Dohráno dnes znovu a v opilosti a ta hra je prostě dokonalá. I když nevím, na kolik je můj úsudek ovlivněn hlavně nostalgií. Každopádně doufám, že se dočkáme remasteru Red Alertu 2 a i ty Generalsy by stály za pořízení.:-)
@John Mirra (23.03.2022 22:12): Nevím, jestli mi to tady nesmažou a nějak to není proti pravidlům DH, ale Deluxe edition (obsahuje i datadisk Zero Hour) je ke stažení na jednom nejmenovaném (nejznámějším) českém úložišti.

Sám jsem to tam nedávno stahoval a plně funkční i dnes na Windows 10. Obsahuje snad i nějaký neoficiální mapy a HD patch..
@PRIVATE MARTIN (16.03.2016 18:26): Nezkoušel a zas tolik mě tohle svědění netrápí. Vzpomělo jsem si na to náhodou, když na mě na RPS vyskočila reklama na ten mod na Generals (Rise of the Reds).

Možná někdy zkusim spíš to Act of Aggression, když už.
@mmdick (07.03.2015 19:29): no a když jsem tehdá hrál tu Dune 2000, tak stačilo ze začátku udělat obranu z obyč děl, postavit kasárna a malé vozítka, z kasáren postavit k těm dělům panáčky s raketami i s těmi vozítky, a s dalšími 5 vozítky šmejdit po mapě a likvidovat "Harvestery". Tím jste je zdrželi na dlouhou dobu, čili získali čas stavět to svoje, a tak dál. RTS je prostě naučit se strategii praktického možného boje.
[neexistující komentář]: Máte pravdu. Víte, za mých mladších let jsem velice rád hrál v roce 1998 Dune 2000. Byla to moje první RTS, k jiným jsem se tehdá nedostal, jelikož v té době nic lepšího z RTS nebylo , ani počítače, jako máme dneska. Pořád jsem se modlil, aby někdo přšel s něčím takovým, ale vylepšeným. Vadilo mi, že Dune 2000 upadala. Až vloni na Vánoce dcera dostala Command Conquer Deluxe edition spolu s Zero hour a tam jsem zjistil, že je to krásá RTSka. Zatím jsem dohrál v kampaň za USA a Čínu, ale víc mě nadchla ta za Ćínu. Za GLA jsem ještě ehrál. Já nejsem pro tzv. Rambo styl, tj. vše vrhnout do útoku. Daleko zajímavější je pro mě studovat nepřítele, zjistit jeho chování, a podle toho přizpůsobit taktiku svoji. Tudíž jsem velice uvítal tu hackerku, která nezjistitelně obchází nepřítele, zjistí, ke kdo je, a pouze v případě nutnosti krade ze zásob finance. Pro mě není důležité kradení peněz, ale co nejrychleji vědět, kde kdo je. Pak stačí nasměrovat nepřítele do jiné oblasti, nejlépe co nejvíce zúžené, aby museli chodit tudy, a mezitím hackerka obloukem eliminuje jejich zásoby. Tak jsem GLA eliminoval v úrovni 6. V úrovni 7 stačilo zlikvidovat sklad zbraní a jednu zásobánu, hned ze začátku, bez ohledu na ztrátu techniky, tím je ale zdržíte na dlouhou dobu, ož se velmi hodí, jelikož u té jejich zásobovací budovy je spousta zásob. Pak jen stačilo opět je nasměrovat do nejužšího bodu na mapě mimo tyto zásoby, kde udělat 2 raketová sila a asi 15 raketometčíků. Za pár minut jim dojdou finance. Prostě taktika plus vychcanost, v kampani za Čínu frontální útok nefunguje...
No je toho plnej Internet. Na jednu stranu škoda, na ddruhou pokud to fakt stálo za prd a jen by to pak zklamalo a naštvalo, tak asi ve finále je to dobře.
Ale plnohodnotnej Generals 2 by se určitě hodil. Nic takového podobného už tady dlouho nebylo a chybí to !
Co si o tom myslíte ? Styl se mi zatím nijak nelíbí. Je tam tolik barev a efektů až je to nepřehledné. PR kecům jak to bude super nevěřím.
Zabava Generals je predsa v Skirmishi (MP).... kampane su bezvyznamne a uplne nepodstatne. Nieco ako Heroes of MM, tam su tiez kampane bezcenna zalezitost ktora je uplne nepodstatna... zato skirmish - HELL YEAH!!
Na multiplayerovou slávu už je asi dost pozdě, ale singl je docela slabota.

To vysoké číslo dávám jen za vtipnost/ujetost hlášek a občasných činů připomínajících Team America.
Tul: To určitě souhlas, single v Generals byl v podstatě non-existent. Měl jsem na mysli právě core gameplay, která se nejlíp ukázala v MP.
Video sice nic moc neukázalo, těším se na další videa či screeny. Ale hlavní je to oznámení, že se na tomto pokračování pracuje :) těším se moc.
Príbeh a postavy sú vždy pridaná hodnota. Navyše (nielen) kvôli tomu nemá Generals ani zďaleka tak zábavné misie ako C&C a Red Alert, až na nejaké tri výnimky, ktoré slúžili na demonštráciu enginu. Multiplayer bol však veľmi zábavný.
Přesně, souhlas s Marwelem, Generals nejsou žádné ořezávátko. Kopčení Blizzardu bylo ve výsledku to nejlepší, co jsem ze série CnC viděl... Aspoň to byla RTS, na rozdíl od toho zbylého podivně barevného Diabla bez levelování a více charakterama.
Abych byl uprimny, tak pribeh, postavy a podobne veci jsou to posledni co me u realtime strategii zajima. Je mi jedno jestli maji nebo nemaji Genreals neco spolecneho se zbytkem serie CC, ale jiste je jedno - hratelnosti nedelaji serii ostudu ani v nejmensim.
Nu, jediný mizerný C&C kromě čtyřek jsou generals, takže ta kvalita je stejně dost nevyrovnaná.
Teď je otázka, jak moc jim věřit. Podle všeho v tom studiu jsou lidé odpovědní jak za předchozí C&C hry (to je dobře i špatně, vzhledem ke kvalitě posledních her série), tak za Battle for MiddleEarth (což je asi plus).
Nedělá to přímo BioWare, ale Victory Games, kteří jsou pod záštitou BioWare.
Zajímavé. Panáčci v AoM jsou opravdu pěkně detailní, vidíš co drží, kdežto vojclové v generalskech mají trubičky jako zbraně v překroucených trubičkách vlastních rukách. Ale jen ti panáčci mi připadají takový mizerní, tj.

btw - nemůžu sfouknout poslední misi za číňany, nějak nestíhám odrážet útoky a budovat po SCUDech a současně jim likvidovat základny.
Vypadá to pořád stejně a imho i lépe jak AoM. Jen je to prostě takové, komiksové/kreslené.
To tak mizerně vypadalo i tenkrát? O rok starší AoM vedle toho vypadá jako skvost.