Tak nakonec po sracce Black Ops III nakonec prijemne prekvapeni. Scenar a nevyrazneho zaporaka jsem sice uplne ignoroval, ale jinak to na me fungovalo velmi dobre. Libila se mi celkova celistvost bez nejakych delsich loadingu a to, ze jsem porad hral za jednoho hrdinu. Rekl, bych ze hre nejvice uskodil paradoxne nazev Call of Duty.
@Charllize (07.11.2016 20:21): Tak to vím, že ho nijak nerozhodil podle jeho reakce :-) Já psal spíše tak svůj názor a pocit, jak se na to dívám, ale taky mě to určitě nijak nerozhodilo. Co se týče těch japonských RPG, tak ty nějak nehraji, ale nic proti nim nemám. I když jednu dobu jsem chtěl vyzkoušet něco jako Chainsaw Lolipop či tak nějak se to jmenovalo. Spíše mlátička, ale docela srandovní úchylárna, jak jsem se díval na youtube. Akorát to vyšlo myslím pouze na konzole, tak jsem nezkoušel.

Tak jsme trochu odbočili od hlavního tématu hry. No nevadí. Snad to nikdo nesmaže, když už jsem si dal tu námahu se psaním a nikoho to nějak nenaštve těch pár příspěvků.
Myslíte že vydají remasterovanu CoD4 volně do prodeje bez Infinite Warfare?
@CrocoRay (07.11.2016 19:53): ja ho neodsuzuju, jen jsem se divil ze to hraje. Ja CoD nehraju, nehraju FPS strilecky vlastne uz zadny. Ale myslim si ze hry jako CoD nebo treba Assassin Creed jsou velkym hnacim motorem herniho sveta, coz se mi treba libi, protoze mam rad v tomhle smeru pokrok. Ja treba dost casto hraju ruzny japonsky rpg kde jsou holcicky s velkejma ocima a modrejma vlasama a kdyz by mi nekdo rekl ze sem starej uchyl a ze nechape jak to muzu hrat, necim peknym bych ho setrel ale rozhodne by me to nijak neiritovalo. Koneckoncu od toho ty diskuze mame, takze kdyz sem nekdo neco napise tak holt ocekavat ze s nim kazdy bude kladne souhlasit je dost blahove.

PS: navic paula znam uz docela dlouho, ne ze by jsme byli kamosi, ale myslim ze ho muj prispevek nijak zvlast nerozhodil .)
@Charllize (07.11.2016 01:47): Proč taková kritika? Však ať si každý hraje, co ho baví. Tohle bych mu určitě nevyčítal a je to jen o vkusu. Každého baví něco jiného a takové odsuzování se mi moc nelíbí. To pak někdo jiný může odsoudit celkově hraní jako hloupost a na takové lidi jsem taky narazil a vždy s nimi skončil. Neber můj příspěvek nějak útočně, že bych se chtěl kvůli takové blbosti hádat, ale přeci jenom se mi takové sarkastické posměšné odsuzování moc nelíbí. To, že sérii Call of Duty ty osobně nemáš rád a ze svého pohledu to považuješ za ztrátu času, pokud bys to měl hrát, to samozřejmě beru a nic proti tomu nemám.
@Paul (07.11.2016 08:55): Jen tě opravím: MoH AA není CoD 0, ale ve skutečnosti CoD 2, protože před MoH AA, vyšly od stejného studia Medal of Honor a Medal of Honor: Underground na PS1. Pokud myslíš díly jen na PC, tak v tom případě ano.
@Charllize (07.11.2016 01:47): CoD hraju už pár let (od roku 2003 kdy vyšel první díl). Dávám si je jednou za pár let jako rollercoaster filmovou jednohubku, jenom kampaně. Dohrál jsem Medal of Honor AA (což je CoD 0), pak CoD 1, CoD 2, CoD 4 MW, MW 2, pak jsem všechny přeskočil až do Advanced Warfare a teď Infinite Warfare. Hodnocení je relativní věc, Fallout 4 (já vím že mluvíš o např. o něm..) mě prostě zklamalo a štve mě že Bethesda sere na základní stavební kameny značky, tak má méně. CoD IW naopak značku naplňuje do puntíku a dalo mi víceméně přesně to co jsem chtěl.
@Charllize (07.11.2016 01:47): Call of Duty byla vždy kvalitní akce, oproti tomu Fallout 4 a 3 ani dobré RPG, ani dobrá akce. A Paul měl vždycky dobrý vkus. Věř mi - já to poznám.

Musíš na sobě trochu zapracovat, každy se jako kvalitní dozorce kvality nemá to štěstí narodit, ale s trochou cviku jde něco pochytit.
@Paul (07.11.2016 01:02): ty uz hrajes i COD jo. No, neco se se svetem deje, pac nektere veci prestavaji davat smysl:) A prej za 80%, nepochopitelne, kdyz vezmu v uvahu ze hram ktere by si to zaslouzily vic davas min. Ale tak v pohode, samozrejme se muze stat ledacos, clovek starne a trosku se mu meni priority, nekomu k lepsimu nekomu k horsimu, ale tak dulezity je ze je clovek tak nejak sam ze sebou spokojenej:)
No, zabralo mi to velkou část víkendu, což je na poměry CoD dost. Zaujalo mě že hlavní roli hraje Brian Bloom, co dělal i Blažka v novém Wolfovi. A taky napsal příběh. Škoda že ten je tak..typicky CoDovsky o ničem. Jasně, vojna, jdeme zabít Hitlera, ale mě by nevadilo kdyby ten Hitler byl zajímavě napsanej a motivace frakcí byly zajímavější než jen "jsme zlí military sráči a jdeme vás zabít hurr durr". Přitom ale pár světlých momentů se během kampaně najde.
Taky zaujalo že jednu z postav hraje Ivanova z Babylon 5, další zase Aeryn Sun z Farscape, tyhle geek favourites potěší :)
Jinak ta kampaň je poměrně dementní, ale stejně mi nejde než obdivovat kolik setpieců a "epic" scén tam narvali. Prostě je furt na to koukat. Soundtrack taky pěknej. A Bavilo až do konce, takže spokojenost. Ale očekávám že příště už tam Activision daj Denuovo, takže tohle bude moje poslední CoD :)
Story?

Je kurwa vojna, jdeme zabit nejakeho Hitlera kua.

Story?

Bavime sa o Call of Duty serii?

:-D
A tak příběh u téhle série není zase tak důležitý, i když to co ukázali v Black Ops 3 dokázalo fakt nasrat :-D Ostatní díly měly příběhy alespoň normální a reálné a ne takovou fantasmagorii. Něco extra propracovaného jako mají adventury nebo RPG by tu byla jen hromada práce navíc a kdo ví, jestli by to pak hráči dostatečně ocenili :-)

Každopádně můj nejoblíbenější padouch byl ten v Ghosts. Docela mě štve, že nechtějí vydat dvojku, protože bych byl na pokračování docela zvědavý. U mě spolu s Advanced Warfare nejoblíbenější díly.
@kuler91 (06.11.2016 18:46): story je ubohoučkej jako ve všech dílech. Občas se vyskytne nějakej slušnej moment nebo dialog. Ale záporák (chief moper z GoT) je naprosto směšnej s charisma nula.
errrm ta kampaň je dobrá. Ten mix pozemního kombatu, pozemně lítacího kombatu, vesmírně lítacího kombatu a vesmírně jetpackovýho kombatu mě baví, a ten megabudget je na tom vidět.
V podstatě je to fakt takový extra extra arkádový demo Squadron 42, což je cool.
@Korbitch (05.11.2016 16:35): Tak CoD nikdy nemělo extra přehnané nároky, co já vím. Podle toho benchmarku by to moje GTX 1060 měla ve full HD dávat kolem 85 fps, ale zase můj procesor core i5-4460 3,2 GHZ to možná bude trochu bottleneckovat, ale i tak počítám, že těch 60 fps na ultra mít budu. Vlastně kolikrát u mě je jedno, zda nastavím minimální nebo ultra detaily a hry mi běží furt stejně, takže mě limituje pouze ten procesor, ale i tak mi to zatím na hry stačí.

Jen u toho BO 3 mě docela naštvalo, že mi hra kolikrát spadla z konstantních 60 na 30 nebo i níž. Nebylo to zase tak časté, ale vzhledem k tomu, že to nebyla žádná špička a vypadalo to o dost hůře než Battlefield 4 (ten mi jel furt kolem 80 fps) to docela naštvalo. Snad tady takové propady nebudou. Přece jenom u ostatních dílů jsem takový problém neměl.

Jinak co se týče grafiky, tak to sice nevypadá špatně, ale pořád zamrzí, že takový Battlefield vypadá furt lépe. Teda kromě Hardline, který měl grafiku dost na prd a byl jak dvě generace zpět oproti čtyřce.
Jen moc nechápu, že jsou zatím venku jen minimální nároky. Doporučené jsou pouze orientační.
Já si to pak taky brzy zahraji a jsem na tu kampaň zvědavý. Mě bavila celkem i ta kampaň BO 3, ale uznávám, že byla ze všech nejslabší a co se týče konce, tak jsem moc nevěřil, že je opravdu tak špatný, ale to byla totální psychotoxická šílenost nebo jak to nazvat. První dva díly BO měly normální příběh, ale tohle bylo něco. A pak zatímco Advanced Warfare nebo Ghosts měli postavy, se kterými se dalo sžít a třeba takový Gideon byl v pohodě týpek, tak v BO 3 byly postavy podány tak hrozně, že tam ani nebyla snaha se na ně pokusit zvyknout. Snad jen ta ženská působila trochu normálně.

Na tohle jsem docela zvědavý.
@Paul (05.11.2016 15:46): Přesně moje řeč. Naposledy jsem taky hrál Advanced Warfare a bylo to prostě dobrý. Věřím, že tohle zabaví neméně. Jen co dojedu momentální věci, tak se na to vrhnu.
Zkouším kampaň a zatím to vypadá pěkně, klasický over the top bláznoviny. Ale jednou za pár let to pobaví, Advanced Warfare mě taky bavilo.
Vávra taky hraje a zní to dobře :)

So far new Call of Duty plays like epic arcadish version of @squadron_42 Not bad :)
mi to přijde jako jedno z nejlepších CoD vůbec.
Jo a nemám problém sehnat hráče ani v jedné hře a to to mám na winstore, protože to tam bylo extrémně levnější než na steamu.
Včera večer sem byl svědkem hraní sniglu... Hezky od začátku... A musim uznat, že si z těch 3 hodin téměř nic nepamatuju... Nicméně pár věcí ano...
1. Začátek: Cutscéna (cca 10 minut) - 5 minut pěší přesun s nudným dialogem dvou divných postav- cutscéna - další přesun - krátká cutscéna - střílení - cutscéna - vesmír.......... A tak dále... Takže za 3 hodni strávených na streamu si týpek zastřílel nějaké 2 hodinky...
2. Fyzika: Malý příklad - po pár misích na zemi se dostanete do vesmíru... Každý tak nějak ví, jak se to má ve vesmíru se šířením zvuku, ohněm, výbuchy... Takže hned ze začátku mise SUPERMEGAGIGAEPICKÝ ohlušující výbuch, který vám div nevyrve ušní bubínky a nevypálí sítnice...........
3. Příběh: Já, streamer, ani těch cca 500 lidí z chatu nedokázalo říct o čem příběh vlastně je... Je tam naprosto, ale naprosto zbytečný... Naštěstí je tak nevýrazný, že si ani neuvědomíte, že tam vlastně nějaký je...
Je to smutné, ale říct si za takový paskvil 60e je zlodějna... Bohužel je to i příšerný film na který se blbě dívá... A když týpek řekl, že si koupil tu delux edici za 99,99e, málem mě švihlo... A jak sám přiznal, sou to vyhozené peníze... Nedivím se... Nezbývá než doufat a zatím hrát Titanfall, protože to je ve všech ohledech MNOHEM lepší hra...
Mě teď baví celkem i kampaň Black Ops 3, i když jsem si nějak všiml, že v Call of Duty mají poslední dobou slabost pro trhání končetin a následné simulační výcvikové mise, kde testují nové technologie :-)

Jsem zvědavý, jak na tom bude Infinite Warfare. Já se na hru těším. Po další výplatě jdu hned do tohohle a Battlefield 1, tak si alespoň pořádně vymyju mozek střílením pajduláků, jestli mi tam teda ještě něco málo v té hlavě zbylo :-))
Tak jsem zkoušel open betu na PS4. Ta hra je neskutečně nudná a nezáživná. Nehledě na to, že matchmaking je nějaký zmatený - přihlásilo mě to do hry, která asi za 3 sekundy skončila. Dokonce i mapa Terminal, která je kompletně zkopírovaná z MW3 je neskutečně nudná a otravná. Přitom v MW3 mě neskutečně baví do dnes. Ze tří open betaverzí které jsem hrál je moje hodnocení takové: Battlefiled 1 - skvělé i po několika hodinách, Titanfall 2 - skvělé i po několika hodinách, Infinite Warfare - průšvih a po jedné hodině mě to ještě nezačalo bavit a hraní je mi protivné.
@USER47 (09.06.2016 12:43): Mně nejde o to, jak vypada samotná hra, ale o to, jak vypadá ten trailer. Kdejaká indie blbost na steamu má lákavější trailer než tyhle zvratky bez nápadu. Takže jo, BF1 trailer je vyzdvihovaný právem.
Ne že by mě ten trailer zrovna nadchnul, ale s rokem 2005 a polskejma budgetama bych to fakt nesrovnával, ono je to přece jen trochu dál:).

Předpokládám, že přinejmenším SP bude opět o několik světelnejch roků lepší než u BF1, jehož trailer všichni vyzdvihujou do nebe. Infinity Ward singly narozdíl od Dice opravdu uměj.
Jakožto člověk, který CoD od prvního MW nehrál, mám vícemeně nezaujatý pohled a ačkoliv jsem ubulený staromilec druhé světové války, tak se mi vesmír líbí. Je to lepší než roboti na Zemi. Každopádně traileru jsem dal dislike, protože vypadá jak z roku 2005 a kdejaky polský budget dokáže nalákat víc. Naprosto odfláklý, prdnou tam hudbu která zrovna "frčí" a myslí si, že se z toho lidi poserou.

Každopádně ve výsledku to bude furt jen linearni military fps kde je člověk rád, že ho nechají chvili hrát a multiplayer jde mimo mě, takže jen další díl, který si opět nezahraju.
Já vim, že se dočkám pranýře od fanboyů a ubulených náctiletých kokůtků, ale já se na tuhle sračku netěším vůbec. Advanced Warfare byl pro mě naprostá sračka pro náctileté konzolové američánky, Black Ops III jsem raději vynechal. Vzhledem k tomu, že Modern Warfare byla píčovina na entou, můžeme to samé očekávat od Infinite Warfare.
Já vim, že se dočkám pranýře od haterů a ubulených staromilců druhé světové války, ale já se na tohle sci-fi těším hodně. Advanced Warfare byl pro mě vynikající, Black Ops III jsem raději vynechal. Vzhledem k tomu, že Modern Warfare byla z mého hlediska dobrá a úspěšná série, můžeme to samé očekávat od Infinite Warfare.