@pajmič (22.12.2020 22:00): jsem musel zascrollovat abych viděl kolik jsem tipoval, konzervativní dohad 10 mega za měsíc. Tak slušný, ale GTA5 to ve výsledku nepřekonalo. Možná kdyby byl lastgen v tiptop stavu a nebyl shitstorm.
@pajmič (22.12.2020 17:26): Jeste takova poznamka.. Kazda hra se musi certifikovat, jinak nemuze vyjit. Odmitnou ti to, pokud mas delsi loadingy nez minutu, nemas spravnou technickou terminologii apod. A ta ps 4 verze prosla. Sony to schvalilo. Rekli, ze to je dobry.
@SilentWolf (22.12.2020 17:01): Já to mám na maximu a o větším provozu bych mohl mluvit v centru, tam jsou občas i davy, nebo když zaparkuju u krajnice a vytvořím kilometrovou zácpu, na dálnicích pár aut.

@Bursoft (22.12.2020 15:48): Když řídí NPCéčko vzpomenu si vždycky na první Call of Duty, obzvlášť v Badlands, kde by to mělo pořádně házet, to praští do očí, a je to tak blbé, že klidně smetou chodce nebo odpálej auto, které jede před námi, normální den, prostě úterý, no.
@SilentWolf (22.12.2020 16:18): To s těmi auty není bug, ale feature, ve skutečnosti tam žádná auta nejsou, je to jen kulisa, jak se přibližuješ, mizí a spawnujou se skutečná auta, takže z dálky se dálnice zdá rušná, pak tam jedete tři.

Vykreslovací vzdálenost je obecně tristní, spawn a respawn se odehrávají ve vzdálenosti několika metrů, auta, chodci se swapují, jen co se otočíš, stačí jen chvíli pozorovat.

Bugů je tam jinak hafo. Hodně si taky hraju s fotomódem, kde se blbě vykreslují některé reklamy, částicové efekty a další věci, spousta věcí clipuje, apod.
@Paul (22.12.2020 15:37): já mám časté bugy že auta předemnou v dálce svítí a jak se k ním přiblížím tak zmiznou. A hodně často musím potvrzovat 2x.. třeba obchodníky. A občas při skenování padoucha mi to výši odměny vyhodí až při druhém skenu.

Tohle jsou takové stálice. Jinak krom toho mi to přijde v pohodě hratelné. Nekazí mi to nic.
@Paul (22.12.2020 15:37): Tak ty palmy jsou docela známý glitch, už jsem to viděl i v různých benchmarcích na YT. Ty dveře - třeba ta mříž, co vede k Viktorovi se mi několikrát bugla, že nešla otevřít, stačil reload.

To co jsi vyjmenoval se mi taky stalo. Nebo třeba auta zaražený do země, už jsem se jednou propadl pod texturu a viděl město hezky ze spodu :D Prostě takových věcí jsou tam mraky, fakt tolik, co jsem v jiné hře neviděl. Nebo co není bug, ale špatně udělaná práce, tak ty naskriptovaný jízdy v autě jako spolujezdec, je neuvěřitelný, jak odfláklý jsou ty animace a skripty, kdy se auto na místě otočí o 180° nebo zatáčí v divných nepřirozených úhlech. Už je mi jasný, proč v nich nejde přepnout do 3rd person pohledu, protože by to vypadalo hrozně. Nebo třeba 4 závody s Claire, kde se úplně vykašlali na nějaký závodění, protože jsem hned v první zatáčce všechny předjel a pak jen koukal na minimapu, jak hra cheatuje a prostě ty ostatní auta každý 2 sekundy teleportuje k tobě, abys jim náhodou neujel..

Ale jak říkám, jsou to vlastně drobnosti. Na PC je to v pohodě hratelná hra. Jenom to odvádí pozornost.
@Bursoft (22.12.2020 15:14): zajímavej rozsah těch glitchů, protože ty cos vyjmenoval jsem za 80 hodin neviděl:
"Semtam se bugne zvuk, semtam nejdou otevřít dveře, semtam se rozpíjí palmy, semtam se nenačte oblečení,"

Glitche co jsem měl já.. občas levitující předmět (např. mobil), občas zmizející pedestrian NPC, jednou se mi stalo že jsem nahrál pozici, a předemnou jezdil random auto, který po minutě zmizelo, jednou v dialogu u pár vět (u Judy) nebyl lipsync. A pak ten jeden questbreaker s Delamainem, kdy bylo potřeba reload.
Ale jakkoliv to jsou víceméně kosmetický problémy, stejně je škoda, že tam vůbec jsou, CDP chtělo mermomocí hrát nejvyšší ligu (Rockstar) a na tu prostě potřebujou větší QA team a víc času.

@pajmič (22.12.2020 14:49): zrovna Cyberpunk škáluje velmi dobře vzhledem k tomu jak vypadá. Není to taková shitshow jako např. Watch Dogs Legion.
@Sarno (22.12.2020 15:18): Je to recht. Ale součástí PR CDPR bylo, že oni jsou ta "slušná firma". Proto teď také padají z vyššího piedestalu. Přitom je prostě potřeba, aby do vyššího managementu dali někoho jiného a někdo z vedení firmy přijal zodpovědnost a táhnul do čerta.
Tak super, díky kluci za ujištění že nemusím refundovat. Zítra mě začíná vánoční dovolená, tak to konečně rozehraji. Možná bylo lepší počkat na ty patche.

Jinak GOG refundaci umožnuje do 1 měsíce ale vracet to nebudu.
No jak sleduji veškerý ten shitsorm na internetu, ať už clickbait videa od youtuberů nebo články všude možně, tak mi přijde, že jestli tohle pozoruje někdo, kdo se v budoucnu rozhodne založit dev studio, tak se spíš přikolní na strategii být greedy hned od startu. Protože když porovnám všechny možné PR shitstormy v historii, tak tohle suveréně trumfuje cokoliv čím si prošla EA, Activision atd. protože u nich si lidi řeknou "well, it's EA, what did you expect?" a dál to prakticky neřeší...
@Rapier (22.12.2020 13:43): Otázka je, co je podstatná chyba? Ta hra je zaplavená glitchema, ale všechno je - jak někdo tady dřív napsal - immersion breaking, nikoliv game breaking. Semtam se bugne zvuk, semtam nejdou otevřít dveře, semtam se rozpíjí palmy, semtam se nenačte oblečení, ale všechno jde vyřešit quick save/quick load.
Pokud by někoho zajímalo... Pro efektivní zisk FPS za minimální snížení grafického vizuálu sniž 1. Screen space reflection quality, 2. Volumetric fog resolution 3. Ambient Occlusion. Za slunečného dne pomáhá nepatrně ještě snížení Cascade shadow resolution. Ostatní nastavení má minimální dopad na FPS, ale znatelně mění vizuál.
@Rapier (22.12.2020 13:43): Presne tak, PC verzia je úplne v poriadku - ja som mal možno dve chyby z tých, ktoré som videl vo videách, to je zostrih toho najhoršieho, nie objektívny pohľad na stav hry.

Chyby a glitche to má, ale hrateľná je :)
Je tu nějaký majitel nové konzole nebo 8 cores AMD Ryzen CPU R7 3000? Patch 1.5 ůdajně přidal oficiálně podporu SMT ale jen pro 4/6 cores AMD Ryzen CPU, což pokud chápu dobře tak majitelé Xbox Series S/X a PS5 mají opět SMT off.
Majitelé AMD Ryzen 3000/5000 s 8 cores CPU si stále mohou zapnout podporu SMT. Ačkoliv údajně CDP/AMD prohlásila že na 8 cores CPU běží C77 dobře zdá se že se stále vyplatí manuálně zapnout SMT pokud máte 8 cores CPU.

Takhle hra je fakt dobrý betatest, je příjemné bý betatester. Pro mě nic nového, my co lítáme DCS World Open Beta (protože chce mít všechny novinky ihned a ne za půl roku) víme jaké to je ale přeci jen od CDP bych to nečekal. Pošramocená pověst + hype nejhrubšího kalibru + nenaplněné očekávání po skoro dokonalém The Witcher 3 .... kdo by to řekl že místo oslavných článků budu všude číst jaký to je průser.

Zvažuji refund. Už opravili na PC alespoň všechny podstatné chyby?! Jako fakt bych nechtěl vidět ty věci co se tu prezentují na těch videiích.
@Paul (22.12.2020 12:01): Rhino je Slonice? U té mám taky vtipnou story. Tu jsem rozmlátil s gorilími pěstmi s legendary vylepšeními, pak říká, zařídím, aby tě Zvířata nechala být. Následně jsem šel o patro výš a sejmul nějakýho kravaťáka, co po měl chtěl kšeftař :D
@Paul (22.12.2020 12:01): Erm... Rhino na mě naběhla když jsem v horním patře dělal assasination misi, tak jsem ji permastunnul a pod nohy jí naházel padesát granátů... :D

Každopádně dík, tak snad se mi povede dodělat i ty ostatní. Snažit se někoho umlátit hodinu a ještě si to x krát zopakovat, na to bych se vykašlal.
@AlieN (22.12.2020 01:58): Prostě easy, než započnu souboj tak na zem hodím ty healing spreje a pak během kombatu když mě zraní, tak ho usenu rovnou ze země, ono to funguje. Dokonce jsem pak zkoušel jestli to jde i se zbraněma, a u Rhino (dal jsem reload) to šlo (hodil jsem na zem nůž, po začátku souboje dal equip) a mohl jsem jí bodat. Ale to už je hodně ošklivý, zvlášť v kontextu toho jak jí po souboji děkuju, že se prala férově bez nějakejch špinavejch triků :)
@AlieN (22.12.2020 11:37): jojo, i ty sebeobyčejnější otazníky obvykle mají nějaký email nebo záznam konverzace. To je super. I když je jasné, že to lepili na poslední chvíli, jsou hry, na kterých je na tom postavená celá ta hra.. :D
@Guldy (22.12.2020 11:34): S vyzobáním všech otazníků... takže jsi posledních deset hodin jen jezdil lodí kolem Skellige :D

No je super že tady si i s těmi otazníky (NCPD hustle) dali víc práci, že je tam občas i nějaký minipříběh, nebo aspoň něco level designem originální a ne jen copy&paste jako v tom Zaklínači.
Jak dlouhý byl Witcher 3 bez DLCček? Já ho hrál až s nimi, takže už jsem originální obsah měl s nimi domíchaný, ale myslím že bez nich se tomu komplet Cyberpunk už docela blíží. Jen jeho hlavní příběh je oproti němu tak poloviční, možná třetinový...

@SilentWolf (22.12.2020 11:18): Jo, je to brutálně op, ale stejně sranda. A nejzábavnější je Cyberpsychosis, kdy se začnou pobíjet mezi sebou :) (ale fakt jsem se při hraní za hackera cítil jako hrozná svině, když se tam procházím jako polobůh a ostatní pohledem donutím k sebevraždě, ani jim nedám šanci bojovat - zvlášť když se to jako vir šíří dál třeba i za stěnu)

Btw teď jsem se konečně odhodlal to dohrát (spousta gigs ještě zbývá) a díky hackování se mi povedlo kouzelně rozbít finální misi - už při briefingu při pohledu z drona jsem hacknul na manual control v základně stojící věžku, a když mi ji zničili, tak jsem se neobjevil daleko ve svém těle, ale v jakémsi duchovitém těle přímo na tom místě, a mohl jsem normálně útočit a celé okolí sám vybít. A pak že je na to potřeba tank, heh
@SilentWolf (22.12.2020 11:18): Hele "mohli by to ztizit" :D ja na nejtezsi obtiznost one hitoval katanou.. k tomu 2x second life, kdybych nahodou chcipl, 1000 hp, 4,5k armoru, kdokoliv mi ubira po dvou HP, kdyz do me strili.. kdybych nahodou mel problemy, mam implanty na zpomaleni casu. Pribehnu ke gangu a vsechny zabiju driv nez si me ve slow timu stihnou vsimnout. Takze vlastne za brutalni nabeh k nim a posekani stylem Rambo dostavam body do stealth, protoze o mne kvuli zpomalenymu casu nevi :) ono "tezky" ve smyslu Dark Souls to nebylo nikdy, ale rekneme do 30 levelu se delo, ze me mohli zabit a loadoval jsem, od 30 do 50 uz moc ne.
@Guldy (22.12.2020 11:04): je to děsně OP. Hacknu se do kamer, pak přes ně všechny zkratuji a oni jen běhají kolem a hledají mě :D Pak jak procházím úrovní kolem omráčených nepřátel, tak opravdovým baddies dám headshot z revolveru. Hacking by mohli trochu ztížit, jakože by člověk pro to musel udělat víc kroků apod.. je to takhle opravdu jen jako killswitch a o to víc bije do očí když je nějaká příběhová událost, kde se diskutuje, zda to nemohl někdo udělat nějaké naší známé postavě, tak moje V, která to dělá jako by si projížděla instagram nevěří, že je něco takového možné, nebo že je to prostě nepravděpodobné. :D Immersion breaking!

Bossfight byl těžký.. cítil jsem se po něm jako po nějakém bossovi z Dark Souls. 20 pokusů.. ale klaplo to.

Btw nechápu k čemu má ve hře V vlastní email. Tam není žádný důvod vracet se domů.
@Karasman (22.12.2020 10:44): Nektera jsou rychla, s motorkou se treba imo lip cestuje (projizdi mezi auty). Kdyz prijdes na nejake misto a chces cestovat, tak v chude ctvrti nejezdi sportaky. Ty si ho mobilem zavolas a mas super rychly auto. Pak taky pro pocit samozrejme.. auta jsem si hodne fotil a kochal se interierem atd.
@Karasman (22.12.2020 10:44): Žádný, jen jsou hezké :)

Ono není vůbec problém to hrát jako klasické GTA a všechny lepší auta si brát na ulici (pokud je na to hráčova postava dost velký macho, což je moc hezký detail), ale je to prostě lepší pocit, když na zapískání přijede nabušená kára (nebo omlácená dodávka) a dají se ty auta sbírat. Ještě lepší by bylo kdyby byla k dispozici i nějaká masivní garáž kde by byly zaparkované a k prohlížení, holt musíme doufat v DLC (obří penthaus na střeše mrakodrapu V měl mít a je ve hře přes glitche přístupný, evidentně nakonec z příběhu vystřižený)

A je hodně dobře že tam ty auta jsou, protože to elegantně řeší problém s přebytkem peněz, v rpg hrách jinak tak obvyklý.
@Karasman (22.12.2020 10:44): Asi stejne jako v jakekoli jine hre, jsou tam auta, ktera jsou rychlejsi, lepe se ovladaji treba a tak. Take jsem zadne zatim nekoupil, ale chystam se koupit nejaky podobny sportak, ktery jsem si parkrat pujcil od nomadu, ten je mazec. Jsem ale vecne temer na nule, pripadne najdu neco atraktivnejsiho ke koupi nez je auto, takze na neco takoveho nasetrit asi potrva.
Btw jaký má smysl kupovat auta (když pominu, že chcete jezdit v něčem hezkém)? Já mám pořád to první, které jsem dostal zadarmo a nemám potřebu to měnit...
Jinak s tím craftěním opatrně, přišlo se na to, že crafting je schopný váš save file permanentně corruptnout. Pokud totiž PC savy přešvihnou 8MB (např. vlivem masivnějšího craftění), tak jsou unusable :D
@Feidias (22.12.2020 07:28): Věřím že jo, já mám za sebou 60h a nemám komplet vyzobanou snad ani tu první čtvrť. Story asi 75%, další dva ukazatele procent na 20%. Nevím, co se stane, až se to vše vyzobe, to už tam asi fakt nebude co dělat (krom lovení random týpků s odměnou a nákup nových aut) ale těch otazníků tam podle mě je fakt hafo.. na těch 120h odhadem, pokud člověk hraje na nejtěžší.

No a pokud chceŠ opravdu skoupit všechny auta, tak odhadem 300h :D já si ještě nekoupil ani jedno.

Zbytečně jsem vyhodil peníze za gorilí ruce a ta křivda ve mě zůstane i pokud budu někdy psát komentář. Prostě vlivem lenosti tvůrců moje V naletěla klamné reklamě a obětovala kus své lidskosti. Doteky už nikdy nebudou co bývaly. Něha je ta tam. V noci ji bude budit cvakání v prstech.. a to jen proto, že si mylně myslela, že pomocí toho bude schopna otevřít nějaké dveře. Je to zatím nejemotivnější zážitek ze hry.... ještě jak jsem se při převlékání dozvěděl, že to nejsou jen prsty, ale celé předloktí... V.. promiň mi to. :´-( :D :D