Myslel jsem si, že mám na odpoledne o zábavu postaráno, pak jsem se ale stavil u místního rippera a nechal si nainstalovat gorilí pracky a světe div se, chlapec šel za pět minut dolů, dokonce s nima i můžete blokovat útoky! Omfg, proč toho není plnej internet?! Najednou je z toho úplně jinej sport.
@Sarno (23.12.2020 14:42): posuzuje se tam vic veci (nutno dodat ze kolikrat nevydaji hru protoze se jim nezda korektni, coz spis nasere) a smysl to rozhodne ma. Taky tam nevydaji kazdou sracku kteryma je treba steam zamoreny, proste to neprojde. Nintendo to ma jeste daleko prisnejsi a tam na zmetek narazis fakt jen ojedinele. Ten certifikat seal of quality co maji na krabickach je skutecne validni. Ale taky jim tam obcas neco protece..
Sony pocita s pozdejsimi upravami takze to pusti a neresi to. V dobe PS1 a PS2 to tak nemeli a ta nezabugovanost a bezproblemovost se hlidala mnohem vic. A jak vidno, kdyz pretece pohar tak hru stahnou..CP neni uplne prvni hra co stahli z prodeje.
@Widl (23.12.2020 14:28): Tak on ten jejich slavný "certification process" není bůhvíco. Samo Sony přiznalo (po té, co jim někdo položil otázku, jak tím ta hra mohla projít), že jediný účel toho procesu je posouzení, jestli hra nějakým způsobem totálně neodvaří konzoli. Samotné hodnocení kvality a technického stavu hry prý není účelem.

Člověk si pak tedy říká, k čemu to vůbec mají...
Včera jsem poctivě lovil kyberpsychouše a teď mi nezbyly na mapě žádné adekvátní vykřičníky kde by mohl být ten poslední :/ achjo.. :D
Tak udajne uz maji 13m kopii prodanych. A prodava se to i na ty konzole, co muzu rict. Cekal jsem ze zajem opadne k bodu mrazu, po tom de-hypu.
@BUMTARATA (23.12.2020 12:15): Já jsem narazil na nepříjemný bug u gigu Dluh na dluh (Sharks in water), kdy jsem měl sejmout týpka v nějaké autodílně, ale on tam nebyl. Byl totiž na jiným místě na mapě, kde jsem hodinu zpět dělal jinej gig. Musel jsem to vygooglit, skoro jsem myslel, že to nepůjde udělat. Má to právě asi spojitost s nějakým špatným ukončením jiné mise.
Ujistěte se, že vám fixer vždy zavolá před akcí i po akci, jinak to může vést k velmi nepříjemnému bugu, kdy se vám kšeft neuzavře, a ještě vám to rozjebe ty další.
@pajmič (22.12.2020 23:58): Uz jsem to udelal, ale tahle debata je ponekud zbytecna. Mam rozum na to, abych z toho vystoupil, jdu si uzit hru a necham vas ve vasich iluzich. Jsem jenom clovek, co je roky v hernim korporatu, ma styky na lidi do jinych firem, ma prehled o in house situacich a vi jak funguji reakce a chovani spolecnosti, vyvojaru i nejhorsich kravataku na nejhorsi hate, recenze, prodeje, za co se vyhazuje, jaky problemy se resi nebo neresi apod. Jsem proste nikdo a rikam tu jen zkusenosti z reality, ne fantazie a iluze zalozeny na internetovym hate trainu a predstavach o vyvoji. I'm out..
@AlieN (23.12.2020 11:00): to zase nějak nechci řešit, mě prostě šíleně ujíždí ten pravý palec a v přestřelce, kde jsou třeba 3-4 protivníci, tak to nějak nedávám, ale jak říkám, třeba s CoD na hard nemám na PS4 problém... ještě zkusím kouknout na citlivost, třeba to doladím... ale jen jsem chtěl říct, že jakmile jsem přepl z hard na normal, tak to byl fakt velký skok v obtížnosti a možná, jak jsem teď už vybaven, mám více schopností, tak zase půjde i ten hard, vyzkouším :)

@Sajbrspank (komentář): a sundal sis kalhoty? :D
Já mám takový problém, hra mě teda baví, trvalo to cca 5-6 hodin, než jsem se do toho dostal a chytlo mě to... začínal jsem na hard, ale jelikož jsem jelito s gamepadem (zajímavé, že klasické FPS mi takový problém nedělají, ale jakmile je to v rámci RPG nebo tactic shooter, tak jo), tak jsem po pár hodinách snížil na normal... no a teď mi to přijde zase moc easy :D, asi zase zkusím hard, jestli jsem se třeba do toho trochu nedostal, ale spíš mám pocit, že mezi těmito obtížnostmi je docela skok...
@HolyMeatball (23.12.2020 05:54): Tak můžeme chtít aby tam bylo propracovaných romancí a sexuálních scén dvakrát tolik, pro každou z kombinací při tvorbě postavy, ale i tak mi připadá, že vyčítat tenhle nedostatek hře, která v tomhle ohledu nabízí daleko víc než kdy kterákoli jiná, je poněkud nemístné ;)

Interaktivní eskorti jsou tam opravdu čtyři, další dva luxusnější se zpřístupní v questu pro Kerryho.
@AlieN (23.12.2020 04:11):

- Pan/bi postavou v příběhu jsem myslel někoho kapku důraznějšího, než Meredith. Že je Claire trans vím, ale na trans jsem zásadněji ani nenarážel.
- S Panam a Riverem máš v tomto možná pravdu, já vycházel z tehdy aktuálních romance guidů, které se všechny shodovaly, že River a Judy akceptují romanci jen u postavy s ženským tělem i hlasem, a naopak u Panam a Kerryho. To ovšem nic nemění na tom, že žádné té postavě stále nezáleží na genitáliích hráčovy postavy, na což jsem narážel především.
- Mluvil jsem o interaktivních eskortech, a ti tam pokud vím jsou vskutku jen dva, a oba vskutku sdílejí ty stejné animace, ale nepopírám, že pár unikátních možná mají. Nic to nemění na tom, že oba prostituti předvádí orál úplně stejně na mužské i ženské postavě, což je taky poněkud vtipné. :)
@Guldy (22.12.2020 23:50): Jenže KCD nemělo při vývoji Keanu Reavese, brutální světový marketing, firma nebyla akciovka, a ta akciovka nevlastnila ještě navíc i e-shop. To je myslím to, o co Pajmičovi jde. To že KCD bylo při vydání polorozbité a na konzolých nehratelné bylo každému u p*či, když to byl "zázrak" z kickstarteru vyvíjené v úplné prdeli světa působíc spíše jako Indie... CB je světový fenomén. To asi moc nechápeš.
@HolyMeatball (komentář): Přečetl jsem si tvůj koment, ostře řečeno ale v mnoha věcech se shodujeme, jen na tomto odstavci není správně vůbec nic:
"Opravdu považujete za rozumně prioritizovanou progresivní reprezentaci to, že můžu hrát za chlapa s vagínou, ale jinak do příběhu nedáte jedinou pan/bi postavu? A opravdu si neuvědomujete, jak na palici to ve výsledku je, když postavám záleží na mém těle a hlase, ale mých genitáliích už ne? A že jakmile si někdo vytvoří mužskou postavu s ženským hlasem nebo naopak, tak je penalizujete, protože žádný románek si tím pádem nebudou schopni užít, a budou svoje potřeby nuceni vykonat exkluzivně na těch dvou eskortech (a teda mad props btw, jeden prostitut jedna prostitutka a oba identické animace, dělo)."

- Meredith Stout je pan/bi
- Clair je trans
- mužská postava s ženským hlasem může randit s Panam
- ženská postava s mužským hlasem může randit s Riverem
- prostituti jsou tam čtyři, animace mají různé (resp podle hlášek npcček je tam prostituce běžná a je jich mnohem víc, ale bohužel jen tyto je možné si zaplatit)
Já celou hru tahal v inventáři to Zaklínačské triko s AC 10 :)
Ale na konci jsem nosil komplet set Johnnyho hader, je to sice trochu nudná varianta, ale vypadají prostě dost dobře.

Ale i když ve hře je hromada sukní, šatů a podprsenek, tak bohužel jsem nikde nenašel boty na podpatku - přitom na týpcích z Maelstormu jsem je viděl, to je chyba.
@BUMTARATA (23.12.2020 00:28): to je vlastně taky pravda. Na vyšší obtížnosti nějak ani nepoznám rozdíl mezi uncommon bundou s armorem 80, a legendárním kabátkem s celkovým armorem 250, takže bych vskutku taky mohl čísla jebkat a jet čistě na styl. Jenže když vynechám čapku, vynechávám tím další slot na mod na zvednutí crit dmg třeba, a to už je horší.:)
@BUMTARATA (23.12.2020 00:28): Já teprve teď po 33 hodinách koupil nový kalhoty :D Taky jedu na style, i když se vlastně skoro nevidím. Jenom když mi něco přijde hodně těžký, tak nasadím neprůstřelný tričko pod bundu :D

Sice bych měl jet hodně na armor, mám v tom hodně perků (především +30% armor při pohybu je koňská dávka), ale přece nemůžu vypadat jak flundra :D
@HolyMeatball (22.12.2020 23:11): ad transmog: Tak pokrývku hlavy si můžeš sundat, že jo? :))

Vím, co myslíš. Mně se nelíbí, že tílko může mít větší armor než neprůstřelná vesta, když už, ale fakt, že někdo MUSÍ vypadat jako klaun, protože si nemůže pomoct a optimalizuje čísílka je hilarious as fuck! Jsem za to vlastně rád a jsem taky rád, že hra příliš nepenalizuje, když prioritizuješ style over substance.
@AlieN (23.12.2020 00:01): Tak o zabugovanosti tu původně nebyla vůbec řeč, ale ok :D Warhorse nejebali Sony a Microsoft tím, že se snažili ututlat hrozny stav konzole verzí, to je ten zásadní problém. :)
@Guldy (22.12.2020 23:50): Tak se poděl o tvých zažitcích. Řekni jak to jest, pouč mě, prosil jsem tě o to už v mém původním příspěvku. :)

Hele, Guldy, firma je firma, kde je firma, tam jsou lidi, kde jsou lidi, jsou love, kde jsou prachy jsou žraloci, který to říděj, když je problém s prachama, žralůčci jsou unhappy a lidi jsou nervní, ergo nemají moc náladu na to slavit. Na to nikdo nemusí být vývojář.

@AlieN (22.12.2020 23:53): Úplně stejná....... tak určitě :D
@pajmič (22.12.2020 23:45): Tak ty ses navic i jasnovidec, protoze vis, co jsem ASI jeste nezazil. Tak to si myslim, ze je dobra tecka, protoze bych mohl vypravet cokoliv a je to jedno :) U nas ve firme pracovali lidi, kteri pracuji na ne zrovna nevyznamnych pozicich na Cyberpunku. A jsem vyvojar. Nerikej, ze jim nemusis byt, abys neco videl. Nevidis do toho.
@Guldy (22.12.2020 23:39): Tak to si asi ještě nezažil zákon padajícího hovna naplno. A taky hádám, že management studia, ve kterým pracuješ (bo si pracoval) nenasral lidi, co jdou výhradně po penězích. Nemusim být vývojář. Stačí jen pracovat někde, kde z principu funguje základní hierarchie, pak je člověk v obraze.

Nevim jsetli je jeden, ale ta údajná ztráta je nemalá. Tak či onak Guldy si myslí, že všichni z CD projektu jsou ted happy. Jak jsem řekl, není to jen o CB ale i o tom bullšinu na gogu. Dost negativních věcí se nabalio na studio, které bylo před týdnem ještě považováno za herního Ježíše :)
@pajmič (22.12.2020 23:32): Co vím, tak to stažení z PS store bylo po domluvě s CDPR. A ohledně těch soudů, to je zatím jen jeden investor, co spamuje kde co, snaží se sehnat někoho dalšího a pak možná by podal nějakou žalobu.

A upřímně, osobně bych investory obecně poslal s prominutím doprdele, protože to, že gaming industry je v takových sračkách je ze slušné části i jejich vina....
@Guldy (22.12.2020 23:12): Boha, já vim jak vývoj her funguje, zato ty si byl v Najt City asi moc dlouho a uniklo ti několik podstatnách faktů. Třeba to, že PS4 i Xbone sou fucked, že Sony stáhlo CB2077 ze svýho storu, že CD projektu jsou po krku investoři, kteří prodělali mnoho money, díky falešnýmu marketingu vztahujíc se opět na konzole. Nehledě na to, že se Poláci postrali z ČÍny a stáhly hru jednoho indie vývojáře z Gogu, protože papaláš ťaman udělal Bububu.

Mnoha těm lidem, které tu popisuješ, jde potenciálně o kejhák, můžou ztratit džob. O nějakejch bonusech ani nemluvě. Si myslíš, že to kravatáci nechaji jen tak? :D Možná si dal nějakej ten šampus, ale spíš na uklidnění nervů, než na oslavu úspěšně vykonané práce. Nehledě na to, že se chvástat 80% na stýmu je taky trochu mimo.
@Rapier (22.12.2020 22:49): To se ti spíš budou dít takovýhle věci.

@Guldy (22.12.2020 23:12): Někde v soukromí si můžou cinknout sklenkou, no. Umím si představit, že by raději oslavovali s hráči, sdíleli cool okamžiky z hraní, teď ale v podstatě nemůžou nic říct, aniž by nezmínili next patch release date. Oficiální účty raději mlčí. Nevím, jestli je co oslavovat…
@pajmič (22.12.2020 22:53): Kdyz ses animator, tak natacis animace v mocap studiu a pak pracujes v editoru jen s animacemi. Kdyz ses zvukar, tak nahravas zvuky a pak je v softu upravujes a prirazujes. Kdyz ses skripter, tak skriptujes (to jsou ruzny podminky, krabicky, vzorecky) v editoru, kdyz ses designer, tak pracujes v softu na psani questu a pribehu.. vetsina z tech lidi tezce pracuje nekolik let na projektu a tu hru jako ty nikdy nevidi a nepoustej si zadny EXE jako mas po instalaci ty. Kazdy z techto lidi je po tolika letech rad, ze je konecne projekt venku. A ze vsichni muzou pokracovat na DLC a dalsich projektech. Opravovat PS 4 build nikdo z mnou jmenovanych skutecne nebude, nemuze a ani neumi. Takze hra, ktera je dobra, je venku.. dostanou se za to bonusy, prodanych 13 mega kopii za dobu, o ktery se vetsine nesni ani za roky. Hodnoceni na Steamu 80% a poroste to. Mimo to se slavi kazdej release a ze je jedna platforma pruser je velky problem, ktery se bude resit, ale ze nikdo nebude slavit je mylna predstava z pozice zakaznika u sebe doma.
@Sajbrspank (komentář): S hodně pointy souhlasím, nicméně:

- Přišlo mi, že tak 80% sidequestů je "zabij" (cyberpsycho) - sidequesty jsou na mapě označené jako ! a dokud se hráč nedostaví přímo na místo, nemůže vědět o jaký quest se jedná. Tím, že se tato informace odhalí až na místě, hráč nemůže ani vědět, jestli má na tento quest potřebný lvl, cyberpsycho pak může být "nezabitelný" kvůli vysokému lvl. - Na mapě u každého takového bodu vidíš od začátku threat level, podle toho víš, jestli na to 'už máš level'. Jestli jsi to tam ty neměl, možná bug?

- Nakupování aut přes questy "kup auto, je tady a stojí X tisíc E$". Tyhle questy zahlcují deník, není u nich obrázek auta, jsou rozmístěné všude po mapě. Pokud chci vědět jak auto vypadá, musím k němu dojet. - Nemusíš k němu dojet, stačí si znovu najít původní zprávu k autu od fixera. Jo, je to i tak debilní.

- Písničky v rádiích se často opakují. Rockové rádio hraje i rap (???). - Rockové hrají hiphop, popové hrají tvrdý rock. Jediná stanice, u které jsem registroval jakousi konzistenci, byla ta hned první (pomalé poklidné instrumentály), a ta deathmetalová. :)

- Chodci nereagují na vytaženou zbraň. - Tak všechny ulice jsou prolezlé gangy, chodci jsou na lidi se zbraněmi určitě zvyklí.

- Ve hře není transmog, celou hru hráč vypadá jak idiot. - Transmog obecně není zrovna profláklá fíčurka v podobných hrách, ale souhlasím, že bych ji byl taky dosti ocenil. A hlavně možnost schovat tu debilní pokrývku hlavy.

- Volba původu je skoro úplně k ničemu, za celou hru se mi stalo jednou, že by odemknutá volba v dialogu nějak ovlivnila průběh děje, většinou se jedná o zbytečný kec, kdy hráč ani neví o čem vlastně V mluví, protože to v příběhu nezažil. - Jop. Dost by mě zajímalo, jak to měli vymyšlené původně, kdy si hráč měl ještě separátně vybírat dětského hrdinu apod. Jestli by to i s tamtím systémem mělo mít vliv jen na nizounké procento dialogů a to ještě většinově bezvýznamně, chápu, že to scrapovali. Samotné původy jsou taky poměrně nevyvážené, jsem přesvědčen, že Nomád je canon, který udělali první. Street Kid okej budiž dejme tomu, Corpo pak už museli dodělat vyloženě jen aby měli třetí variantu.
@Guldy (22.12.2020 22:49): Proč jo? Kdo bude opravovat ty rozbitý konzole verze? Za poslední měsíce svoje lidi CDPR crunchoval jak Satan, proč by to ted mělo byt jiný? Tedy pokud víš něco, co já ne. Jestli makáš pro CDPR a mé doměnky vyvrátíš, tak ok :D

@Paul (22.12.2020 22:45): Jo, bohužel bylo to retardované rozhodnutí ze strany cdpr vedení, měli ty konzole odložit. Lidi by byli nakrknutý, ale zdaleka ne jako ted. Mohlo to být o pár milionu víc.
Jestli se mi stane tohle, viz. odkaz tak budu asi pořádně běsnit. Panebože je něco co na té hře není buglé?!