Claire

07.07.2014
30.08.2016
06.09.2016

Lone Survivor našel vyzyvatele. Hra nese jméno "Claire" a zrodila se začátkem července 2014 pod křídly Hailstorm Games, kteří jsou sice v herním průmyslu úplným nováčkem, nicméně jejich první počin dokázal způsobit pořádný zájem ještě před svým vydáním.

Hlavní pozornost je upřena na dospívající dívku Claire, hrdinku této hříčky, jejíž život opravdu nebyl jednoduchý. Prožité stresy v průběhu vývoje se podepsaly na jejím duševním zdraví. Především spánková deprivace a noční můry, jež z nejhlubšího zákoutí podvědomí ožívají a vrhají se na ni z hlubin nicoty.

Příběh Claire absolvujeme v neuspořádaném pořadí na etapy života v sociologickém pohledu a jdeme od útlého dětství až do plné dospělosti; s tím jsou spojeny vzpomínky i události, kterých byla sama účastna. Pomyslná startovní čára začíná v období předškolního věku, v pokojíku, po probuzení noční můrou, která dláždí cestu temným silám, před nimiž je jediná obrana útěk anebo ukrytí se (skříně aj.).

Každé stádium bytí přináší unikátní vizuální představení (nemocnice, cirkus, škola atd.) a učí nás jednomu z mnoha herních principů. Samozřejmě nechybí manipulace, rozmluvy s okolním světem a postavami (side-questy), jednoduché interakce: skoky, běh nebo užití zapalovače/baterky, kterou mimochodem musíme dobíjet bateriemi, cestou sbíranými. Nutnost jíst, pít, spát a udržovat si ukazatel příčetnosti v plusových hodnotách, jinak můžeme začít blouznit, či i zemřít. K pochopení děje dopomohou hromady zápisků roztroušených všude po okolí. Sem tam strávíme chvilky za doprovodu věrného přítele, psa Anubise, jenž upozorňuje na přítomnost nebezpečí zavrčením.

Chceme-li rozplést nitky záhady stalkerovské temné hmoty, bude třeba použít veškerý důvtip, logické myšlení (puzzly) a příslovečný klid.