Cortex Command

28.09.2012

Hru Cortex Command není zcela jednoduché žánrově zařadit. Spojují se v ní prvky strategie i akce s velice propracovaným a detailním fyzikálním modelem. Díky tomu hra v roce 2009 získala cenu publika a poroty na soutěži IGF za nejlepší technické zpracování.

Graficka kombinuje techniku ručně kreslených 2D plošinovek s destrukčním modelem mapy a okolí, který je podobný tomu ze hry Worms. Co se týče samotného herního konceptu, hráč získává kontrolu nad "mozkem", pomocí něhož získává kontrolu nad roboty, androidy a lidskými klony. Libovolně je ovládá a náklady na jejich výrobu pokrývá těžbou zlata. Hra se skládá z kampaně a skrimish módu.

Snad první hra, ve které jsem vyhrál v tutoriálu až na třetí pokus...

Máte rádi sebepoškozování a sebemrskačství jako já? Herní obtížnost že do hry musíte zapojovat i prsty u nohou? Ne? Tak si polibte prdel, pro vás ostatní kteří jste si odpověděli ano a řadíte se tak mezi herní uchyláky, pro vás mám skvělou nabídku.

Ano správně! Jde vidět že jste inteligentnější než dítě předškolního věku, mou nabídkou je Cortex Command, ale co bych to byl začlověka, kdybych taky nenabídl kvalitní hru líbačům prdelí, pro vás mám zábavu zde, zatímco my ostatní, ti lepší a nadřazenější se pustíme do trošku vyšší hry.

Cortex command je poctivá, graficky velmi zdařilá pixelovka, která v sobě obsahuje mnohé a je mixem mnoha žánrů. Nejblíže je nejspíše hře Soldat říznutou Červy, zahrnující v sobě strategické, taktické a budovatelské prvky.
Jednoznačně mezi přednosti této hry patří, téměř dokonalý fyzikální model, který ač se to zdá k nevíře, se podílí na velké obtížnosti. Ve hře třeba funguje celkem dobře kolizní model a smrtící vám můžou být i ostatky oponenta nebo trosky zásobovací rakety vržené výbuchem vaším směrem. Srážka dvou robotů ve velké rychlosti bolí oba dva stejně, srážka robota s člověkem..co dodat...odpočívej v pokoji krvavý guláši. Fyzikální model ale také způsobuje nemalé potíže ze začátku co se týče pohybu po mapě, neboť každý pád,/skok z větší výšky jednotka pocítí na vlastních kostech, v případě robota..eee....dejme tomu hydraulice.
To však nejsou jediné přednosti hry. Celkem zajímavou a pro vás místy strategicky klíčovou záležitostí, je modifikace jednotek, vybíráte si typ a dokonce i zbraň kterou bude používat, takže nepřítele lze zaskočit nasazením těžkého kalibru či odolnějším druhem jednotky. Hra se čistě teoreticky dá hrát i jako real-time strategie, protože každé jednotce můžete dát díky celkem dostačující AI(dobře střílej parchanti) příkazy které začne vykonávat(bránit, těžit, útočit), zatímco vy si budete těžit v klidu zlato a posílat na frontu jednu jednotku za druhou.
Multiplayer pak rozhodně přidává na hratelnosti, ale proti ostřílenému vlku, který již získal cit pro fyzikální model, to rozhodně přidává i na obtížnosti.

podobné hry a alternativy:
King´s Arthur gold
Soldat
Terraria

Pro: grafika, fyzikální model, hratelnost

Mix Worms + real time + terraria = Cortex Command HOTOVÁ BOMBA
Základem kampaně je zničit nepřátelské mozky. Kampaň se dá nastavit dle svého. Hlavní parametre jsou: počet mozkov, na kolika mapách se bude hrát, začáteční peníze.

Na mapě vás vysadí loď aj s vaším hlavním mozkem a ten musíte chránit jako oko v hlavě. Musíte zlikvydovat nepřátelské mozky, které vás napadli. Dobré je vždy koupit dva vojáky který budou automaticky těžit zlato. Měli by jste doobjednávat posily a vojáky zbrojit dobrými zbraněmi. Je to fakt neskutečný "mazec" a kdo má rád wormsov, tak tohle jich překonává několikrát !

Za pobavením stojí aj poškození vojáku, někdy se muže stát, že přídě o oko anebo nohu, ale to ještě neznamená, že je boja neschopen.

Můžete hrát za 5 úplně odlišných frakcií, odlišují se nejen vojskem, ale také výbavou a aj ekonomická stránka je odlišná.

Pro: Něskutečná zábava, bohatá výzbroj, vysoká obtížnost, stavba základen.

Proti: Není multiplayer přes lan ani internet co je obrovská škoda!