@montana (komentář): S komentářem bych v řadě věcí mohl souhlasit. Je tam sice i pár věcí, s kterými se názorově zase tolik neshoduji, ale zarazil mě spíše ten dobře zpracovaný neodfláknutý vizuál. Já nevím, ale mně to přišlo jako nejškaredší CoD všech dob a graficky takové gumové plastové. Moc se mi to tedy nelíbilo a přišlo mi, že tam není kladen žádný důraz na detail. A to jsem hrál víceméně téměř na nejvyšší detaily. Dvě nebo tři položky jsem snížil kvůli špatné optimalizaci a nemyslím, že na konzolích to vypadá nějak lépe.

Ale mluvím pouze o grafice. Samotná hra mě i celkem bavila.
@Gordon (17.11.2016 19:29): Ano, to můžou. Jenže vydavatelé uvažují stylem, jestli se jim vyplatí ten jeden risk nebo ne. Pokud komunita už nadává ve velkém a prodeje klesají, tak se k tomu kroku odhodlají, ale jinak se jim do toho moc nechce a je to logické.

Jako já s tebou souhlasím, že inovace jsou fajn a taky bych byl rád, kdyby se k tomu herní společnosti měly více. Akorát je třeba se na to dívat i z druhého úhlu pohledu a chápat proč to je tak, jak to je. Nic víc.

Mně se třeba to zasazení do vesmíru líbilo a celkově mi hra přišla zajímavá a bylo to nakopnutí CoD zase trochu jiným směrem. Naposled se o to pokusil BO 2. Mě nejvíce štvala hlavně špatná grafika a optimalizace, kdy se hra sekala při jakémkoliv propadu pod 60 FPS. Ale to už je něco jiného.
@Gordon (17.11.2016 16:43): Blbě rozhodně nesmýšlejí, jednají naprosto promyšleně a jdou na jistotu. Je sice fakt, že jedna ztrátová hra je do krachu neodnese, ale na to si řeknou, proč prodělávat, když můžou vydělat ještě víc? Navíc zkoušení typu pokus omyl neznamená, že bude ztrátová jen jedna hra. Jednou to nevyjde a oni si řeknou, co když to nevyjde i s druhou? Jaká hra se přesně bude líbit a jaké inovace můžeme použít, abychom příště uspěli? Vesměs jak to jednou nevyjde, tak se vesměs zase vrátí k původnímu konceptu.

Jako jde to formou marketingových dotazníků apod., ale vždy je to komplikovanější než jít prostě na jistotu a vědět, že vydělají. Jako inovace jsou fajn a já bych je taky uvítal, ale pro vydavatele je důležitý hlavně zisk a je těžké mít záruku, že když přijdou s něčím novým, tak se to bude líbit i většině.

Řeknu ti příklad. Beyond Good and Evil. Skvělá hra a jedna z mých nejoblíbenějších her. Originální, chytlavá, prostě skvělá. Ale prodeje byly mizerné a proto nakonec bylo i tolik problémů s vydáním dvojky. Byl bych určitě rád, kdyby to někdy vyšlo, ale je to asi jako Duke Nukem Forever. Možná to vyjde a možná ne. Jako mně se jednička moc líbila, ale co z toho měli vydavatelé, když jim to moc nepřineslo? Hry jsou prostě byznys a jako hráč můžeš chtít inovace a můžeš i nadávat, ale jako vydavatel sleduješ jiné cíle.

Nemá smysl to moc řešit, protože s tím stejně jako hráč nic nenaděláš. Můžeš si poznadávat anebo se s tím pokusit něco udělat a vytvořit vlastní skvělou hru na kickstarteru, která bude plná inovací. Třeba to vyjde. Kdo ví.
@CrocoRay (17.11.2016 16:38): A proč se nepokusit o něco nové když mají peněz na to dost a i jedna ztrátová hra by je určitě neodnesla do krachu? prostě ty společnosti smýšlejí blbě a krmí nás něčím co už všichni známe, jen pokáždé trochu jinak.
@Gordon (17.11.2016 16:17): Si děláš srandu, ne? :-D Většinou to funguje tak, že čím více peněz člověk má, tím více peněz chce. A nevím, proč riskovat a zkoušet nové postupy s tím, že můžou prodělat jenom kvůli tomu, že už peněz vydělali dost.

Ale jinak zajímavý názor. Možná zkusím jít přepadnout banku a když mě chytí, tak řeknu, že oni mají peněz dost, tak je vlastně nepotřebují, takže jsem se ani nedopouštěl žádného trestného činu. Jestli mi to projde, tak ti poděkuju :-D Anebo se ti alespoň pokusím napsat z vězení, že to nevyšlo.
@Gordon (17.11.2016 13:57): Je to ale logický krok, pokud chceš vydělat peníze. Já bych taky neměl problém vyjebat s menšinou, když to prostě více hodí :-)

Jako nadávat můžeš, ale dokud tvůj postoj nezaujme většina, tak s tím nic nenaděláš. Ledaže bys měl hodně vysoké postavení ve společnosti, byl známý a uměl lidi dobře manipulovat, což asi nebude tvůj případ.

Jinak mně inovace nevadí a nejsem teď proti tvému samotnému názoru.
@Nikdykde (17.11.2016 09:26): Já osobně nechápu ty nářky, že to není z druhé světové. Neříkám, že bych si taky nedal návrat do minulého století, ale tvůrci jsou holt jiného názoru a scifi miluju, takže pokud to nedopadne jako loňské BO III, tak tomu časem šanci dám. Druhá světová ostatně netáhne ani u konkurentů jako je Battlefield nebo MoH, tak proč zrovna COD by měl lid vyslyšet? Zatímco ostatní dva konkurenty herní komunita nijak výrazně za toto neodsuzuje, COD se hejtuhe ve velkém každý rok, jakmile ho oznámí.
Mě se líbí Paulův koment, protože přesně popisuje i moje pocity. Dobrá sci-fi, hromada odkazů a hromada herců co potěší všechny, co v minulých letech sledovali své oblíbené seriály. Klasický CoD to možná není, ale proč by měl být?
Já to hodnocení zase tak moc neprožívám. Jsou to jen hry a jestli se někomu tamta hra líbí na 100% nebo 50% moc neřeším. A to ani zda se jedná o nadhodnocování nebo podhodnocování.

Jen bych řekl, že mě nové hry baví, ale záleží na konkrétním kousku. Osobně mě i IW baví a mé hodnocení nebude nějak nízké, akorát mi nový BF 1 přišel o něco lepší a to je také nová hra.

Jako já si v diskuzi rád pokecám, ale hádat se kvůli tomuhle nechci a už jsem si nějak zvykl, že by mě Gordon místy nejradši za to hodnocení ukamenoval nebo ukřižoval a vždycky na mě něco vytáhne :-D
@Gordon (16.11.2016 14:18): Nechci flamovat, ale z tvých hodnocení je skoro polovina v rozmezí 100-95%, takže bys zrovna ty nemusel vytahovat něco o nadhodnocování a chápat, že hodnocení jsou subjektivní a nějaký rozdíl 10% mezi hodnocením tvým a někoho jiného je irelevantní.
@CrocoRay (16.11.2016 13:02): Já bych ani neřekl, že Tvůj jistě osobitý vkus považuje Gordon a priori za špatný. A taky mi přijde, že Ti principiálně příliš nesedí nové hry (asi také záleží na žánru).

Nic proti tomu, já téměř nehraji nové FPS (a to je žánr, ve kterém jsem toho nahrál nejvíce) a nesedí mi ani leckteré nové RPG. Nějakou dobu jsem se snažil třeba sérii CoD sledovat i když jsem ji nehrál, abych měl nějaké povědomí, ale už to jde mimo mě i takto. Smířil jsem se s tím, že se žánr vyvinul většinově tak, jak mi nesedí, hraju starší kousky a nové (až na nějaké obskurní Steam výjimky) vůbec nesleduji.
@Gordon (16.11.2016 12:58): Samozřejmě chápu, jak jsi to myslel a to je právě to, co nejde posoudit objektivně, protože každému se může líbit něco jiného. Objektivně posoudím tu grafiku nebo optimalizaci, ale gameplay může sednout každému jinak a ani jeden názor není objektivní, ať už je většinový nebo menšinový.

Jinak já mám takový osobitý vkus (pro tebe divný a špatný) a IW mě celkem bavil. Jen některé věci mi vadily. No nic, mizím do práce.
@Gordon (16.11.2016 08:52): Osobní vkus nikdy nemůže být objektivní. To je nesmysl už samo o sobě a každému se líbí něco jiného. Ale grafiku objektivně posoudit lze, co se týče technického zpracování a tam dost zaostává oproti třeba Battlefieldu. A to samé, co se týče optimalizace. Ta není nejlepší.
@Korbitch (16.11.2016 00:23): Mě Ghosts bavil více než AW :-) Ale z posledních CoD mě tyto dva bavily nejvíce. BO III mě trochu zklamal a IW mi nepřišel úplně špatný, ale v některých věcech se CJ souhlasím. Ale třeba grafika a optimalizace mě zklamaly. Jak mi to kleslo pod 60 fps, tak se hra sekala více než hry s lockem na 30. Ale jako dost očividně a citelně. Když jsem vypnul Vsync a fps lítaly nahoru dolů, tak se hra sekala i při 70 fps, což byla paráda. Takže jsem musel zapnout Vsync a snížit dvě tři položky o jeden stupeň. Pak jela hra pořád 60 fps, ale vzhledem ke grafickému zpracování mě to štvalo.

Jinak se mi to ale líbilo a ten pocit hrát za toho kapitána mi přišel fajn. Mně hlavní hrdina i hlavní záporák přišli fajn. Ale nejvíce se mi líbil záporák právě z Ghosts. Ten byl ze všech nejdrsnější.
@SíDžej (15.11.2016 21:57): Bože, zní to jako..... Ghosts :-D No, ještě tomu dám čas. Jinak pokud jsi se vyhýbal COD nějakou dobu, Advanced Warfare by tě bavit mohl. Sice má plno klišé a podobných vojenských nesmyslů, ale taky plno parádních high tech vychytávek v misích a solidní atmosféru. Např. misi v troskách Detroitu v roce 2065 si budu pamatovat hodně dlouho. A hlavně tam je Kevin Spacey ;-)
Hodil jsem pár poznatku do komentáře. Jako nemyslím, že by se tím měl kdokoli řídit a budu rád, když tyto hry lidi baví, ale za mě fakt ne. Zajímavé, že gameplay videa mě bavila, ale když jsem to dostal do ruky, tak to dopadlo, jak to dopadlo....ou geeez.
@SíDžej (15.11.2016 03:53): Ok, tak to by mě celkem zajímalo. Zkus pak objektivně vypíchnout alespoň ty největší. Osobně jsem toho názoru, že často je to už taková póza hejtovat COD. A teď neříkám, že je to i tvůj případ. Sám nejsem vyloženě COD pěšák. MW jsem hrál jen první dva, přičemž už dvojka mi přišla úsměvná, a třeba Ghosts považuju za pořádný přešlap. Naopak AW je pro mě nejlepší COD od prvního MW. A na to, jak miluju scifi, považuju Black Ops III za ultra sračku. Takže doufám, že mi Infinite udělá radost. Vesmír je vesmír.
@Korbitch (15.11.2016 02:18): Až si ten zážitek usedne, tak snad můžu, ale bude to na dlouho, protože nevidím ve hře 3-4 zásadní problémy, ale milion a jeden relativně menších, které se nakupí...a pak mi v hlavě dělaj zmatek. Nevím, jestli jsem fanda Battlefieldu, hrál jsem Bad Company 2 a ten mě bavil.
Naposledy jsem z CoD série hrál MW2 a už tehdy jsem se díky určité generičnosti přestal o další díly zajímat , tak si řikám, copak se za ty léta změnilo a tento díl mi opravdu vyrazil dech. Jak může být něco TAK blbýho, já fakt nemám slov...., já ...., ach jo.
Tak kampaň nakoniec vcelku fajn a ten mix pozemnej akcie s vesmírnymi bojmi, či už v skafandri, alebo vo vesmírnych lodiach je dokáže príjemne zabaviť. Sympatické je mi o to, že hráč má k dispozícii vlastné veliteľské centrum, systém vedľajších misií a jemné RPG prvky taktiež potešili. Ale ten príbeh... narozdiel od Black Ops III je aspoň funkčný a dáva zmysel, ale inak je úplne zameniteľný a vyskladaný výhradne z tých najväčších vojenských klišé. Nevylepšujú to ani vcelku nudné dialógy a slabý záporák. Niežeby bola väčšina predošlých dielov po príbehovej stránke nejaké terno, ale aspoň na občas dokázali niečim pozitívne prekvapiť.

No i tak to nie je žiadna tragédia, akú z nej robia tradiční odporcovia.
@M.a.t.t. (11.11.2016 12:10): Když mám zapnutou Vsync a trochu snížím detaily, tak mi to taky jede plynule, protože mám stabilně 60 fps. Ale jakákoliv změna rovná se nehorázný stuttering a to mě štve, když jiné hry jedou plynuleji i při 30 fps.

Já zase rád nastavuji ultra úplně všude a třeba Battlefiled 1 mi na ultra jede naprosto krásně a vypadá mnohem lépe. Opravdu nerad snižuji někde detaily. Chápu, že časem k tomu musí dojít, pokud zase nepůjdu do nové GPU, ale když si vezmu, že IW nepatří ani zdaleka mezi nejhezčí hry, tak z toho moc radost nemám.

Dohrát to určitě dohraji, ale doufal jsem, že to poběží lépe.
Mě by hra i bavila a padouch docela zaujal a celkově to vypadá zajímavě. Ale musím říct, že se jedna o královnu nejzkurvenější optimalizace poslední doby :-D Jinak si nedokážu vysvětlit, proč jsem předtím hrál Ghosts na staré grafice okolo 40ti fps a působilo to na mě krásně plynule, zatímco tady se cokoliv pod 60 rovná hrůzostrašnému sekání a vzhledem k tomu o jaký se jedná žánr je to místy dost o nervy. Pochopím, když se hra pocuká, pokud spadne na 30 nebo níž, ale tohle když spadne na 45 fps, tak je to horší než hry s lockem na 30. Takže jsem musel snížit detaily a vyhlazování, abych měl stabilních 60. Rozdíl v grafice jsem moc velký nezaznamenal a pořád to jede na vysoké detaily a moc jsem toho nesnižoval, ale dost mě to štve.

A když jsem vypnul Vsync, tak se to sekalo, i když to jelo 100 fps a spadlo na 70. Co jsem se díval na netu, tak měl problémy i týpek s GTX 1080, že se mu to seká na 80 fps.

Chápu, že někdo ty problémy mít nemusí, ale vizitkou dobré optimalizace je to, že takové problémy nemá nikdo, ne?
Tak jsem se koukl na pár prvních cutscén a oproti BO3 mi tohle přijde zase jako ten lepší díl co se týče příběhu, válka o nezávislost marsu vůbec dneska nezní košér a je to i pravděpodobný scénář skutečnosti, ovšem co se týče gameplaye nevidím byť jedinou změnu od AW vlastně ani od MW3... :D

Každopádně pokud bych to měl srovnat v bfkem které je autentické asi jako toto, pak pro mě vychází lépe toto už jen kvůli zajímavé zápletce...
@kuler91 (09.11.2016 18:54): Tak já jsem hlavně na single player kampaň, ale co se dívám, tak Titanfall 2 ji má. Já se o to moc nezajímal vzhledem k tomu, že jednička byla čistě multiplayerová, co jsem četl. Takže to možná potom vyzkouším, ale celkově já nic proti CoD sérii nemám a baví mě to, takže proti podpoře této série nic nemám a vlastně ani nic nového převratného neočekávám. Ale samozřejmě beru, že se to někomu nemusí líbit a člověk si to prostě nekoupí. A warez už moc nemusím a nechce se mi starat o cracky a další věci. Někdy když mám smůlu, tak s tím přijde i nějaká ta breberka a já si zatím zakládám, že je počítač poměrně rychlý a celkově se mi ani nechce stahovat takové velké objemy. Když si koupím krabičku, tak těch 10 GB už mi neublíží, ale na desítky GB měsíčně nemám moc net. Už takhle se mnou celkem vydupal doom, když jsem pak musel stahovat 60 GB, protože to mělo pouze jedno DVD.
@CrocoRay (09.11.2016 18:32): No, raději podpořit titanfall, než Cod. .. v tomto případě by se mělo warezit, jinak se situace nezlepší. Vod by mohla být s přehledem nadprůměrná hra, ale lidi by to museli na nějaký čas přestat kupovat. ...
@Marty34 (09.11.2016 18:11): Mně se u Ghosts nejvíce líbil ten hlavní záporák a právě díky otevřenému konci bych byl rád za dvojku a trochu mě zklamalo, že dělají místo toho Infinite Warfare, ale i tak si to rád zahraji a už zítra mi hra dorazí spolu s Battlefield 1. Možná, že si zahraji i po netu po nějaké době. Jen musí být net stabilní jako je teď, protože já mu moc nevěřím, co mi předtím dělal.

Jinak jsem také hrál všechny díly. MW série se mi taky moc líbila a z těch nových mě hlavně bral ten Ghosts a pak Advanced Warfare. Záporák v Advanced nebyl špatný a zpracovaný byl dobře, ale v Ghosts na mě zapůsobil nejvíc kvůli drsnosti a toho jak vystupoval. Jinak i tam se člověk podíval do vesmíru :-) Jsem zvědavý, jak to bude zpracováno tady.
@CrocoRay (09.11.2016 12:00): Hral jsem vsechny dily. Obecne jsem je vzdy vsechny hodnotil nadprumerne, ale posledni dily mi hrozne splivaji a musim si to zpetne hledat na YT, abych se v tom vyznal, ktery byl ktery. Srdcovka samozrejme 1 a 2, z novych pak MW serie. Z tech novych se mi libil Black Ops 2 i Advanced Warfare. Mely dobre scenare a zaporaky. Ghost si uprimne pamatuju jen flame okolo psa, rozpad zeme v uvodu hry a povedeny otevreny konec. Hodnotil jsem ho 80%, tak se mi to asi libilo :))
@Marty34 (09.11.2016 10:35): Jo, ten konec u BO 3 byl hrozná fantasmagorie. Samotná hra mě i bavila, ale příběh byla šílenost a vůbec se mi nelíbil.

Jinak k tomu hlavnímu záporákovi. Já měl nejraději Rorka z Ghosts. Ten mi přišel opravdu hodně drsný a mrzí mě, že ještě není dvojka Ghosts. Jsem zvědavý, jestli ho někdo u mě překoná, co se týče CoD série. Pokud jsi Ghosts hrál, tak je na tom ten z Infinite Warfare v porovnání podle tvého názoru?