Mno, tak pro me teda velky zklamani. Fakt jsem cekal neco uplne jinyho. Pribeh je totalni wtf bez hlavy a paty. Pobihani tam a zpaky po porad stejnych lokacich. Povedeny humory se pomalu vytratily... tohle se nepovedlo :/
A fakt nechapu na co se muselo cekat dalsi rok od prvniho aktu.
První akt 90%, druhý akt 60%. To bylo fakt jak nebe a dudy.

A může mi někdo vysvětlit ten konec? to ti šediváci prostě stáhli ocas mezi nohy a přestali se o ně zajímat? Stačilo zničit pár lodí? Žádná odplata, nic? Technologicky byli na vyšší úrovni
@Tulareanus (01.05.2015 23:51): Mňa viac bavil obsah celkovo, prvý akt mi prišiel chvíľami ako mechanické odklikávanie scén ala Telltale a ten svet mi neprišiel až tak úžasne vystavaný. Ale aj to smerovanie príbehu ma neskôr zrazu začalo zaujímať o niečo viac.
Síce s vami súhlasím a to pobehovanie medzi lokáciami ma tiež až tak netešilo, ale narozdiel od vás mi prišla výmena prostredí a následná konfrontáciami s inými postavami ako dobrý a osviežujúci nápad. Hádanky s káblami sú ale u mňa na opačnom póle. Tak či tak si stojím za tým, že hra ako celok funguje lepšie ako jej prvý akt - toto je ale na druhú stranu aj pochopiteľné.
Nuž dohrané, súhlasím s Montanom, že tam rapídne recyklovali lokácie, v podstate skoro všetky... Na wiring puzzloch mi vadilo, že bol dôležitý aj smer, v ktorom sú káble umiestnený. A na záver som čakal dáku dlhšiue animačku.
Mňa by zaujímalo, že kde vlastne končil prvý akt za obe postavy, nech viem posúdiť, o čom sa rozprávate, lebo podľa mňa (vzhľadom na to, koľko to už hrám) som už v tom druhom akte.
Dohraný druhý akt a musím povedať, že všetci, ktorí hru odsúdili po prvom akte, by jej mali dať šancu. Áno Drolin a spol, hovorím k vám :)

Negarantujem, že dojmy pôjdu výrazne nahor, lenže práve v druhom akte je ozaj vidieť, že nemalo ísť o epizodický produkt, ale o klasickú adventúru s postupne narastajúcou obtiažnosťou. Druhý akt je nielenže približne dvakrát tak dlhý, ale počet adventúrnych úkonov narastá a ich obtiažnosť stúpa. Na konci som sa už aj výraznejšie zasekával, čo pramení aj z toho, že na správne riešenie je potrebné prepínať sa na druhú postavu a hľadať indície v jej lokácii. Ale aj vďaka tomu som mal pocit, že toto je konečne tá hra, ktoru Schaffer sľuboval. Bavilo ma to viac. Vyššie hodnotenie vlastne nedávam len kvôli z môjho pohľadu silne nezábavnému puzzle, ktoré sa objavuje na úplnom konci a podpisujem sa pod komentár jedného z hráčov "the wire puzzles were really annoying (Monkey Combat annoying)" Vlastne aj záverečná scéna mohla byť lepšie. Tak či, ako celok si Broken Age šancu zaslúži.
Teda nechcem sa zapájať do diskusiue o Schaferovi a spol, ale včera som to rozohral a napriek tomu, že bývam už dosť skeptický ma ohúrila estetika vizuálnej a zvukovej stránky hry. Odohral som síce len pol hodinku za Shaya, ale aj to znázornenie tej rutiny bolo veľmi pekne podané.
@Tarhiel (28.04.2015 11:01): Svoj názor som viacmenej popísal v tunajšej diskusii, takže v skratke - Tim Schafer je packal, ktorý nevie hospodáriť s peniazmi - nepopieram, že v minulosti vytvoril, respektive sa podieľal na mnohých klasikách, ale to bola minulosť. Inak s tými peniazmi je to tak, že spoločnosti si na kickstarteri často pýtajú menej, v prípade úspechu ich môže podporiť aj niekto ďalší. Broken Age ale vybralo mimoriadne vysokú čiastku a nebudeme si klamať - akokoľvek je vizuálny štýl osobitý a zaujímavý, hra vôbec nepôsobí drahým dojmom, takže je otázka, kde sa tie peniaze stratili.

Na druhú stranu, taký Peter Molyneux je na tom so svojimi neustálymi nedodržiavanými sľubmi ešte horšie, v prípade Broken Age sme sa aspoň dočkali toho druhého aktu. (aj ked rok a štvrť je jednoznačne prehnaná doba a Double Fine si medzitým pokojne vydávali ďalšie hry, zatiaľ čo mali jednoznačne pracovať na dokončení Broken Age)
@M.a.t.t. (28.04.2015 10:35): Budeme, už sa teším a som zvedavý.

Ozaj, M.a.t.t., ty aký máš názor na Schafera a celé to dianie okolo Broken Age?
Ja, ako človek, ktorý zatiaľ ešte nehral DoTT, FT ani Monkey Islandy, som k nemu pristupoval ako tabula raza a Broken Age mi príde ako svieža hra, plná pikoreskných postavičiek - ale:

- nepáčilo sa mi, že ako backer som bol eligible iba na Humble bundle kód a ked som sa slušne pýtal, že by som chel namiesto toho GOG kód (a nebol som sám), tak nás všetkých odbili, že na GOG si hru musíme kúpiť a dostaneme len ten HB key. Už tam som si hovoril "ako je to možné, že projekty s menšími rozpočtami boli schopní ponúknuť bakcerom výber Steam alebo GOG, poprípade HB a títo toho schopní nie sú?"

- a druhá vec - naozaj im to trvá dlho a tých peňazí mali dosť: ako to, že projekty s menšími rozpočtami dokázali peniaze efektívne zmenežovať (Shadowrun Returns, ale aj Wasteland a ten teda nemal malý rozpočet) a oni nie a musel sa uchýliť k remakom a tvorbe iných hier, medzitým, čo robili na tejto?
Takže dnes oficiálne vychádza druhý akt. Všetci, ktorí máte zaškrnuté dohratie, povinne dohrávajte :)
Ti na to serou tak moc, ze backerum napsali datum vydani az den po tom, co to probehlo na vsech webech.
@M.a.t.t. (15.01.2015 19:24): Jakýkoliv packal a nesympatický člověk to je, tak jen za Fandango a Tentacle (objektivně TOP10 materiál v adventurním žánru) si Schafer zaslouží nehynoucí uznaní a roli jednoho z největších designérů počítačových her.

A Broken Age, druhá epizoda, mě také již nezajímá, BS již beru jako uzavřený (a nepovedený) příběh ve kterém se není potřeba již vrtat.
@Maximus (15.01.2015 20:10): No to já jako malej naťukával jedničku a dvojku ve staré verzi ale před dvěma lety jsem se dostal taky ke speciálkám a hned po nich jsem sjel všechny další díly i s Tales from Monkey Island. Aspoň ty remastery nalákají další lidi na tyto skvělé adventurky.
@Maximus (15.01.2015 19:59): Přesně já se taky ke zmíněným dvou titulům dostanu poprvé a aspoň hezky k funkčním. Bohužel mám pocit že Tim buď je opravdu tak nespolehlivý nebo jen má hodně nápadů jak vydělat nebo co udělat že ty co načal jdou do pozadí... no doufám ale že na Broken Age nezapomene úplně to už byla fakt sviňárna :D
Ja som tiez radsej za Grima a Day of the Tentacle. Nehral som tie hry este a toto bude dobra sanca sa k nim dostat v remaster ediciach.

Pravdaze backerom Broken Age nezavidim a Tim ma sice dobre napady, ale pravdepodobne to bude nespolahlivy clovek, ktory pyta na projekty neumerne vela prachov, dlho sa na vysledok caka atd. Ale tiez mu neprajem nic zle. Double Fine je mi sympaticke a snad este vytvoria par dobrych hier :)

Kazdopadne Broken Age act 2 uz mal byt davno vonku a jeho natahovanie je neospravedlnitelne, ale ovela lepsich hier je vela, cize Broken Age act 2 ma ani nezaujima :)
@M.a.t.t. (15.01.2015 19:24): Je sice pravda že je to docela jako nefér druhou část takhle odložit ale rozhodně mu to nemám za zlé protože aspoň díky němu si teď budu moct v klidu zahrát bez potíží Grima a takhle se i na Day of the Tentacle dokopu rozhodně to uvítám tyto dvě věci více než druhou epizodu této adventury. A nesouhlasím s tím přát mu aby skončíl v propadlišti :DD
Tak napokon druhá epizóda zase nenápadne presunutá. Pokiaľ viem, pôvodne mala vyjsť v prvom štvrťroku, podľa nových informácií už v tom druhom. A možno ani nepôjde o posledný posun. Bravó Tim Schafer. Hlavne, že od vydania Broken Age vydali aj 5 nových projektov a medzitým už pracujú na Grim Fandango Remastered a Day of the Tentacle Special Edition. A potom sa divíme, že viac než rok od vydania nemajú čas na finalizáciu hry, za ktorú si kickstarteroví uživatelia zaplatili a to nemalú čiastku. :D Tim Schafer je totálny packal a prajem mu, nech už konečne skončí v prepadlisku herných dejín, nahrabané má aj tak zrejme dosť.
Dohrane, zabralo to 3,5 hodin a bola to celkom nuda.

Co musim pochvalit je hlavne svet na ktorom zije Vella, tam je naozaj vytvarna stranka velmi pekna a celkovo sa mi ta cast pacila a dabing je skvely.

Ale ocakaval som podstatne viac, dialogy mi nepridu velmi vtipne a ani velmi zaujimave, Shayova cast ma nudila a uprimne - kam akoze islo tolko prachov z kickstarter kampane a este ich aj bolo malo na dokoncenie celej hry? Na dabing? alebo s nimi jednoducho Schaffer nevie hospodarit? (co aj bude pravda). Lebo par kreslenych pozadi, par hercov, nejaka ta hudba a 3,336,371 $ nestaci a rozsekne hru na dve epizody? A uz je to 12 mesiacov co prva epizoda vysla a druha zatial nikde?

Celkom hanba podla mna.
BTW asi jsem trochu zaspal, ale Broken Age je ta "Double Fine Adventure", ktera proslavila Kickstarter a spustila celou vlnu navratu designerskych legend?
@montana (11.05.2014 19:57): @Elemir (11.05.2014 19:58): no ta definice toho žánru je za tím slovem "který." Nevím, je to tak nesrozumitelný?

Teda, nečekala bych, že budu rozebírat gramatiku/syntax zrovna na DH, kde se snažím v komentářích přehlížet neschopnost některých uživatelů vyčasovat "být" :) (To není mířeno na vás, dík za upozornění, dám tam "žánru adventur")
@SíDžej (27.01.2014 16:46): Pro mne tohle rozdělení nerozdělení je nejblíže k epizodickému vydávání TWD a stejně bych to rozdělil i na DB. TWD je taky pouze jedna hra, která má další rozšíření. Jediný rozdíl je, že "můžeš" koupit jednotlivé epizody, ale bez první ti to je na nic.
@oleav (27.01.2014 10:48): Ohodnotit můžeš cokoliv. Dohrání je ale na druhou stranu fakt, který u takového typu hry nabývá pouze dvou stavů - dohrál / nedohrál. Když má hra jasně daný celek (není to tetris ani mmo) a dostupná je jenom polovina hry, tak to lidi prostě nedohráli. Nemám s tím problém, ale netvrď mi, že nemám pravdu.
@oleav (27.01.2014 10:59): Obtiznost je fajn, mam rad kdyz je to pekne plynuly, ale nebranil bych se o trosku vetsi. Me teda docela sralo, ze nejdou preskakovat vety, ale jen cely rozhovory. Bych cekal, ze zrovna takovou ptakovinu backeri na foru pohlidaji.

Jinak zaverecny save mam jen 3,5 hodiny. A to mam fakt pocit, ze jsem to jeste natahoval, dost se kochal a najednou fik a konec. Pak jsem jeste zkousel ten retro mod, ale to je zas jen obycejny rozpixelovani...
Nevim, kde jsem se zatulal, ale mne steam ukazuje 5,2h. Kousek jsem hrál dvakrát, ale to nemohlo dát více než 30min. Mne obtížnost vyhovuje, příjemně bez záseků. Navíc šlo procházení urychlovat, to samé hovory. Ne jako u BS 5, kde některé procházení bylo pro mne ubíjející a než postava začala reagovat, hrůza.

V podstatě souhlásím s Pavlovou recenzí na games.cz.

Koukám montana steam 4h.
Jak si tu někdo může dát, že to dohrál? A proč to usekli zrovna, když to začalo být zajímavé? Ach jo.
@ugraugra (24.01.2014 15:11): Ale veď v prípade Broken Age naozaj nejde o epizodický formát ale jednu hru vydanú na dva krát, ako píše Fatality. Ak ti tak veľmi vadí, mal si počkať kým výjde aj druhý akt a potom to hodnotiť vcelku...
@ugraugra (24.01.2014 15:32): No to třeba jo, ale tohle bude jedna hra, co nebude o tolik kratší oproti jednomu dílu Syberie. Vždyť se to tak od začátku vědělo - jedna hra, dvě části. Jestli je pravda 3,5h a druhý díl +- taky tak, tak to je 7+ hodin, to už za 20 euro není tak bad.
Je to super, ale jak říkáte, fakt hodně krátký (a co se týče obtížnosti, tak jen o něco méně primitivní jak Walking Dead). Nevím jak to ted hodnotit - kdyby to vyšlo vcelku, tak bych neváhal s vyšším hodnocením, ale tohle rozsekávání na epizody mě fakt sere.
Ted to hraju a jsem nasranej na vás:-D JEstli to bude fakt tak krátký.... Double fine má celkem dobrý hry, tohle je jedna z nich ten styl je parádní. Ale hraju to už asi 90 minut copak se chílím ke konci? :-D
Za ty prachy vybraný bych očekávala něco víc, mně přijde, že ty 3 mega šly spíš na výplaty voice actorům. :D Hudba zcela upozaděna, alespoň mně to tak přišlo. Nějak odfákli i tuto stránku. ):

Ale příjemný, pohádkový zážitek. To zase jo. ;) Dialogy humánní. A vcelku i zajímavej twist na konci.
Koukal jsem chvíli na Lets play a říkal si, že to bude teda dost dlouhá hra, za tři melouny, přičemž takové "jednoduché" zpracování (nic proti tomu, líbí se mi)... a ono ani ne 4 hoďky, to je teda bída :)
huh... 3 a půl hoďky a to sem se ještě kochal a všechno proklikával... to je vážně bída. Jestli nebude mít druhá epizoda aspoň dvakrát tolik, tak je to vážně zklamaní za ty tři melouny.

Art style se mi ale libi, je to mistama dost vtipny a napadity... ale taky strasne jednoduchy a nektery animace dost odflaknuty,
Taky je to tak nejak... polovicaty :)