): Myslíš indicie jako např. že to CDP napsali na ofciálním webu?

Jinak stran Keanu s tebou nesouhlasím, mě přišel super a ten buddy vztah mě bavil. Best pussy I ever ate.
Mě teda pořád štve (a asi to nepřejde) že pro sebe celou tu hru ukradl Keanu a ten je prostě průměrný a bez něj, kdyby radši byly změny v příběhu na základě původu postavy, by to bylo lepší. Nebo kdyby aspoň víc zasahoval do té hry. Vždyť je to doslova vykradený seriál Mr.Robot jen hůř a nudněji. Pokud to má hrát na nějakou nostalgii nebo přátelství apod.. tak to u mě holt nefungovalo. A ten koncert jsem protrpěl. Není nic horšího než first person pohled při hraní na kytaru. :D :D

Což nic nemění na tom, že se stále hodně těším, až se do toho světa vrátím. Už by mohli ohlásit něco nového. I když ono je možná lepší mlčet, pokud verze pro PS4 pořád nejsou na store. Což by se údajně mělo brzo změnit, protože už tam naskakují nějaké indicie že se to tam vrátí.
Je to - velmi překvapivě - špičková adaptace a pokračování Cyberpunku 2020. A ten zkrátka není 1:1 kopií Blade Runnera a GitS.
Ale za sebe musím říct že velmi čekám na mody které to právě k tomu Blade Runnerovi vizuálně a feelingem trochu posunou - chci permanentní noc, mlhu všude, déšť, a ideálně kdyby šla celá hra zpomalit na polovinu :D
@Longin (15.06.2021 22:37): Je to kompilát úplně všeho co se v Cyberpunku kdy urodilo - což je na jednu stranu pro fanouška docela boží, ale na druhou stranu díky tomu C2077 v rámci cyberpunkového žánru nemá žádný svůj vlastní "ksicht", svůj unikátní styl.
Jsem tu jedinej komu přijde po 6h hraní ta hra v jádru neskutečně sterilní?
Já takovej zbožnovatel Ghost in the shell, Blade Runner a spol bych z toho měl uchcávat a zatím se jen těžce nudím... :-/
@Sarno (14.06.2021 14:40): jo, jenže pravidla se mění furt i když jsi v cloudu nebo ne. To bys musel být úplně #offline# i včetně herních služeb s tím spojených. Pro mě by toto nefungovalo.
Upřímně si nemyslím, že by GF Now, Stadia atd způsobily, že by se přestal vyvíjet herní hardware. Jednak grafické karty se používají k mnoha jiným věcem než jen hraní her a druhak, srovnávat to s DVD/BR nosiči je totálně mimo, jelikož tyto technologie se cca po roce/dvou staly obsoletními protože prostě flash diskům a externím HDD konkurovat nemohly.

Co se týče cloud gamingu k tomu jsem velice skeptický (a víceméně i ke cloudům jako takovým), protože cloud defakto znamená "vaše data na stroji, který vlastní a ke kterému má přístup někdo jiný, úplně neznámý". Navíc mi stačí se kouknout na Terms of Service některých těchto služeb a děkuji nechci. Raději budu mít doma extra haraburdí o kterém na 100% vím že je moje a můžu si s ním dělat co chci než platit měsíčně za "výhodu" mít ta data na stroji který vlastní někdo jiný, kdo si třeba po čase rozhodne změnit ToS ve stylu "akceptuj nebo zmiz" nebo rovnou zničehonic danou službu zruší.

Nehledě na to, že u cloud gamingu si nelze hry namodovat, editovat atd atd a defakto se tak jedná o horší konzole......
Myslím si, že to nebude tak dramatické. Stadia zatím jako jediná nabízí hru koupit místo měsíčních poplatků. Sice samozřejmě za draho, ale zas pak už nic není třeba platit dále. Tak vždycky je fajn když je služeb vícero ať si musí konkurovat cenou, ale samozřejmě to není záruka, že ceny budou nízko. Vždycky si to ale můžeme spočítat a uvažovat jestli radši nový Xbox:), apod.
@Charllize (08.06.2021 14:27): myslím, že sám nejlíp vím, zda se mi doma něco hromadí, nebo nehromadí. Děkuji za pochopení. :D Momentálně to jsou jen fyzické PC hry, které mi přijde blbé vyhodit, ač mají nulovou hodnotu. Ale já to zvládnu! Jednoho dne jo!

Navíc to cloudové hraní není zas tak aktuální, prostě "jen" dobře fungovalo v případě CP77, kde myslím padaly rekordy. Další takovou větší událost vidím s příchodem TES, pokud se na PSko nepodívá. Nemyslím si že na to najednou přejde valná většina hráčů. Ale překvapilo mě jak funkční to jde a jak má člověk prakticky zadarmo a ještě s levnější verzí hry mnohonásobně lepší zážitek, než na konzoli. Přistupoval jsem k tomu jako konzerva a potěšilo mě jak to funguje. Přeji tomu zářnou budoucnost. :D
@SilentWolf (08.06.2021 14:19): To jsou jen takový dojmy a přitom se ti doma hromadí kde co. Ze nikomu nevadí doma třeba knížky a oblečení který už nikdy nebude nosit/ číst. Lidi mají doma blbosti, jde jen o to co jak komu přijde ze to je zbytečne hromadění.
Nekdo má doma 200 páru fusekli, k čemu to je :D

No bude to událost která to nahradí, stejne jako zanikly třeba videopujcovny zanikne i steam :) Jen nikdo moc neví co to bude. Čip v hlavě ? :)
Treba v roce 1998 byla digitální distribuci stejne nepředstavitelná jako je ten čip do hlavy nepředstavitelny teď :)
@Charllize (08.06.2021 14:11): jako minimalista to beru definitivně jako klad. Trochu horší kvalita (což mi navíc ani nepřijde) vs. hromadění zbytečného bordelu? Který má navíc omezenou životnost? To mi přijde docela jednoznačné.

Navíc ty černé scénáře jak pak stačí stisknout jedno tlačítko a vše zanikne.. pokud někdy kvůli něčemu zanikne třeba steam, věřím, že to bude událost, po které nám bude absence herní knihovny ten nejmenší problém. :D
@SilentWolf (08.06.2021 13:24): Všimnul sis jak úplně nenapadne zapadli různe vhs/DVD/BR přehrávače a rekordery? Ze vlastně vůbec nejsou třeba a stačí jen chytrá televize? Internet a filmové služby to totálně nahradily a to zdaleka neposkytují takovou kvalitu. A nikdo se nad tím ani nepozastavil :) Tak takhle nějak by to bylo :)
Reálný hardware má taky rychlejší pokrok, vůbec bych se nedivil kdyby se BR přehrávače prosadily ze by jsme dnes měli přístroje co zvládnou 8k filmy a ozvučení nesrovnatelné lepší než co nabízí netflix a jemu podobní.
@SilentWolf (08.06.2021 12:28): Třeba to ze budeš na 100% odkazany na provozovatele, něco rozhodne a budeš se muset tomu podvolit nebo nehrat. Tam patří zvyšování poplatku, případne reklamy, lustrovani, změny obsahu, vymezena doba hraní a tak podobne, což vsechno muže nastat když se to masove rozšíří.
Jsou to ovečky v chlívku s elektrickým plotem kolem který se zapne hned jak těch ovecek bude dost na to aby už neměli jinou možnost :)
V krabicovkach a digitalu je ještě celkem svoboda uživatele, a to všechny společnosti děsně sere.
@SilentWolf (07.06.2021 12:47): GeForce now mi chodilo nejlépe na telefonu, takže to bude nejspíš dobře chodit i na nějakém Xiaomi stick, apod. Mě to přijde super, jen nabídka her je zatím omezená. Internetové připojení není všude perfektní a xbox cloud mi přijde drahý. Nicméně idea Stadia, že si hru pustíš podobně jako video na Youtube bez updatů, instalací, nastavování se mi líbí velmi. Doufám, že ten projekt nekrachne.
@SilentWolf (07.06.2021 08:02): kde hraješ streamované hry? Mě se to též dost líbí jen mám pocit, že internet provider kterého máme na toto ještě není nastavený. Ve chvíli kdy vyjde Starfield, tak budu uvažovat jestli Xbox, nebo stream. Hardwaru máme totiž doma docela dost a rychle stárne. Též by pro mě byla zajímavá moznost stramovat Star Citizen.
@SilentWolf (07.06.2021 09:46): Ona má! :D A za normálních okolností to funguje a hráče ta zeď na druhou stranu nepustí. Akorát když hráč blbne u zdi a dělá různé blbosti které ovlivňují fyziku jako kotouly, vystupování z auta, double jump, finishing moves atd. tak jak se fyzika pro oba stavy počítá v určitých malých intervalech, tak pokud se to nesynchronizuje, tak se může stát, že se nesetká interval "you shall not pass" s "I go through" ... a bum, hráč je na druhé straně :D

@Gordon (07.06.2021 11:02): Otázka co je maximální možná rychlost když se počítá s hmotností, rychlostí, časem, gravitací, zrychlením apod. Např. auto co jede z kopce může vyvinout větší rychlost když do něj někdo střelí raketou. Každopádně limity tam většinou jsou, ale pokud nastane časový moment kdy se výpočet rychlosti netrefí do výpočtu limitu, tak ten limit nenastane a auto letí :)
@pajmič (06.06.2021 23:03): Já tomu zas tak moc nerozumím :D měli zrovna minulý týden v práci talk ohledně fyziky ve hrách, tak se to teď hodilo :) taky mě vždycky fascinovalo jak se tyhle věci můžou stát
@Jab (07.06.2021 07:38): no já třeba pomalu vidím budoucnost (a dost tomu fandím) v tom streamovaném hraní. Já tak odehrál Cyberpunk i s RT a podobnými efekty a naprosto bez problému. Nevýhodou byly občas delší fronty, ale tam stačilo změnit server.

Obraz asi nebyl úplně dokonalý. Proto se těším, jaký pocit budu mít z toho next gen zážitku na PS5. Ale ani na chvíli jsem neměl pocit, že nehraji na svém PC. Býval jsem ohledně tohoto typu hraní velký skeptik, proto jsem byl mile překvapen, jak to vše fungovalo.
Osobně počkám s novým hardwarem. Mám v "chci si zahrát" vedle Cyberpunku další dvě náročnější hry (Detroit Become Human a RDR2). Na všechny by mi teoreticky minimálně na FHD ještě stačila 1070. Až spadnou dostatečně ceny těmhle hrám, tak se teprve kouknu po novém hardware. Pokud nebude za rozumné ceny, tak vydržím se stávajícím. Navíc jsem se těšil i na tu 42 palcovou LG OLED televizi a o ní žádné nové info není.

Čert to ale vem. Hezkých her je mraky. I mezi staršími. Navíc se musím učit na zkoušku. Už ten Endless Space 2 mi udělal v plánu přípravy trochu trhlinu. Ale sám jsem si "endless" délku nastavil. ;)
@SilentWolf (06.06.2021 22:51): Naprosto tě chápu, když jsem byl malý caprt měl jsem neskutečnej strach, dalo by se říct fobii z obrovských prázdných černých prostorů. Z něčeho takového bych se podělal :D Ono to je obecně dost creepy, mapa zmizí, padáš do prázdna, jako by do černý díry, divný no. :D
@SilentWolf (06.06.2021 21:45): Doplním k tomu co psal pajmič. Ve hrách se vypočítávají standardní fyzikální zákony a vzájemné interakcí (nejčastěji Newtonovy zákony), které se ale oproti realitě dost zjednodušují a obcházejí - musí, buď je to moc komplexní, nelze je použít nebo by to už nebyla zábava. No a fyzika se ve hrách počítá většinou 60x za vteřinu (někdy stačí 30x ale je to nepřesnější, jde i 120x ale je to o dost náročnější), což právě způsobuje různé nepřesnosti a bugy, které jsou tak často vidět. V praxi to znamená, že když do sebe ve hře narazí dvě auta, tak se spočte lineární síla odrazu a auta jdou normálně od sebe. Jenže občas se stane, že v prvním framu se spočítá síla odrazu např. 10 a ve druhém framu 20, v tom případě to fyzika vidí jako kvadratickou rovnici a vystřelí auta od sebe rychlostí světla. Podobně vzniká různé propadání se pod zem, levitující a plandající ruce apod. Je to prostě neodladěná fyzika hry, která se snaží dorovnat chybu. Bohužel často ještě větší chybou. Ale díky tomu alespoň vznikají vtipná videa :)

Mimochodem výpočet fyziky v multaku je o to horší, protože jiné hodnoty vidí klient a jiné server.
@pajmič (06.06.2021 22:19): každopádně mi na tom přijde něco neskutečně děsivého. A mívám občas strach, když se ve hře například propadnu někam mimo texturu, nebo i různé zvukové glitche. Jsem zvědav, kdy tento aspekt "neznáma" někdo vezme a udělá z toho nějaký plnohodnotný žánr.. glitch horror. :-D mohlo by to být zajímavé. :-D
@SilentWolf (06.06.2021 21:45): Programování je komplexní věc, v tak velké hře, kde běhá za zlomek sekundy nespočet procesů se prostě něco, někdy, nějak v těch procesech udělá chyba a fyzikální či logické zákony jdou na výlet :D
Mě by zajímalo jak vznikají ty bugy, když se nějaká postava naprosto rozteče. Nebo ji nohy vystřelí do nebe apod.. vždyť logicky musí být nějaký limit toho, co s tím modelem jde udělat ne? Prostě nějaké předem nadefinované pohyby a animace. Proč najednou když postava půjde kolem stolu zleva a ne zprava tak ji vyletí nohy do vzduchu a textura se natáhne. :D

Nebo třeba že mrtvola uvízne ve zdi. To je fakt tak těžké naprogramovat že objekt "tělo", nemá absolutně šanci nijak projit objektem "zeď" ? :D

Jsou to spíš řečnické otázky. Když si vezmu že dělám blbý SAP a jaké zvěrstva jdou dělat tam, a to se jedná "jen" o databáze. :D :D
@Garret (06.06.2021 18:31): tím marketplace předpokládám myslíš na FB? Tvle teď tam koukám a přímo v mém městě to lidi prodávaj za 14, za 15..

Skoro mám chuť to kvůli tomu TLOU2 60fps edition vzít..
@Zoltan (06.06.2021 19:15): nevím, já objednával první den objednávek v 8 ráno a měl jsem z kraje února. Závisí asi na hodně věcech, ale celou dobu psali v diskuzích že větší štěstí je skrz obchody jako Datart, než CZC a ALZA.