Včera jsem to po nějakých 15-ti letech zase hrál, zhruba do půlky, a upřímně nechápu hejt zrovna tohoto konkrétního dílu. :D Nekonečné zástupy kontinuálně nabíhajících nepřátel, dokud se člověk někam nepohne, to je dost otravná mechanika, kterou ovšem trpělo i množství dalších jinak uznávaných a srovnatelných stříleček, třeba Medal of Honor. Ale jinak je to prostě první Modern Warfare v hávu WW2, o nic stupidnější než jakékoliv jiné kritikou vyzdvihované Call of Duty, recept byl přece totožný.

Přijde mi, že zrovna WaW to poněkud odsral, protože mnozí - včetně mě - byli svého času zajeté formule přejedení a proto kritičtější, jistě i pro tehdejší nedostatek taktických akcí. Jakože fakt by mě zajímalo, v čem objektivně má být tento titul o tolik horší v komparaci s CoD2 nebo MW1... Specifikem WaW je temná atmosféra a brutalita, asi nejvýraznější ze všech MoH a CoD titulů - pročišťování japonských zákopů plamenometem v přímo pekelném Burn 'Em Out, kde oharky kvílí a lze téměř cítit spálené lidské maso a klouzat po vyteklých očích, považuji dokonce dodnes za špičkovou záležitost, pozitivem je pak i solidní obtížnost.
Zlatý COD 1, kde tenhle mechanismus naopak ještě nebyl vymyšlenej :-D Proto se mi 2 ani 5 nelíbily.
btw: Tohle pravidlo s nekonečným respawnem platí stoprocentně jen do CoD5 (World at War). V CoD6 (MW2) už nekonečný respawny na většině míst nejsou, stejně jako v žádným dalším dílu od Infinity Ward. Treyarch a Sledgehammer tenhle archaickej mechanismus ještě chvíli používali, ale myslím, že ho průběžně taky dost zkrouhli jen na určitý místa.
@Cobot (15.09.2022 22:03): všiml jsem si během hraní CoD2/3, děkuji za tip. Bohužel ne vždy to jde jen tak proběhnout. :) Záleží na počtu nepřátel kteří mě věnují svou pozornost a v CoD tradičně mě věnují pozornost všichni jakmile se ocitnu v jejich zorném poli. :))
@Rapier (15.09.2022 10:55): Každé CoD funguje tak, že stačí přeběhnout nějakou čáru a jede se dál. Snažit se všechny vykydlit je taktika, která nefunguje. Stačí běžet dál a hra se posune. Nemáš zač :)
Díky za tip. Staré CoDs jsem začal hrát mimo jiné proto, že jsem je sehnal levně (206 Kč za CoD2/3, 250 Kč za CoD WaW) na konzoli během sales v MS store před nějakým časem.
Bohužel moderní MW/2/3 si drží cenu až je to trapné vzhledem ke stáří hry, a je jedno zdali jde o Xbox nebo PC. Chápu, že to nejspíš lidé stále hrají v MP a proto drží ceny proklatě vysoko. Na to o jak staré hry se jedná se mi moc nelíbí utrácet v průměru 500 Kč za základní hru + platit dalších 250 Kč za jedno z DLCs (mapy, a já nevím co ještě).
Druhým důvodem, proč jsem jako hráč který CoD vlastně ignoroval začal vůbec hrát (v minulosti to bylo kvůli hraní MP v Battlefield series a tak nějak zaměření na reálné pěchotní simulace alá Flashpoint, SWAT, apod.) byla herní krize. Prostě mě už nic nebavilo hrát a tak jsem to jen tak zkusil. Překvapivě mě to chytlo, tedy hlavně CoD2.
Vím, že MW bylo svého času srovnáváno s Battlefield BC2 kde jsem single-player kampaň naopak dohrál (a nějakou dobu strávil i v MP), a která dle recenzentů není lepší než kampaň v CoD MW. No uvidíme až si to zahraji ale něco mi říká, že to asi tak bude vzhledem k filmovosti a detailům obsaženým v WW2 CoDs.

Každopádně na MS store se fajn nakupují staré hry, třeba Battlefield BC1 těsně pod 100 Kč. :) Ono Steam vs MS store je vůbec paradox. Zatímco např. staré Mass Effect 1-3 (Xbox 360) se dají na MS store pořídit za 120 Kč/ks tak na Steamu jsem je zatím za takovou cenu neviděl. Jasně, že mám remaster trilogy na Steamu ale rád bych si nejprve zahrál hru v původní grafice a je jedno zdali je to Mafia II, Bioshocks nebo Mass Effect a konče CoD.
@Wettek98 (15.09.2022 14:44): nějak to na ovladači dám, doufám, je to výzva! :)
Škoda, že jsem prošvihl akci na Steamu na Call of Duty + datadisk. Tohle bude nejspíš první a poslední WW2 CoD které si zahraji na PC. Pak bych to viděl zpětně na Medal of Honor a datadisky.
Nakonec si po všech těch WW2 dílech si dám určitě pauzu a někdy v budoucnu začnu s Modern Warfare/2/3 (případně remaster), což vše jsou už vlastně staré díly CoD. Nové CoD mě vůbec nelákají ale třeba tomu dám někdy v budoucnu šanci.
@Rapier (15.09.2022 10:55): Já to hrál klavesnice+myš a jako přiznám se, že většinu misí jsem pomalu trávil plazením se po zemi a ostřelováním puškou. Jsou tam fakt celkeem tuhé souboje a bohužel s obtížností tě asi neuklidnim. Jak si pamatuji je to spíš pořád horší :-D
Jo, pamatuju si, že tohle byl celkem těžkej díl. Hlavně proto, že nepřátelé konstantně spamujou kvanta granátů. Nicméně na tu základní obtížnost (regular?) by to mělo bejt v pohodě, já to myslím kdysi hrál na hardened, a tam už to byl trochu vopruz.
@Wettek98 (14.09.2022 21:59): hraju CoD na normální (default) obtížnost. Tady je to ovšem jiná liga, navíc na ovladači. Už druhá mise v Pacifiku a dostávám pěkné kapky. Přemístit se k bunkru s kulometem systémem zákopů je slušný masakr. Tady přestává veškerá sranda, s těmi fanatiky dojde často i na bodáky, nevím co mám dělat dřív, zdali střílet nebo házet zpět granáty a nebo bodat. Už jsem umřel ani nevím kolikrát, a to je teprve druhá mise! :)
@Gordon (14.09.2022 22:29): Joo tak s tím souhlasím. Chápu, že ta série hraje trošku "Hollywood styl" ale něco je přehnané. Nejhorší je, že ty novější díly jsou v tom ještě daleko daleko horší. A co už vůbec nemůžu vystát jsou všechny ty cool postavy plné cool hlášek například z nejnovějšího Vanguard…
@Gordon (14.09.2022 22:20): Zase nejblbější bych za mě asi netvrdil... přijde mi že jsou slabší díly (pro mě třeba Black Ops 3). Je pravda, že třeba sérii MW mám mnohem raději, ale zase špatné mi to nepřišlo. Ale chápu, že to nemusí sedět každému. Každopádně je pravda, že zvyšovat obtížnost tím, že na tebe letí co minutu 10-15 granátů je fakt přinejlepším zvláštní...
@Rapier (14.09.2022 20:56): Upřímně tenhle díl považuji společně s Black Ops (2010) na obtížnost Veteran za nejtěžší z celé série. A ty granáty přesně jak říkáš, v takové poslední misi na mě napadalo granátů víc než bylo za celou válku použito ve skutečnosti…
Koukám dle komentářů a hodnocení, že tohle není úplně oblíbený díl CoD. :)

Stále jedu na CoD vlně, už mám rozehráno na Xboxu. Pacifik nikdy nebyl mé úplně oblíbené bojiště WW2, každopádně je to fajn změna. Japončíci jsou opravdu fanatici kteří se neváhají vrhnout na zteč.
Bez nasazeného bodáku ani ránu! A těch granátů co na mě prší, měl bych se je naučit házet zpět. Nevím zdali se mi to zdá ale přežít druhou mise je mnohem těžší než v CoD 2/3. Dokonce bych přísahal, že granáty mají vyšší účinnost...

Tuny japončíků, kulomety, plamenomety, vylodění na plážích, banzai, a granáty....
WWII klidně znova, ale už ne prosím takhle. S tím, jak se teď COD dělají bude nejlepší, když se od toho budou držet hodně daleko.
@účet smazán (27.01.2015 15:53): Také bych návrat do WWII uvítal. Osobně World at War řadím mezi nejlepší díl série i mezi jednu z top FPS her s tématem druhé světové války. Bohužel se však bojím, že v nejbližší době se něčeho takového nedočkáme... :/
[přesunuto z komentářů]

Jedna s nejlepších her supr grafika mise,skvělá hra
Jen bych upřesnil, že plamenomet byl už v datadisku k CoD1: United Offensive, kdesi v rusku ležel na zemi v takovém příkopu jak jste se stahovali z fronty a skopčáci byli po stranách, tak se dal vyzkoušet. Pak ještě na min jednom místě, ale už nevím kde přesně.
líbí se mi výraz überpatos v komenáři Aliena, to je skvělé slovo přesně vystihující co chtěl básník říci.
Pokud máš moc vysoký framerate, zaraž ho Vsyncem, bude to míň topit.
toto je jedina (alebo prva v poradi?) hra, ktora mi uz po cca polhodine hrania totalne rozpali cely notebook, viditelne zacnu sekat videa medzi misiami. ak to ignorujem a hram dalej, o dalsiu max. polhodinu sa mi vypne (kvuoli bezpecnosti). nikdy sa mi nic podobne nestalo, ani pri podstatne novsich hrach. je to pre vysoke HW naroky? kdesi som tu cital v komentaroch, ze hra naopak vyzaduje HW pomerne nizke. mam celkom slusny herny NB...je pravda, ze som si dal pomerne solidne nastavenie (1600x900, vsetky polozky grafickeho nastavenia ON az na dual card), no aj tak by som necakal, ze to bude taky problem. pokusal som sa znizit nastavenie, no zjavne to nepomaha....viete niekto poradit, ktory parameter to zlepsi? dik!
ale Treyarchu ten budget look nikdo neodpáře, ikdyž pořád lepší, jak 3jka...ale stále velká odvaha todle vydat po kultovní 4ce, to mají teda fakt koule! :D docela se už bojím toho Black Ops, co přijde příští týden...
Tak zrovna HL je jasnej, ten jede pěkně. Na tý Atině jsem měl nahráno x set hodin L4D a šlapalo to pěkně. Nicméně výkonem to moc neoplývalo no...
Vesměs se dá říct, že když člověk vypnul stíny a AA, tak to jelo...
@Sasakr (14.07.2012 16:30): No asi tak přeci jen grafárna v notebooku i když si hraje na herní tak je o polovinu slabší než tatáž v PC, ale nějak mi to nevadí hry už tolik nehraju tak nepotřebuju novej stroj a když si pohraju s nastavením tak grafika u skoro každý moderní hry od nějakýho roku 2006 vypadá parádně pořád a ty starší jako half life2 atd zase vypadaj parádně i ted na max detaily všeho a to rozjedu i na tom notasovi.
AA jsem si mohl dovolit tak maximálně v Mafii :-D Když jsem hrával na notebooku, AA pro mě bylo zakázaným pojmem.
Třeba jsem měl špatný ovladače na grafárnu t je taky možný. V tej době ještě nebyla uplná podpora na mobile karty od nvidie
Bych chtěl vidět ten MW na vysoké detaily. Měl jsem o něco silnější kartu (Ati 3650) a první MW se nedal pořádně hrát ani na minimální při 1280×720, MW 2 jel o něco líp, na minimální při 1440×900 tak na 50 FPS, ale stejně nic moc.
Engine stejný, špatná optimalizace, ikdyž nevím, co znamená u tebe šíleně. Na 2 jádru a 8800GT mi tam hra jela na 100fps
Nevíte jestli tahre hra používá jinej engine než modern warfare 1,2,3 ? Protože tyhle hry mi jdou uplně v pohodě a waw mi jede šíleně.
Nevadí, ještě hustější postřeh. Tak tedy:

Celá série Call of Duty je názvem stejné jako datadisk ke Commandos A tiež -II-
To jsem si ani neuvědomil, že si CoD vzala stejný podtitul, jako Steel Panthers. Mě to přišlo nějak podobné
dik za info. truhlu jsem dosud ignoroval a ty dveře taky !!???!!brr nemam rad zombie.
Pokud máš na mysli tím prvním levelem tu první mapu, tak ta je asi nejjednodušší. Nesmíš otevřít to schodiště, jen tu místnost vedle, je tam i truhla. V těch novějších mapách jsou Hell dogs tuším každé šesté kolo a to je fakt peklo. Ze začátku barikáduj okna, jsou za to prašule.
jo jo hlídat záda. na to v jednom dojíždím. zatim jen tak z prdele zkouším 1 level a zatím jsme dal 10kolo. Potvory jedny!s někym to bude asi fakt hodně jiný.