@Gordon (30.04.2020 21:49): Rád bych, ale CoD je s těma cenama otřesné. IW mě stálo něco přes jedno euro, tak proto jsem to hrál. :D Ale asi za to někdy těch pár stovek dám no. FPS hry mě těžce nebaví, tak pokud to CoD série změní, tak je na čase jí věnovat pozornost.
Teda skoro se až stydím, že se mi to líbilo. Po víc jak šesti letech jsem zkusil nějaké CoD (naposledy první MW) a s vědomím, že jsem si vybral ten nejhorší díl, jsem čekal fakt šajze a ono to bylo nakonec zábavné. Parádní proměnlivý gameplay. To kosení nepřátel po zemi, které v momentě vystřídá let stíhačkou a následně střílení ve vesmíru bez gravitace je skvělé a baví to bez stereotypu.

Škoda toho dementního příběhu a zbytečných vojenských keců furt. To mi jediné lezlo krkem. A to jsem před hraním četl nějaké recenze na steamu jak je to plné emocí a podobné kydy. Jako jestli tohle vyvolá emoce v někom jiném, než v amerických zelených mozcích, tak je mi ho upřímně líto. A úplně nejtrapnější je ten "vztah" mezi Salter a Reyesem... furt vypadají že se k sobě mají a nic se neděje!

A ta loď kde se vybírají mise a vybavení je taky docela zbytečná, akorát to zdržuje furt... ale tak to už je maličkost.

Fajn to bylo, snad letos bude ten Vietnam konečně, to snad bude i první CoD, na které se budu těšit.
Zatím nejlepší díl cod, co se týče singlu. Sice méně zbraní, ale nečekal jsem, že tam umře tolik lidí.
Stálo ma to 7 evrí, je to z vesmíru, parťáci fakt niečo robia a nekončiace vlny nepriateľov sú obmedzené na minimum.
Croco, nevíš, co to je za Bug, když v té misi jak tam na tebe útočí ti důlní boti, tak tam přiběhnu ke dveřím, podržím F a nic. Zůstane zaseklej ve dveřích a ty se nehnou. Nejde se jich ani pustit.
Vidím, že těch příspěvků je tu teď na mě více :-) No, šlo to editovat, ale nevadí a přečetl jsem si vše.

Každopádně to tedy bylo tím colorblind filtrem? Psal jsi, že raz to nepomáhalo při vypnutí a pak v posledním příspěvku píšeš, že už je to OK, ale nešlo to hned a zmiňuješ u toho právě ten colorblind filtr, tak si nejsem jistý, zda rozumím úplně, čím to vlastně teda ve výsledku přesně bylo.

Jinak u Advanced už ani nevím, že tam ta možnost taky byla. U Infinite to vím, ale u AW jsem automaticky vše dával na ultra a nic nevypínal a zdá se mi, že tam jsem tu možnost neměl. Jinak AW jsem právě dojel tak 4x, takže to nebylo, že jsem do hry jen nakouknul a u nastavení grafiky jsem taky něco strávil, protože když jsem měl tehdy ještě 8 GB RAM, tak jsem musel snižovat textury z ultra o jeden bod dolů, jinka mi to vyžralo RAMku. Po navýšení už to jelo v pohodě, ale ta hra měla zatím podle mě největší nároky na operační paměť. Pak ještě asi Arkham Knight a Mirrors Edge: Catalyst.
@CrocoRay (22.05.2017 01:21): Ale jo máš pravdu teď jsem zoušel Advanced Warfare a tam super a jasně filtr pro barvoslepých je vypnutý a když ho zapnul už to bylo narůžovělé i ksichty trochu tak Advanced mám ve slovenských titulkách tak tomu rozumím ale Infinite tam jsem projel každou blbost a nic stejné buď něco jde snížit na minimum a něco vypnout a to co jde vypnout tak to vypl a nic žádná změna a nechápu proč hra Modern Warfare je to 2 dny zpátky tam taky když nastrážil bomby tak laser svítil pokud se už nepletu zeleně se mi zdá že to bylo, ale vím jistě že to nebylo růžově jak je teď a to jsem s tou hrou nic nedělal bylo to dobře nastavené a nechápu proč i tam změna ještě na to kuknu, ale už jsem z toho fakt jelen asi si to dělá srandu
@CrocoRay (22.05.2017 01:21): No tak to bohužel nepřišel, ale zkoušel jsem postupně něco vypínat no asi blbě. A není to náhodou Ambient Occlusion? Tady je odkaz kde borec hru testoval na více sestavách a je tam popsané co v nastavení hry znamená a napadá mě jedině ten Ambient Occlusion.
@phoenix2 (21.05.2017 22:05): Tam je jeden efekt, který to dělá, když ho zapneš. Ty jsi ho měl asi zapnutý, takže ti to změnilo celou grafiku. Tuším, že ten efekt byl pro barvoslepé nebo tak něco :-) Každopádně to zkreslilo ve výsledku celou grafiku a ta vypadala jinak. Svým způsobem se mi na efekt líbila na jednu stranu více, ale znechucovala mě tou nerealitou, takže jsem hrál bez toho.

Ale aspoň myslím, že to bylo ono. Podle popisu to odpovídá, akorát by mi přišlo divné, že bys na to v nastavení nepřišel.

A co se týče problémů u grafik, tak většinou se nezmění jenom tak málo (nějaká barva plamene nebo další prkotiny), ale celkově to určité efekty vypne a hodí bílou nebo černou barvu nebo hra problikává anebo to úplně zdeformuje celý obraz. Každopádně tak jako tak většinou je hra nehratelná. Alespoň podle mých zkušeností to tak bývá. Takže tohle by grafikou určitě nemělo být. Zvláště, když se jedná o GTX 960, na které by nové AAA tituly zatím měly běžet bez problémů.

Zkus znovu pohledat v tom nastavení.
Tak hru jsem dohrál a skvělý díl opět se mi líbil a těším se na WW2, ale ještě k Infinite lidi mám to jen já nebo jste někdo ve hře měl plameny růžové? Divné. Jako co se týče videoukázek tak super, ale u hraní např. plameny nebo majáky růžové nebo i ta planeta do které se zřítil z vesmíru no ve stínu skály růžové a na slunci se to dalo, ale mohutné exploze lodí ve vesmíru a tak dobrý žlutě, ale plamen růžový a majáky? Máte to tak někdo nebo to v té hře tak je? Grafikou to může být vím, že někdo si stěžoval na jiný typ Nvidia než mám já, ale u Advanced Warfare a jiných dílů co s touto GK hrál i jiné hry než COD tak plameny ok. Zkoušel jsem to upravit ve hře a nic a na GK asi těžko upravovat když u videa v této hře to bylo v pořádku jen u hraní jiná barva plamenu
@Jack_Dark (18.05.2017 22:48): Tak antivir jsem vypnul podle receptu a pro jistotu i v nastavení hry Every Frame a mile překvapen po úvodním videu ani načítání nebylo, ale zrovna fofrem naskočila hra a kvalitně i plynule bez seknutí. Super díky moc
@phoenix2 (18.05.2017 21:21): Dal jsem ho pozastavit vždy jen na 10 minut před spuštěním hry, pak to bez problému šlo i když se později spustil tak během hraní už žádný problém nebyl. Mám dojem, že kdybych ho i později nepozastavil, že by se to seklo ale na 100% ti to nepotvrdím.
@CrocoRay (18.05.2017 11:35): Že jo taky si to říkal, že sestavou to být nemůže i když pomalu naivně tomu věřil když borec na jiných stránkách uvádí, že GTX 960 je slabá na tuto hru, ale já to pochopil že myslí 2GB, ale uváděl doporučený hw čísla přehnané a vím, že má sestava nemůže mít u hw problém s touto hrou.Ten preload jak píšes ano zkoušel to. Může být chyba v systému? Já měl všechny díly cod kromě 11 a další dvou posledních dílu na 7 win a jelo to a jak dal updatovat na win 10 a pak teda to nechal ve výpočetní technice přeinstalovat zpět na win 7 co mám origoš tak díl 1,2,4 a 5 nejde pozor 4 a 5 nejde instalovat a 1 a 2 nejde spustit ale ostatní funguje i 11 díl funguje. Ale kolega mi říkal, že koupil pc z win 10 a taky mu tam hry nejdou co měl funkční, že ta 10 mi to jakoby blokla. Říkám však tam mám ale 7 tak to musí fungovat. Ale systémem to nebude protože 1 a 2 díl nejde pustit do menu hry
@Jack_Dark (18.05.2017 11:43): Aha toto mě nenapadlo. Vyzkouším bohužel jak to hru doinstaluje zatím je to na 22% vyhodil to z pc a zkouším to instalovat znova, ale tam není kde chybovat. Zkusím všechny rady co mi tu napíšete všichni kdo měl s hrou problém. Když poprvé klikl na spouštěcí ikonu tak hra se sama nastavila podle nároku jaký pc mám. Právě si říkal to není možné. Vzpomínám si když hrál 10 díl a měl sestavu AMD a GK 1GB Radeon 6700 tak hra jela, ale když mírně zvýšil parametry na hře tak ve 2 misi po zhruba 10s se hra sekla a spadla konec byl jsem na ploše tak snížil to zpět a ok. Jen dodám, že našel článek kde borec tuto hru, která mi nenačítá tak uvádí, že GTX 960 jsou na tuto hru slabé, ale asi myslel 2GB grafiku ačkoli je tam psáno bez 4GB grafiky do boje nelez. Podle mě může mít 2GB ale nerozhoduje jen to navíc na obalu gk je míň než mám já.
@phoenix2 (18.05.2017 00:40): Zkus pozastavit antivir jestli ti to neblokuje, mě to Avast blokoval přesně jak to popisuješ po úvodním videu se hra po loadingu nespustila. Po zastavení Avastu na chvíli se hra normálně rozběhla a fungovala.
@phoenix2 (18.05.2017 00:58): Požadavky splňuješ, takže hardwarem to není. A i kdyby jsi nesplňoval minimální požadavky, tak není pravidlem, že bys to neměl správně vůbec spustit. Spíše je pravidlem, že je vysoká pravděpodobnost, že se ti hra bude sekat i při minimálních detailech a na nízkém nebo středním rozlišení.

Jinak zkoušel jsi možnost vypnutí nebo zapnutí preload shaders? Teda alespoň tuším, že nějak takhle se to jmenuje a tuším, že kvůli tomu určití lidé měli problémy právě s načítáním, že se jim to seklo. Ale hádám a říkám to jenom tak z hlavy, co mě napadlo.

Pokud to nepomůže a nikdo jiný tu nebude vědět, v čem přesně je problém a nenapadne ho jiné řešení, tak bych vážně zkusil googlit.

Já ti řeknu akorát to, že sestavou to není a správně bys hru měl spustit.
Ahoj lidi prosím o pomoc hru si koupil instaloval a po prvním spuštění kampaně a pak i upravením v nastavení hry na nízké možnosti se hra nespustí. Popíšu singl kampaň když spustím přehraje se videoukázka před 1 misí a pak je načítání to je super rychlé až na konci načítání to pořád načítá a nic pak po nějakém čekání se to zastaví ale 1 mise se nenačte a hra spadne. U hry jsou vždy psány minimální nároky a kdybych je neměl tak ji nekupuji, ale mám více než minimálka. Systém win 7 64bit, RAM 16GB, CPU Intel i5 4460 a GK Nvidia GTX 960 4GB. Kdyby GK nestačila, tak nespustí se ani videoukázka před 1 misí nebo snad ano? Hlava mi to nebere když píšou u hry minimálně GK 2GB a to GTX 660 a vše co je psáno tak pc mám u všeho nad minimálkou čili mám rezervu. Hru Advanced Warfare hraji svižně bez problému ano nemá takové nároky jak IW, ale proč mi nejde načíst 1 mise? Těšil se na hru moc a nezahrál si ji
Tak teď by mě vážně zajímalo, vocogo. Přiznám bez mučení, že jsem nejdřív zkoušel pálenku. Tam šly cut scény naprosto čistě. Právě jsem nainstaloval originálku a je to v prdeli. Záškuby, rozjetý zvuk...Tak to mi hlava teda naprosto nebere. Nastavený je to úplně stejně.
Zápletka stále originální být může (i když, je to COD), setting neoriginální je. Ten snad v CODu originální ale nebyl nikdy.
@Gordon (27.04.2017 00:48): To máš svým způsobem pravdu. Ale ono jde o to, že tahle událost je ztvárněna v mnoha hrách a jiných dílech, takže mě to téma trochu nudí. Já tím chtěl říct spíše to, že dávám přednost fikci než několikrát zpracovanému tématu, které je založeno na reálné předloze. Takže bych raději něco na způsob těch předchozích dílů a tenhle návrat ke kořenům mě trochu zklamal. Ale třeba to nebude špatná hra, co se týče série. A neříkám, že mě to nebude bavit, pokud si to zahraji. Jen bych raději něco jiného. A pořád mě štve, že pokračování Ghosts úspěšně ignorují, takže jsem se smířil s tím, že se ho už nedočkám.

EDIT: A jinak jsem to předtím rozhodně nemyslel, že druhá světová by byla neoriginální, co se týče historie :-D
@Gordon (26.04.2017 22:48): Co se ti na tom nezdá? Přece jenom to je téma, které tu bylo už několikrát. Ty ostatní díly alespoň mohly přijít s nějakou vlastní zápletkou, i když třeba jednoduchou a obsahující řadu klišé, ale pořád to má aspoň tu vlastní zápletku. Ale je to můj pohled na věc. Hádat se tu kvůli blbostem nebudu.

Ale jestli to myslíš jako sarkasmus, že říkám něco, co je očividné, tak v tom případě máš pravdu. Já to jen trochu rozebral.
Souhlas, po dlouhé době se taky těším na Codko ... po dlouhé době ? Ehm minimálně po 12 letech :D ...
Battlefield 1 byl průser v kampani, nepochybuji, že tohle bude minimálně o jeden dva levely dál :)
Tak graficky mi to nové CoD nepřijde špatné, ale to téma mě tak jako tak nikdy moc nebralo. IW mě zase trochu nudilo těmi vesmírnými bitvami v letounech. Pořád jsou podle mě nejlepší díly Modern Warfare trilogie, Ghosts a Advanced Warfare. Sice tam ten příběh může být jednoduchý a pro někoho stupidní, ale pořád je to originálnější než nějaká druhá světová :-)