@Charllize (04.12.2020 12:41): Žijeme ve 21.století. Svět se mění. Kvalitní internet je téměř už standart. Přijde mi absurdní pronést v současnosti, že hra z disku by měla být "hratelná". To už je prostě neudržitelné. Je mi hráčů, kteří tu možnost nemají, upřímně líto, ale podobně bych mohl prohlásit, že by hra měla být hratelná na GTX 550.
Ale souhlasím, že by tato informace měla být uvedena na obalu se zbytkem specifikací, pokud to tam není.
@Charllize (04.12.2020 12:33): však já tvoje anecdotal dojmy nerozporuju a ani ten článek to nedělá. Můžou bejt lidi co maj připojení jen přes data a tam se 50GB bude tahat blbě. Ti holt budou muset hrát s bugama, nebo si to u někoho zaktualizovat.
@Paul (04.12.2020 12:30): Jako obvykle, clanky z netu a moje osobni zkusenost je dost jina. fakt nebudu kecat ze treba z deseti lidi tak dva maji problem s internetem. Sem chodi hodne lidi co pocitac doma proste nema, maji konzoli a treba mobil s nejakejma datama. Taky casto ty hry posilame do oblasti o kterych jsme v zivote neslysel a ty lidi si to objednavaji po telefonu pac nasli cislo nekde v levelu kde mame reklamu. Jak rikam neni to vetsina, ale porad jich je docela dost na to abych v tom videl problem, kdyz tu hru nekomu chci prodat. Jasne JRC nebo Alza tohle vubec neresi, proto to mozna pusobi ze se to nedeje :)
@Charllize (04.12.2020 11:51): ano, těch pět byla hyperbola, v reálu je to zhruba tolik v procentech:
"Nejsnadněji se k síti dostanou děti. V domácnosti bez internetu vyrůstají jen tři procenta z nich."

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/inter ... 6_094547_domaci_onkr

„Dá se říci, že všechny domácnosti, které chtějí mít doma stolní počítač, tak ho mají. Kromě domácností seniorů.“

Ale samozřejmě, někdo může mít net stále s FUPem. Ikdyž třeba UPC FUP zrušilo snad dekádu zpět.

Souhlas ale že na krabici by mělo bejt připojení k internetu napsáno jako požadavek.
@Guldy (04.12.2020 11:32): ojedinele to neni, ale ani to neni standart. Jsou firmy co vydaji hru a nikdy na ni zadny patch nebyl, protoze neni potreba. Tudiz koupena verze na disku je 100%. Nebo se jedna jen o upravy hry ktere nejsou krizove Ten proces je jen (podle me) neschopnost a casovy press.
Pokud je hra na disku, mela by z nej byt plne hratelna, co se konzoli tyce. Nebo by mela mit na obalu uvedeno ze potrebuje pripojeni k internetu.
Za mne je to na konzolich dost partyzanstina kdyz nekdo vyda hru ktera z disku vlastne nefunguje.
Vis co, je to proste prusvih kdyz si za tejden nekdo prijde natesene koupit Cyberpunk a ja se ho zeptam jestli ma internet, protoze jinak si to poradne nezahraje. Samo muzu mlcet, ale to neudelam. Kolikrat to pak doapdne tak ze dotycny prinese konzoli sem k nam do kramu a my mu ten patch stahneme. A u toho padaji hlasky typu co to vydalo za kreteny. Jako reklama nic moc.

@Paul (04.12.2020 11:24): Lidi co nema net vubec, nebo ho maji tak pomaly ze je prakticky pro vetsi mnozstvi dat nepouzitelny je docela dost, mam s tim dost zkusenosti z obchodu. Netvrdim ze jde o vetsinu ale ani to neni zanedbatelne.
@Charllize (04.12.2020 09:35): Tohle neni ojedinely pripad. Vzhledem k tomu procesu, ktery jsem popisoval nize, je to i logicke. Kazdopadne internet je jedna vec, pak se ale stava, ze si nekdo cilene odmita stahnout lepsi verze hry, s cimz se nepocita, ale pak je problem, kdyz ten clovek jde napsat recenzi..
@SilentWolf (04.12.2020 11:01): Myslím že těch 5 lidí co má konzoli a nemá net zvládnou navštívit kamaráda a aktualizovat si to :)

@BUMTARATA (04.12.2020 10:07): Pokud ta hra běží na XSX stabilně na 60, tak to hlavně znamená že není CPU-limited a na srovnatelných PC poběží v 60 taky, což je pro mě hlavní. Rozlišení už pak záleží na tom jakou má člověk grafiku, naštěstí DLSS s tímhle pomůže hodně.
@Paul (04.12.2020 01:12): Jestliže to na XSX běží v 60, tak s nejvyšší pravděpodobností v 1080p, hádal bych tedy dva módy – framerate/resolution. Z toho by pak nutně plynulo, že požadavky odpovídají 30, jak tomu ostatně obvykle bývá. Byl bych velmi překvapen, kdyby tomu tak nyní nebylo.
Jestli je pravda ze na diskove verzi pro konzole je nejaka nedodelana verze co je prakticky nehratelna tak moc nevim co si pocnou lidi co si to koupi a nemaji k dispozici internet. Pokud tedy nekde na krabicce nebude upozorneni internet required. Pokud ne, tak to je solidni prasarna.
Od toho xboxáře viz níže...

Thanks for reitterating this because you are absolutely correct. I just received a 43 GB update and a huge majority of the bugs I mentioned were patched.
I don't wanna jinx it but I have seen zero bugs that I previously mentioned so far.

Tak snad to bude tedy v poho. Jinak to na XSX prý po tomhle patchi už běží stabilně na 60, takže ty HW požadavky kde neuvedli target framerate snad taky cílily na 60.
Já aspoň využiju svých 21 dní volna co jsem si sušil v práci :D
@Guldy (03.12.2020 23:35): to mi přijde vždycky kouzelné, když někomu kdo moc nehraje, konečně vyjde nějaká ta hra. Sice ještě nejsem v té fázi, ale zajímalo by mě, jak na mě budou působit hry, pokud si koupím třeba 2-3 ročně.

To z nich musí být naprosto jiný pocit, než pařit jak o život jednu za druhou.
@Rapier (03.12.2020 22:48): Mam kamarady v ruznych profesich. Jeden je doktor. Nemuze se dockat a kazdy den na to mysli a fantaziruje. Ja taky. Stredu vecer se vyspim a pak od launche po pulnoci pojedu nolife a nemuzu se dockat.
I kdybych takovou verzi měl, tak bych to asi nehrál ... kor týden před vydáním, musí to být cool mít tu možnost o něco dřív, ale odolal bych. Snad měli dostatek času na vše ostatní ( krom oprav chyb ) ... V W3 bylo znát, a myslím že to i říkali, že ty interest pointy dělali na poslední chvíli.
Takže příští čtvrtek to vypukne. Děti pláčou, žena pláče, kočka pláče, loučení s realitou je srdceryvné.... a pak se to stane. Noční ticho protrhne osamělý běžec ve stínech. Úplně mě to připomíná tohle video odkaz :)
Ta grafika je tak kouzelně ošklivá, že si od toho fakt slibuju solidní herní mechanismy. Ale zatím to vypadá jak série cutscén. Spíš to vidím na Give Me Deus Ex.
Vyjadřovali se někde, jestli na PS5 budou plně přiživovat tu haptiku a další fíčurky dual sensu? Samozřejmě asi až s next gen updatem?

Jak čtu tu knížku, tak mě auta hajpují neskutečně.
@Paul (03.12.2020 20:03): Já měl W3 taky, až na pár vizuál glitchů (a jednou mě hra spanwnula mimo mapu) v pohodě, stejně tak i kingdom come a Fallout 4. Je prima mít alespon v tomto ohledu pořádnou kliku.
@Garret (03.12.2020 19:56): tak rok pockas? pac driv to dokupy nedaji :)

I kdyz, ja hral Zaklinace 3 na launch a zadne velke bugy jsem tam nemel.

Jinak ja to kupuju hned nakonec, ta zakladni edice ma pekne bonusy a za rok bude uz tezko k sehnani. Stejne jako u Zaklinace 3. Ted uz jen zbyva jestli si vezmu i tu guide knizku za litr. Sbiram je, ale jen u her co jsou pro me nejak dulezite, coz nevim jak u cyberpunku dopadne. Zatim na to trochu spis koukam skrz prsty jedne ruky, ale ne pres obe.
Nespoiloidní dojmy od xboxáře co hraje bez patche, je to zabugovaný jak při vydání Kingdom Come :D

(Currently 6 hours into the game on xbox series x and I just now got the title screen....this is a BIG game) Population density is wayyyy higher than I was expecting, runs at 60fps with some frame drops, the game is very buggy like repeated crashes, dialogue just not being played sometimes, I've had the controller become completely unresponsive for several seconds a dozen times or so, some serious ghosting on objects when moving quickly, animations just not working properly, screen flickering a lot, vehicles and npcs spawning and despawing out of thin air. And TONS of repeating npcs. Like 3 identical npcs standing directly next to each other. The game REALLY needs a patch. This version is nowhere near close to ready. I'm just hoping that that patch is magic because damn. Severe jank. But when everything works right....Dude this game is amazing. It lives up to the hype. It really does.
@Paul (03.12.2020 19:26): a asi i recenze. I když prý neposílají hru zas tak moc dopředu, tak kdo ví jak to s nimi bude. I tak to bude trhat desítky, to je mi jasné, ale je vždycky hezké vidět čísýlko které osciluje kolem 95 třeba. :D už to chce "další RDR2".
@Paul (02.12.2020 22:31): Sakra, já to napsal jak trotl a ted to vypadá, že somruju o pluska :D Měl jsem na mysli, že to jsou tvé komentáře co jsou na špici pyramidy, jako třebas u Witchera 3, takže bych byl překvapen, kdyby tomu zde bylo jinak.

Ale jinak ti samozřejmě děkuju. Předpokládám, že se k tý hře dostanu až na nadcházející rok, kdy už budu konečně mít nový komp. To už tu v té době bude překomentováno :)
"Cyberpunk není jen hra. Je to symbol, ikona, legenda. Pro mnohé možná i životní styl. Je to naprosto unikátní dílo z rukou geniálních polských ručiček, skrývajíc v sobě neskutečné kvantum emocí a to nejen díky promyšlenému příběhu, protože hru s velkým H dělá z Cyberpunku více věcí, ale popořadě..."
@pajmič (02.12.2020 21:42): krajně nepravděpodobný, do komentu na TW3 jsem se nutil snad dva týdny a tady to předpokládám nebude jinak. Škoda že už nepíše komenty Guldy, Valhallu měl dojetou v době kdy já se furt rozkoukával.

@Charllize (02.12.2020 21:40): tohle na steamu řeší delta patching a předpokládal bych, že na PS4 to je taky. Ale když na tom patchi dělali několik měsíců, tak se změny v něm dotknou téměř všeho.