@SilentWolf (06.12.2020 10:38): Pritom mne to ani tak neprijde. Mozna to bude tim, ze nejak automaticky vse kolem Cyberpunku ignoruji. Vsechny ty Night City Wire ci jak, vsechno info co tu postoval Paul atd. Ale to je u me docela bezne, takze ani vydani GTA5 nebo RDR2 mi neprislo jako nejak velka udalost. Ja jen cekam, jestli nebude Cyberpunk nakonec megapruser pres vsechen ten hype. :P
@Garret (06.12.2020 09:53): to se asi nestane, ten hajp je tak velikej ze v tom prvotnim zblbnuti to min jak 90 nedostane nikde :)
Ale ja verim ze to realne na nizky hodnoceni nebude, spis se nam tady rysuje dalsi modla hracu jako Vedmak 3.
Ta knížka neskutečně hajpuje. Teď jsem dočetl pasáž o psychovizích a mám takový pocit, že bych se ve hře mohl dočkat podobného zážitku, jako v jednom z mých nejoblíbenějších questů v Bloodlines. Ať už to tu je!
@MikeKing (04.12.2020 20:45): Me to nevadi, v nekterych pripadech se rad vracim do detskych let tahani se o babovicky na piskovisti, ale je fakt ze by mohl za chvili doletet treba Tul a zacit nas poucovat o kulture a chovani v danem vlaknu tak strasne dlouhym prispevkem ktery by me asi zabil na miste :D
@Charllize (04.12.2020 20:14): Ok, takže se bavíme o verzi hry která vyšla 7 měsíců od původního vydání? V tom případě si počkej na Game of the Year edici Cyberpunku, tam taky už budeš mít všechny patche na disku i včetně všech datadisků. :-)
Škoda že se mi tenhle stal hry nezamlouvá. A nebo je to vlastně dobře.
@BUMTARATA (04.12.2020 13:47): Docela by mě zajímalo, jak přesně to s tím ziskem je. Při posledním veřejném sčítání vyšlo, že PC verze prodala 12 milionů, a všechny konzole dohromady 16 milionů. Na konzolích je možná méně slev (i když mě přijde že na PS storu jsou slevy stejně často jak na steamu), ale na PC bylo zase vyšší procento prodáno digitálně (kde má CDP vyšší cut), a pár milionů se prodalo i na GOGu (kde mají 100%). Konzole tedy asi vydělaly o něco víc, ale nebude to nějak zásadní rozdíl (a jsou to stále tři HW platformy versus jedna).
@BUMTARATA (04.12.2020 13:49): v podstatě se na konzoli nevyplácí moc kupovat krabičky, tedy pokud nechceš ihned dohrát a prodat za účelem snížení ceny nebo jsi sběratel. Taky na Xbox kupuji krabičky jen výjimečně. Hlavně tam kde nejde koupit digitální kopie, tedy u zpětně kompatibilních her.
@Charllize (04.12.2020 13:37): Hele pokud se bavíme o tom jak je ta hra hratelná rovnou z disku, tak tam samozřejmě není o čem, jak Persona 5 tak Royal byla v pohodě hratelná rovnou z disku (což zřejmě Cyberpunk nebude), ale i tak ty hry, jako všechny ostatní, měly bugy a vycházely na ně patche.

Pokud někdy na nějakou hru nevyšel ani jeden patch, tak to bylo proto, že se na její podporu vývojáři v*srali, ne proto že by neměla bugy. Takže tvrdit, že patche nejsou potřeba a je to čistě doména PC her je k smíchu. To, že některé hry nejsou hratelné v gold verzi už je věc druhá.
@BUMTARATA (04.12.2020 13:26): No jak jsem psal, posuneš pak tržby o měsíc, což se asi akcionářům líbit nebude. I z pohledu řízení projektu to je blbý, protože tam máš cca měsíc vakua kdy nemůžeš nic měnit a maximálně dělat nový věci někde separátně a až přijdou první bugreporty od hráčů tak zas switchnout na opravy (protože QA nikdy neobjeví všechno žejo).
@orromis (04.12.2020 13:25): To ze to je remake je prave jeste horsi, dostat tomu aby to se drzelo originalu je mozna jeste horsi nez delat hru na cisto.
Proste vydat prakticky nefunkcni hru na disku pro konzole je anomalie a vetsinou se to nedeje.

@MikeKing (04.12.2020 13:30): Persona 5 zadny patch nema. Aspon co jsme ji mel asi tri roky nainstalovanou nez vysla Royal a ja ji smazal. Royal mela tusim dva o velikosti par mb. Gamebreaking bug mozna mel nekdo, ja teda ne. A zcela jiste neslo o totalne rozesranou hru jako je cyberpunk na disku.
@Cathan (04.12.2020 13:11): Final Fantasy VII Remake nebo treba Persona 5 nemaji zadny patch. Jsou v takovem stavu ze ho nepotrebuji, a jsou to komplexni hry na desitky hodin a nejsou jedine ktere takhle na konzolich vysli. Mam doma nekolik desitek her na PS4 a ty ktere se neobejdou bez patche bych spocital na prstech jedne ruky. 99% SONY titulu funguje skvele rovnou z disku a mohl bych jmenovat dal. Nesnaz se zavadet moresy z pocitacu na konzole, tam je poradek a kazda anomalie typu Cyberpunk tam trci jak bolavy prst!
@AlieN (04.12.2020 13:07): Nekupuješ produkt ale licenci k užívání software.

Každopádně u těch day one patchů je problém v tom, že certifikace na konzole a věkový rating trvá dlouho a ekonomicky je dost nerozumné prodloužit vydání o měsíc jen kvůli tomuhle. Day one patche jsou nejrozumnější řešení. Dost blbý je, když ty patche zabírají desítky giga...
@AlieN (04.12.2020 13:07): Hry nejsou myčka. Není to produkt, který lze absolutně vypilovat před vydáním. Prostě to není možné, zvlášť u fakt high titulů jako je Cyberpunk, kde teprve plná verze odhalí plno chyb. I dřív hry měly tunu bugů, které se vlastně díky složitosti dodání ani nikdy pořádně neopatchovali. Takže osobně jsem rád za to, že dnes se už počítá s tím, že na to dojde. Je to přiznání reality.
@Cathan (04.12.2020 12:50): "Přijde mi absurdní pronést v současnosti, že hra z disku by měla být "hratelná". To už je prostě neudržitelné."

Mě přijde hodně absurdní pronést tohle. Když si koupíš produkt, tak by sakra měl být funkční. Ano, sice day one patch, no jestli bude stačit ten tak je to lepší než hru dodělávat měsíce po vydávání jako u KCD nebo her od Bethesdy, a mě to nijak zásadně netrápí - ale dovedu si představit že někoho trápit bude, připojení k internetu afaik mezi minimálními požadavky uvedené není. Ta GTX 550 tam nejspíš bude.