Command & Conquer 3: Kane's Wrath

24.03.2008
23.06.2008

rozšíření

Kane's Wrath je datadisk ke hře Command & Conquer 3: Tiberium Wars ze série Command & Conquer, který přidává novou kampaň za Brotherhood of Nod, singleplayerový mód Global Conquest a dvě frakce ke každé hratelné straně. Novými frakcemi za GDI jsou Steel Talons, zaměřující se na testování nových technologií, a ZOCOM, redukující zamoření tiberiem, hlavně v červených zónách; Nod má plamenometné Black Hand a robotické Marked of Kane a rase Scrin slouží na ovládání nepřátelských jednotek se specializující Traveler-59[i] a hrubou sílu vyznávající [i]Reaper-17.

Kampaň o délce 13 misí, v níž hráč představuje řídicí umělou inteligenci LEGION, nástupce počítače CABAL, je rozdělena na tři úseky. První se odehrává mezi druhou a třetí tiberiovou válkou, druhý popisuje jisté části děje třetí tiberiové války, které nebyly součástmi kampaní v Command & Conquer 3: Tiberium Wars, a poslední mapuje některé události po třetí tiberiové válce. Kampani tradičně nechybí hrané sekvence, v nichž si své pevné místo drží Joseph David Kucan coby Kane a střídá ho Natasha Henstridge v roli Alexy Kovacs, vedoucí projektu LEGION. V rámci kampaně hráč vyzkouší hru za všechny tři frakce Nod a současně okusí hru proti oběma frakcím GDI a mimozemských Scrin.

Mód Global Conquest je tahovou strategií, jejímž cílem je za jednu ze stran získat převahu na zeměkouli. Hráč v případech, kdy nechce riskovat, že pro něj algoritmem určený výsledek boje nebude příznivý, může sáhnout k manuálnímu boji ve smyslu RTS a micromanagementem jednotek dosáhnout lepšího výsledku, než by na základě vstupních jednotek obou soupeřících stran určil počítač. Kromě rozdrcení protivníka existují i alternativní cesty k vítězství - GDI potřebuje kontrolovat 33 % souše na zemském povrchu, Brotherhood of Nod vyvolat nepokoje ve 24 městech a Scrin postavit 9 věží.

Už tak povedené C&C 3 (a potažmo celá C&C série) získává v tomto datadisku výživné doplnění NOD linie, která je pod stálou dominancí holohlavého enfant terrible Kanea (performance Josepha D. Kucana zůstává naštěstí beze změny). Toto rozšíření se logicky opírá o již bezmála ikonickou postavu celé série, která je přitom jedinou tváří, působící skrze jednotlivé díly. Z řady nových obličejů v tradičně pojatých filmečcích vyčnívá již jen blonďatá krasavice Natasha Henstridgeová – určitě ne jeden z nás si tuto rodilou Kanaďanku pamatuje hned z jejího prvního filmu, scifka MUTANT.

Samotná hra obsahuje přesně tolik, aby příznivci regulérního 3. dílu byli spokojeni. Množství misí, nové jednotky, uživatelsky přitažlivé zpracování. Jednoduše další porce klasické RTS zábavy, která krásně krátí dlouhou chvíli a nepustí, dokud nedohrajete poslední level.

U mne spokojenost, která by hraničila s blahem, kdyby stejnou péčí prošla i strana GDI a výsledek této bohulibé činnosti byl přiložen k tomuto datadisku jako věrnostní bonus :-) Vím, jsem neskromnost sama.

Pro: Natasha, Kane, hratelnost

Proti: Chybějící kampaň za GDI

Souhlasím, jeden z nejlepších datadisků k real-time strategii. Jak již psal fak, byl přidán globální mód, každá strana několik jednotek a taky kromě toho vylepšení k vynaleznutí, které se též strana od strany částečně liší. Zároveň mega jednotku pro každou stranu, kde třeba u GDI můžete do mega tanku naložit až 4 pěší jednotky. Tři raketometnící a jeden eng (opravuje vozidlo za jízdy) udělají svoje s hlavním trojhlavňovým dělem... :-) Taková jednotka vylepšená na maximum se stává extrémně smrtící pro cokoliv... Jinak, příběh opravdu exeluje a i když mám raději GDI než NOD, hrál se mi singl perfektně. Kane je opravdu fanatik se vším všudy a někdy mi koukání na filmečky mezi misema přišlo, že koukám snad i na nějakou propagandu... Perfektní. Po grafické a zvukové stránce se téměř nic nezměnilo.

Pro: Parádní hratelnost, 9 subfrakcí, globální mód.

Výborný datadisk k CaC3:TB.Bavilo mě to ještě víc než původní hra,hraní pod praporem Kanea je zážiteček.Hlavně herec,který stvárnil Kanea v tomto díle naprosto exceluje a perfektně motivuje.Zase tu graduje příběh,ve strategigích tak opomíjený.To je obrovská deviza CaC3.Graficky,hratelně naprosto stejné jako původní hra.Opět pár nových jednotek,ale zato odivuhodných.Opravdu stojí zato,si tuhle hru pořídit.Datadisk není samostatně spustitelný,musíte mít CaC3:Tiberium Wars.Délka hry je na datadisk vysoká.

Pro: Viz hodnocení původní hry,fanatický Kane!!!!!,motivace,příběh,3 nové mamutí kolosy-za každou stranu jeden.

Proti: V podstatě nic nového pod sluncem.

Velmi, velmi povedený datadisk, který si mé srdce získal především povedeným módem "Dobývání světa" a být o jednu kampaň navíc, šlo by hodnocení rapidně nahoru. Ale i tak skvělá práce, EA.

Pro: Dobývání světa, subfrakce, spousta nových map, na dnešní poměry dobrá optimalizace.

Proti: Pouze jedna kampaň, nebaví-li vás tahový mód, pak vám datadisk nemá nic moc co nabídnout.

Povedeny datadisk k paradni strategii. Doplneni pribehu v kampani (doporucuju zahrat predchozi dily a puvodni kampan bez datadisku), nove jednotky, rozdeleni na subfrakce, proste zajimavy obohaceni hry. Globalni mod je tkay zajimava vec, chvli mi trvalo nez sem prisel jak na to ale pak me to chytlo :) urcite zkuste.

Pro: globalni mod, jednotky, kampan