Můj děda (74 let) dohrál všechny možné Angry Birds hry co vyšly na 3 hvězdy. To jsem tehdy čuměl s otevřenou hubou, když mi to ukazoval :D
@FrankyM (11.04.2021 11:48): :D ... ja musim otrocit na chalupach (mame v sirsi rodine 4 chalupy) .. jezdime primarne na 2 chalupy, o ktere se musime z vice nez 80% starat .. ted zrovna sedim na schodech, svedi me ruce, pac jsem si prolil pracovni rukavice naturalem 98 s olejem do pily, dam kafe a jdu pokracovat v rezbe motorovou pilou ve stylu dooma ... (tam je teda divny, ze on do ty pily vubec neleje benzin a olej)
@ntz (11.04.2021 10:45): Zcela jistě budeš mít dost času,bude záležet pouze na tobě a případně na tvé manželce.Já abych měl klid,tak jsem sestavil manželce PC,naučil jsem jí základy.Dnes už hraje i ona(hlavně adventůry)a já mám klid na moje hraní.Mimo jiné,kdo si hraje nezlobí.Hezký den ti přejí,
@Feidias (10.04.2021 17:39): Přejí ti to.V mém věku je to požitek hrát hry.Nemusím do práce,nemusím do školy.Mám dojem že je to lepší než chodit do parku krmit holuby anebo poslouchat staré dědky v hospodě jak by svět udělali lepší kdyby byli mladí,na procházky pochopitelně chodím velice rád se svým pejskem,nesedím stále u PC.Hraní her beru i ze zdravotního hlediska,u her se musí myslet(mozek pracuje),zdokonaluje se postřeh a tím pádem i celkové duševní zdraví.Feidias přejí ti hezký den a díky za odezvu na můj koment.
Mám 72 let a mám odehráno hafo PC her.Nesmírně mě potěšila hra Cyberpunk 2077 a hlavně překvapila.Mám mimo jiné hry(hlavně RPG,strategie,simulátory) odehrané všechny Zaklínače(několikrát),Je to zcela jiné prostředí a odlišný žánr(scifi,fantasy)mě CD Projekt RED velmi mile překvapil.Cyberpunku jsem zcela propadl.a pařím a pařím a zapomínám na čas.Štve mě pouze že se zatím nepodařilo zlomit kody(1C,55,Ef)atd.tady na to jsem opravdu blbej jak tago.Nevadí,hraju teprve za jednu postavu a příběh mě moc baví.A jelikož rozumím polštině tak jsem si nastavil polský dabink a české titulky(tak jak u Zaklínaču),je to neskutečná zábava.nekonečný smích.Také jsem postřehl že ze začátku daboval DEXE borec co daboval Dikstru ze Zaklínače 3.Cyberpunk 2077 se povedl,dávám 90%nezaznamenal jsem žádné tech.závady.Mám dobré železo s dobrou grafárnou.S ježděním aut mám trochu problém,no ale vím že to není Need for speed,tak to jde,Přejí všem hráčům CB příjemné hrací zážitky.Dědek FrankyM
@Feidias (08.04.2021 18:52): Jsem v půlce a už nezvládám počítat nesmysly které tam říká. Další typická recenze kterou vychrlili během pár dní po vydání, hlavně aby byla venku rychle.
@Feidias (06.04.2021 17:49): Pokud chceš mít grafiku nastavenou vždy na maximum, tak ano. Ale pokud se smíříš s kompromisem... všechny mé pc mi vydržely hodně let. Vyměním třeba grafickou kartu, přidám RAMku, ale základ mi zůstával bez problémů mnohem déle než je životní cyklus konzolí.

Ono s tím kompromisem se musíš ostatně smířit tak jako tak - jen u konzolí ho za tebe musí udělat sami autoři a hru pro omezení hardwaru rovnou osekat. Což se tady moc nepovedlo - u RDR2 třeba jo, to vypadá parádně, ale stačí se přepnout do fps pohledu a hned je vidět že ta hra při detailním pohledu zas tak moc graficky vyspělá není.
@AlieN (05.04.2021 23:51): já tomu rozumím. Jde to vše rychle dopředu. Na jednu stranu je to dobré. Nechci si na to stěžovat. Drouhou stránkou věci ale je, že prakticky ve chvíli kdy kupuješ počítač, tak už je zastaralý. To je jeden z důvodů proč jsem začal mít rád konzole. Stárnou stejně rycle jako PC, ale nějakou dobu se s nimi ještě počítá.
@Feidias (05.04.2021 21:12): Kdyby cílili jen na novou generaci konzolí tak mají určitě víc času na vychytávání bugů a dodělávání hry, který takhle museli věnovat optimalizaci a naopak jejímu osekávání. Ale tak to je celkem zbytečná hypotetická diskuze, bez cílení i na starou generaci konzolí by ta hra nikdy nevznikla.
@RXQ79rudax (05.04.2021 19:18): Hrál jsem na podobném PC jako ty a neměl jsem s tím problém - samozřejmě trocha laborování s nastavením byla potřeba (víceméně medium settings, ale musel jsem se omezit jen na 1920x1080), ale fps mi pak neklesaly pod 30 a hra pořád vypadala parádně (jen rušné křižovatky při jízdě ve velké rychlosti občas trochu lagovaly, ale to bylo třeba jednou za několik hodin hraní)

i5-6500 (4 cpu, 3,2GHz)
Readeon RX480 4GB
32 GB RAM
@Feidias (05.04.2021 21:12): samozřejmě že ty bugy tam nejsou jen kvůli PS4. Nicméně přijde mi nerozumné vydávat tak moderní a náročnou hru na staré konzole. Místo aby vývojáři hru optimalizovali na nové konzole a učinili tak důvod aby si lidé nové konzole pořídili, tak marnili čas optimalizací na staré a málo výkonné konzole.

Vávra v Levelu brečí nad faktem že místo toho aby Microsoft udělal jednu super výkonnou konzoli pro vývojáře = Series X, tak ne že on musel přijít se slabším kusem Series S, který mimochodem výkony v opravdu nových hrách hravě překonává One X/PS4 PRO. Ten samý člověk hájí CDP studio až do morku kostí ale vůbec mu nevadí fakt, že to prostě technicky nejde na tak slabém HW optimalizovat bez ztráty kvality, počtu NPC, textur, rozlišení, efektů, atd.... Honba za senzačními předprodeji se prostě podepsala na technické kvalitě, kterou budou i na PC ladit ještě dlouho....předlouho. Místo aby studio udělalo titul pořádně jako next gen na PC/PS5/Xbox Series, tak ne nenažraní akcionáři a majitelé CDP to museli za každou cenu vydat na ty slaboučké toustery. Proč? Protože se těch tousterů od SONY prodalo okolo 100 mil. V tomto ohledu jsem vážně rád že např. Gran Turismo 6 vyšlo na PS3 a ne na PS4, který v té době byla totální novinka, protože kdo ví jak by to tam reálně fungovalo.

Bylo dopředu zcela jasné, že ty starší konzole budou mít co dělat aby to vůbec nějak utáhly, snad až PS4 Pro a Xbox One X měli jakžtakž výkon to rozhýbat v 720p.

Nedokáži si představit potom co jsem viděl to video, od Digital Foundry, že jsi to dohrál na základní PS4 ale klobouk dolů nad nadšením!
@Rapier (05.04.2021 18:27): myslíš si, že bugy to má kvůli tomu? Ta hra je prostě nedodělaná. Věřím, že asi není snadné to optimalizovat pro starou a zároveň novou generaci, ale nejsem si jistý jestli by to bylo lepší pokud by hra vyšla pouze na nové generaci konzolí.

@RXQ79rudax (05.04.2021 18:55): já mám fakt ale jinou zkušenost. Nemám ani Pro verzi. Mě se to prostě většinu času netrhá. Ok, jednou za čas se to škubne. V autě když jedu rychle tak se to jednou za čas začne na chvilku škubat. Slabší je to s načítáním textur, ale je to za mě v klidu hratelné a ok. Je pravda, že já mám i dost low end notebook, starý monitor apod. takže jsi třeba zvyklý na něco jiného, ale vyšlo to podle mě v relativně ok stavu na nedodělanou hru po této stránce. Nedávno jsem viděl na youtube shrnutí, že je to nejlepší nedodělaná hra. Přijde mi to trefné.
to nastavení hry na PC jsem nechal to jaké se nastavilo samo automaticky - na klasickém HD rozlišení.
@RXQ79rudax (05.04.2021 19:18): Ta sestava je obecně slabá, po stránce výkonu. Také záleží jaké detaily jsi měl nastavený, jaké rozlišení apod. Je tedy otázka jak moc dobře, a při jakém nastavení, hra typu Cyberpunk dokáže běhat na železe, které jsi vypsal.
Kamarád monentálně taky hraje CB a je to pro něj menší utrpení, Hardware na to sice má slušnej, ale psal mi, jak ta hra je nedodělaná. Hraje to tedy především kvůli tomu, že se to líbí jeho přítelkyni, která se na hraní necítí, ta ale už nevidí ty nedodělky, kterým on musí čelit. :-D
@RXQ79rudax (05.04.2021 18:55): upřímně poté co tu dal @BUMTARATA:  (krásný nick!) to video z DF tak docela chápu tu mediální a hráčskou smrť co se na CPD snesla. Vávra tu hru jako vývojář může obhajovat jak chce ale tohle je big fail. Nechápu jak vývojáři mohli na tuhle hru přistoupit.

Definuj pojem obyčejné PC. :) Co si mám pod tím představit? Takový @Charllize: měl třeba v roce 99/00 obyčejnou GeForce 2 GTS kdy já se musel spokojit s max. ATI Rage 128 PRO, možná jsem měl o nějaký ten rok později Radeon VE (7000).
Já nechápu jak to vůbec někdo mohl dohrát na PS4 - hrál jsem to na PS4 Pro a prostě jsem jim to vrátil - asi po měsíci mi poslali peníze zpátky; - ty pouliční přestřelky byli naprosto nehratelné - kvůli té pomalosti hry se nedalo ani pořádně mířit a pohybovat kolem, a ty neustále cuky během jen chození po ulici; Když mi ty peníze vrátili tak jsem to zkusil hrát asi 20 hodin na PC (koupeno na gogu) ale pak jsem toho nechal protože, ta hra na mě působila jako nedodělek, a samozřejmě stále mi běžela na mém obyčejném PC hodně pomalu (některé přestřelky se blížili nízkou fps také k nehratelnosti, nemožnost prostě začít střílet uprostřed rušné ulice aniž by se ta hra velice nezpomalila činící míření a pohyb téměř nemožným) i když běžela podstatně rychleji a s mnohem lepší grafikou než na PS4;

(jo a ty trapné souboje - když jsem se na nízké úrovni snažil porazit nějaké ty silné protivníky - prostě jsem vzal energetickou pušku zalezl za překážku a jednoduše jsem je roztřílel z dálky - co to sakra má bejt že zbraň může střílet skrz překážky, že máte možnost vidět skrz překážky, a ty střeli ty překážky vůbec nepoškodí, nebo ten perk: kdy vám vaše granáty vůbec neublíží - hodím na ně pár granátů přiběhnu hned knim klidně do toho výbuchu a dorazím je katanou)

(po 20 hodinách hraní na PC jsem se dostal do nějakého baru prostitutek ale pak jsem toho hraní nechal, chtěl jsem si kvůli této hře koupit novej počítač, ale prostě počkám až ta hra bude dokončenější, jestli vůbec)
@BUMTARATA (04.04.2021 18:33): v 1:32 jde krásně vidět jak slečna u baru (začátek hry za street kids) nemá nohy od pasu po kolena. :) Přesně to mi to zcela náhodně dělá také. Na PC. :) Tak koukám že nejsem jediný komu to dělá.

Podíval jsem se na celé video, to vypadá vážně tragicky, na PS4/Xbox One S mě to přimělo devadesátky, kdy jsem hrával běžně hry v nízké kvalitě na 15-25 fps. Ani Xbox One X to nedává, paradoxně je na tom lépe papírově slabší PS4 PRO. CDP se měli vykašlat vydávat tak náročnou hru na starší generaci konzolí.

Pokud má někdo konzoli tak takhle hra je přesně důvod proč jí do upgrade na PS5/Xbox Series S/X.

Vidím to tak že tohle budou fixovat dalších pár měsíců, kdyby raději makali na next gen verzi pro nové konzole....

EDIT Vůbec se nedivím že to konzolisti hejtují kde mohou. I Vávrovo Kingdom Come: Deliverance vypadá na starých konzolích proti tomu dobře a bez chyb!
@BUMTARATA (04.04.2021 19:25): To opravdu neimplikuje že "za to může Sony", zvlášť když v předchozí větě řekne "We do believe we're closer than further", což znamená že si CDP nemyslí, že by tam už byli, ale že jsou tomu blíž než byli předtím.
Patch 1.2, Digital Foundry.

ČTYŘI měsíce od vydání: „We have published several patches. We have just published a really big one yesterday and we have published several hotfixes. Each and every one of them brings us closer to going back to the PSN store. However, the final decision, you have to understand, belongs to Sony. We do believe we're closer than further, but of course, the final call is theirs, so let's wait and see.“

Nakonec za to může Sony. :)
Taky. Jak jsem jinak ve hře bugy skoro neměl, tak mise za nomády byly fest - Panam řídila, ale mě se kamera uhnízdila v její hlavě, a byl to dost creepy pohled. Nebo třeba když střílela z bazuky, tak se jí ta zbraň neobjevila v ruce když ji vytahovala, ale až když ji měla odložit, a zbytek cesty ji tam měla přilepenou.
@Paul (01.04.2021 19:09): Semtam se posunula kamera víc dozadu, takže jsem viděl oči, hubu, zuby atd. Častější bylo, že se začal celej xicht glitchovat, takže mi do výhledu lítala změť textur. Někde bude určitě kompilace funny bugů, 100% to tam bude :D
Ehm, co to znamená že se ti začal "roztíkat obličej"? :D
Ani roztékat bych tedy nechápal, ale roztíkat je ještě lepší.
@Rapier (01.04.2021 17:39): Hele toho bylo.. já mám pocit, že jsem si vyžral snad každej bug, co v té hře existuje. Nejotravnější bug byl, když se mi začal roztíkat obličej ve chvíli, kdy jsem vylezl z auta, začla mi prostě glitchovat celá obrazovka na všechny možný způsoby, vylízali mi oči, pusa atd.. Potom dveře, který nešly otevřít, i když měly jít. Ale na všechno si nevzpomenu.

Víc mě zklamaly nedodělané nebo nevybalancované mechanismy a volby v dialozích.
@Paul (01.04.2021 14:22): schválně jsem vše v ovladačích a Sapphire TRIXX resetoval, hru odinstaloval a znovu nainstaloval. Ty chyby tam stále jsou bez ohledu na ovladače, rozlišení, atd. Jsou naprosto náhodně. Když začnu hru za street kids ty chyby co jsem popisoval níže tam jsou třeba až při 3-4 začátku hry. Jindy ne. Pak přímo ve hře změním rozlišení a ty chyby tam jsou, a nebo také ne. Je to úplně o náhodě.

Mimochodem na R7 3700 X, 32GB RAM, RX 5700 XT v 1440p, ULTRA + reflection on Psycho i 22 fps ale stačí dát zpět Ultra (jen) a fps se vyhoupnou k 40-45! Brutální rozdíl. Psycho jedině s TRIXX.

Zkoušel jsem i dát rozlišení ve hře 1920*1080 (nastaveno přes Sapphire TRIXX tzn 75% quality místo default 85%) a pak se to doostří přes AMD RIS (respektive ten byl vypnutý, protože dle AMD hra nativně podporuje AMD FidelityFX Contrast Adaptive Sharpening (CAS) a RIS je doporučeno mít vypnutý) ale bylo vidět že obraz je máznutý. Pokud jsem vrátil zpět default 85% quality a AMD RIS off tak obraz byl jak nativ s vyššími fps. Pokud bych to hrál v FHD tak jedině se zapnutým AMD RIS bez ohledu na to co AMD tvrdí, viz. odkaz

@Bursoft (01.04.2021 15:41): jj fixne, proto nesnižuji hodnocení protože jinak mě hra přijde velmi dobrá. Jen doufám že to fixnou do konce roku abych si to na vánoce 2021 užil naplno a bez chybiček. :) Co Ti nejvíce vadilo?

@Charllize (01.04.2021 14:19): věřím že to spraví ale bude to nejspíš chvíli trvat. Ta hra byla skutečně vydána jako veřejný beta test.
Já za celou hru viděl snad tři, čtyři chyby, jinak nic. Jela jako z praku. Kamarád naopak někdy i několik chyb za den. Jak píše @SilentWolf, všichni CD Projectu děláme testery... :)
Já měl na PS4 Pro od všeho trošku, ale nic závažného, nejvtipnější mi přišlo, když mi jednou přiletělo auto asi dva metry nad zemí :)
Já měl mizející nohy taky :D Ale zrovna toto jsou spíš ty menší problémy hry. To se časem asi fixne.