@Fritol (20.05.2023 17:32): Zapomněl jsem dodat, že jsem na tomto serveru jsem jeden z mála lidí, kteří vizální knížky, nechci přímo říkat vyhledávají, ale rozhodně se jim nevyhýbájí. Tudíž mohu mírně egoisticky prohlásit, že mám již nastavené nějaké standardy ohledně tohoto obskurdního žánru. :D Coffee talk je fajn odychovka, leč taky hodně krátka, lineární a předražená oddychovka.

Pokud jsi v tomto žánru zelenáč, nepochybně někdy vyzkoušej Katawa Shoujo - což je defakto knížka bez které by asi Coffee Talk a hromada dalších western v-novel nikdy nevyšla. Navíc je úplně zadarmo :)
@pajmič (20.05.2023 17:23): V tom ti nemohu rozporovat. Uznávám, že to není hra pro všechny a záleží, jak je člověk schopen si podobné příběhy-nepříběhy užít. Není to první hra bez nějaké větší interaktivity, která se mi líbila, takže pro tohle mám docela toleranci, ač ne vždy to funguje. Naprosto tedy chápu, když z toho není někdo vyloženě nadšený jako já, akorát i pokud se to někomu moc v tomhle (ne)herním ohledu nelíbilo, tak si nemyslím, že by si to zasloužilo hodnocení pod 50%. Ono to hodnocení na DH sráží hlavně těch 10 a 30 %, jinak by to taková hrůza nebyla.

Nevylučuju ale, že až si zahraju třeba níže zmíněné VA-11 Hall-A, tak hodnocení lehce změním.
@Fritol (komentář): Ocenuji tvé komentáře na Frantu Koudelku a na tento hipster simulátor workoholiků. Problémem největším této kulišárny jest fakt, že na vizuální knížku je to málo interaktivní a příběh-nepříběh, který tu je prezentován zkrátka nezaujme. Ta čil atmoška je sice fajn, leč žel kávovému zrnu, tu knížku, alespon pro mne, neutáhne.
@BINGMAN (03.05.2023 14:33): Právě to, jak jsou ty příběhy všední se mi líbí. Jak říkáš, je to chill. Vůbec mi nevadí něco takového číst, právě naopak. A že mě to nedojme mi vůbec nevadí. Jako pokud se to rozhodne člověk dohrát na dva tři zátahy a čte to hodiny v kuse, tak chápu, že to unudí, když tam není žádné vzrůšo. Proto ideálka ke kávě na 20 minut třeba.

Názory nikomu neberu a chápu, že 5 lidí na DH není moc reprezentativní prvek, ale při srovnáním s ohlasy na Steamu a Metacritic je to škoda, pokud to tady lidi odrazuje. A VA-11 Hall-A mám koupené taky, takže časem porovnám.

Jinak s těmi slohovkami ti nevěřím, ale budiž. :)
@SilentWolf (26.04.2023 09:39): Už jsem odehrál 7 herních dní a musím ti poděkovat za doporučení. Naprosto se mi to trefuje do vkusu. Ideální si každý den zapnout 1 nebo 2 herní dny, dát si u toho kafe a chvilku počíst. To hodnocení tady nechápu, vždyť je to napsané skvěle, ta hra nedělá vůbec nic špatně... Na Steamu 7k recenzí a overwhelmingly positive. Mělo by si to tu zahrát víc lidí a to hodnocení napravit. :)
@SilentWolf (26.04.2023 09:39): Mám to stažené už nějaký ten pátek, ale stále jsem se k tomu nedostal. :D Každopádně díky za doporučení, teď se třeba konečně dokopu. Na nějaký deštivý jarní den to bude asi ideální.
Mě se to líbí. Doporučovali to v podcastu hrej a sice nesouhlasím úplně se superlativy, které tam padaly, tak za mě dobré. Jasně, je to plné extrémního patosu - od nechápavých povzdychů nad tím, jak by mohl existovat rasismus ve světě, kde žijí jen lidi, po odsouzení plastových brček, ale na tu hru člověk musí přistoupit, když stahuje cokoliv pixelartového. :D
Dokázal bych si v podobném duchu představit nějaký horror nebo větší drama - třeba to přijde, ale hádám, že to má být feelgood hra.
Ono den co den být ve stejném prostředí s podobnou hudbou, nevím proč, na mě to funguje. Ať už je to kavárna v Personě 5, nebo ten bar v Catherine, klidně i blázinec v Evil Within - člověk se tam pak cítí pohodově. A hlavně teď díky hře vypiju 2x více kávy, což ze mě dělá 2x šťastnějšího člověka. :D

Myslím, že to je přesně žánr @Fritol: fritolovina. :D