Cities: Skylines - Airports

25.01.2022

rozšíření

Již desáté DLC pro Cities: Skylines přidává do hry větší možnosti pro správu letišť.

Pomocí zóny vytvoříte novou letištní oblast, kde lze postavit megalomanská letiště čistě podle sebe. Podle toho, jak se vám bude dařit, se otevřou nové budovy a možnosti. Dokonce je možno vlastnit vlastní leteckou společnost a provozovat ji. Veškeré nové herní mechaniky jsou samozřejmě propojeny s již existujícími mechanikami jako je turismus či průmysl. Ve hře jsou nové druhy letadel i veřejné dopravy, která se vyskytuje výhradně u letišť. Rozšíření nabízí i nové mapy.

Po dvouletém čekání tu máme další dlc, bez kterého se lze obejít. Což je docela smutné. I hodnocení na Steamu dost vypovídá o tomto dlc.

Opět slabší DLC, které přináší opět další zónování a to letiště. Nyní je možné modulárně stavět letiště dle svých představ. Můžete stavět tři vzhledově odlišné typy (moderní, staré) a také je mezi sebou kombinovat. Vlastní letecká společnost funguje asi jako, když vlastníte nějaký fotbalový klub ve Stadion DLC. Lze si vybrat barvu a avatar.

Co napsat více? Opravdu je potřeba modulární letiště u hry typu Cities: Skylines, SimCity? Vždyť tu bohatě stačí plácnout herní letiště a mám klid.

Pro: Sám nevím

Proti: Zbytečné předražené DLC, které zabaví při prvním použití. Pak ale zůstanete používat původní letiště.