Captain Morgane and the Golden Turtle

16.03.2012
30.03.2012

Vítejte v čase pirátů! Protagonistkou je Morgane Castillo, se kterou se nejprve setkáváme jako s osmiletou dcerou slavného piráta Alessandra. Netrvá to však dlouho a Morgane je sedmnáct, což je dle jejího otce ten správný věk na to, aby se stala kapitánkou na vlastní lodi. Nejprve však musí sehnat posádku a pořádný náklad. A pak už nebude nic bránit tomu, aby se vydala po stopách pokladu Zlaté želvy...

Captain Morgane je point and click adventura z pera bývalého člena Revolution Software, Steva Ince, který pro studio Wizarbox napsal i předchozí dvě adventury série So Blonde - ostatně, jeden z ostrovů, který Morgane navštíví, bude o pár set let později obývat i jejich protagonistka Sunny. K dispozici je celkem pět ostrovů, mezi kterými se hráč přesunuje po mapě pomocí lodi. Nechybí ani mezihry, ty jsou však přeskočitelné. Kromě PC hra vyšla i pro Wii, PS3 a Nintendo DS.

Herní výzva 2018: číslo 2 - Krize identity

Vždycky jsem měl rád klasické point & click adventury. Adventura z pirátského prostředí mě velice zaujala, a ještě ke všemu jsem mohl hrát za pirátku.

Hra začíná takovým menším tutoriálem, kdy Morgane ovládáte jako dítě, a plníte triviální úkoly typu zamést pavučiny a donést vodu. Poté již Morgane ovládáte jako dospělou a váš otec vám dá roli zastupujícího kapitána na jeho lodi. Ve hře plníte veliké množství úkolů a pod úkolů, abyste dosáhli kýženého cíle. Tím je jak již název napovídá Zlatá želva.

Hádanky ve hře nejsou příliš obtížné a dávají naprostý smysl při jejich řešení. Logicky se dají jednoduše odvodit, i když někdy to vyžadovalo trochu více úsilí a trpělivosti.

Do hry jsou zakomponovány minihry, které příjemně hru doplňují. Je zde například pirátský souboj s meči nebo honička. Každá minihra je jiná a originální. Ke všemu kdyby se vám v některé z nich nevedlo, je možnost je přeskočit.

Lokace ve hře jsou nádherné. Grafický styl hry mi naprosto sedl. Jediné co bych hře vytkl. je obrovská chyba vývojářů. Ta spočívá v tom, že ve hře strašně padají FPS, když je na jedné obrazovce více než 2 postavy. Moje postava poté daný úkon dělala 3x déle než normálně, a docela mi to pilo krev. Trochu se to zlepšilo, když jsem změnil rozlišení.

Pro: Příběh, lokace, grafická stylizace

Proti: Hra se strašně laguje, když je na jedné obrazovce více postav, nemožnost zrušit zadaný příkaz