Poprvé jsem Brink zkoušel v roce 2012. Hodnotil jsem tehdy 40 procenty. Protože jsem si ale už nepamatoval důvod, chtěl jsem tomu dát ještě šanci. I když mám neustále přes 200 fps, hra se neuvěřitelně seká. A nejsem jediný, kdo má tento problém - Steam fórum je toho plné. Můžu tedy s klidem nechat hodnocení nízko a zapomenout.
Jo pár lidí s tam našlo, ale divím se že hra nezapadla okamžitě první minuty po vydání protože horší fps jsem dlouho neviděl.
Tak tahle hra je ultimítní sračka, pocit ze střelby naprosto nulový a celkově je to neuvěřitelně odfláklé.
Tak pokud máš čas, tak to stáhni dokud je to free a vyzkoušej, ale rozhodně nekupuj za ty prachy to nestojí, postrádá to jakkoukoliv zábavnost jiných multi FPSek. Je to pomalý, nezajímavý, chybí tomu ten správný říz.
Spletl jsem se, poštovné zdarma je nově na Zavvi.com (dříve 1 libra) a myslel jsem, že Game.co.uk s tímto obchodem spolupracuje.
koukl jsem se na ofic. stránku a ty odkazy na devítkové recenze jsou trochu komický
Ale zase skoro 8/10 by měla být parádní hra :)

Ne, Bring se neměl tak strašně přetvařovat před vydáním.
Tak špatné to není .-), ale bohužel to taky není žádná sláva.
EDIT komentáře:
Proklikal jsem se k multiplayeru (schováno v menu pod freeplay - search) a není to až tak zlé. Hra má velmi dobrý server browser s možností uložit servery mezi oblíbené. Hraje se na mapách z kampaně. Buď lze hrát v módech kampaň nebo stopwatch (opakování stejné mapy při střídání stran, tým s lepším časem danou mapu vyhrává), a lze měnit různé parametry hry (friendly fire atd.) nebo ponechat na standardním nastavení. K multiplayeru mám tedy jen jednu výtku - mapy jsou přesně takové, jaké je už znáte z kampaně.
Danny, misadlouhy: Absolutně nesouhlasím. SMART ve hře není tak, jak byl prezentován od začátku vývoje hry. Je to pouze o přeskakování beden a skluzech. To už umí i jiné hry jako Crysis 2 či Black Ops. Navíc je to nedůležité a neefektivní, vystačíte si s normálním pohybem. Až na pár míst není důvod SMART používat.

Celkově je Brink neuvěřitelně nudný. Nápady jako léčení po jednom a buffy otravné, to prostě nemá ve hře co dělat. Plnění vedlejších úkolů nemá opodstatnění, všichni se stejně soustředí na hlavní úkol, který je buď o dobývání/hackování nebo bránění. Celkově je plnění postranních úkolů jen o xpení. Nic víc. Mapy jsou sterilní, bez nápadu, malé a dost lineární. Quake Wars je o dvě třídy lepší hra prakticky ve všech aspektech, vůbec bych to nesrovnával.

Ostatně Brink podle prvních recenzí propadá na plné čáře, důkazem budiž také první česká recka na Hrej (4/10), která ač postrádá detailnější vysvětlení herních mechanismů (není třeba, máme videa), tak přesně vystihuje bídnou hratelnost hry. Na Brink se brzy zapomene, zapadne jako průměrná střílečka, která slibovala hory doly a zapomněla na to hlavní - zábavu.
díky, zase se potvrdilo, že co člověk to názor :-)
shodou okolností teď musím trčet 10 dní doma, takže jsem se nakonec rozhodl pro Brink

edit:
půl multiplayerové kampaně skoro u konce + nějaké challenges = pozitivní dojmy = kvalitní zpracování + nepodstatný příběh v kampani + multiplayer podobný trochu ET:QW ale lepší .-)

90% za vše kromě příběhu .-), 85% celkem
misadlouhy: Pokud jde o zbraně, tak ten pocit je přesně to, co jsem čekal. Něco mezi CoD a TF2. Pokud jde o SMART, tak to je fakt dobrá vychytávka, od teď u mě bude mít každá hra, která to nemá černý puntík :-) Největší "problém" vidím v tom, že se ve hře tak trochu ztrácím, všude na mě blikají různé ikonky a tak, ale to předpokládám přejde jen co si hru trochu víc osvojím. Nejhorší je to, že zítra ráno odjíždím na dovolenou, takže se k tomu dostanu zas nejdřív ve středu večer :-)

PS: Ještě se podělím o zážitek z nakupováni... zlákán nízkou cenou, něco přes 700,-, jsem hru předobjednal. Ve čtvrtek rychle spěchám, abych to měl doma hned. V obchodě boreček říká, že je to polská verze, na internetu bylo info o anglické, ale že prý je tam i angličtina, takže si můžu vybrat. Měl pravdu. Běžím domů, instaluju a objeví se mi info... něco jako, že u nás hra ještě nevyšla, koukám na stránku hry a Steam píše, že bude vydaná za 4 hodiny. No nic, jdu spát, do dvou se mi nechce čekat. Ráno vstanu a říkám si, že to hned nainstaluju a dám alespoň půl hodinky než vyrazím do práce. Jenže co se nestane, vykukne na mě hláška říkající něco jako, že tato verze v ČR nejde aktivovat a že prý "purchase cancelled". Na to boreček neupozornil... byl docela překvapený, když jsem to přišel reklamovat. No ale, co teď? Smířil jsem se s tím, že je pátek 13. a šel koupit verzi z xzone... teď jen doufat, že reklamaci vyřídí brzy. Takže moje rada na závěr... se*te na polskou verzi Brinka! :-(
Mám odehráno 5 hodin a je to vážně zklamání. Ne že bych to nečekal, už poslední videa na mě působila mizerně, ale realita je ještě horší. SMART pohyb není nic jiného, než jen automatické přeskakování malých překážet, které navíc můžete srovnatelně rychle oběhnout. Nepochopitelně je nevyužité prostředí, kdy bych třeba čekal, že se budu moct vyškrábat po 3 metrové zdi do druhého patra, abych nepřítele překvapil zezadu, ale ono to nejde. Výš je možné se dostat pouze na místech, kde jsou bedny. Vždyť tohle už má i podělaný CoD: Black Ops a jiné hry s tzv. mounted systémem. Tvůrci nás pěkně oklamali a taky na to v recenzích doplácí.
Jasně, já to myslel tak, že pohnojili celý to universum - když jsi psal o zombiích, říkal jsem si "no dejme tomu", ale ufon... Prostě ty lidi tomu nerozuměj, asi si myslej scifi = cokoli scifi, to, že apokalypsa nemá s alieny nic společného, to je jim fuk.
Tak zhruba po hodince hraní z toho mám docela negativní pocity. Nazval bych to pěkně vypadající nudou. Tak nějak jsem to ale čekal.
Garion-Tak nehodili,ve Falloutu byly občas různé narážky na mimouše.A pak, tohle je něco zcela jiného.Tohle nejde o to že by se tam nehodily ty hadry a zbraně samotné ale o tom že to jsou "reklamní" věci na Fallouta..Což už je trapné..To už by mohli dát třeba do Skyrimu pack BFG 9000.
Ztratil jsem o tuto hru zájem -stačilo abych uviděl pack s věcmi ve Fallout stylu.Doufámže podobný trapárny nebude Zenimax/Bethesda cpát i ID Software do Rage a dalších projektů (naštěstí zrovna u her od Id Software není moc prostoru pro takovýhle kraviny,přeci jen Quake a Doom,tam by se nic takového nehodilo..)
Danny: Tak to imho nejsou ukoly, to jsou spis moznosti hry (v jinych hrach treba taky muzes nebo nemusis privolat leteckou podporu, je to na tobe, ale ukol bych tomu nerikal).
Garion: To mluvíš o hlavních úkolech, ale Vodny předpokládám myslel to, že hráčům budou vedle hlavních úkolů nabídnuty i vedlejší dle aktuální situace. Takže když někoho sejmou poblíž medika, zobrazí se mu vedlejší úkol na oživení ležícího, který může, ale také nemusí přijmout. U inženýra je takovým úkolem například vytvoření kulometného hnízda. V tom asi vidí problém a bojí se, že se lidi rozprchnou. Toho bych se ale zas tak nebál, podobný systém funguje u medika i v TF2, kde se vám zobrazují červené kříže označující polohu raněného. A pokud jsem videa pochopil budou tyhle úkoly fungovat i bez toho, aby je člověk musel přijmout... prostě medik přijde k někomu a vyléčí ho a úkol se započítá automaticky... tzn. totéž jako u TF2. Výhoda přijetí úkolu bude ale asi v tom, že se zbytku týmu oznámí, že jej někdo přijal a nepoběží všichni medici ke stejnému člověku.
Vodny: Ja jsem to pochopil tak, ze ty ukoly pujdou za sebou. Takze nejdriv bude muset splnit ukol soldier, potom engineer atp.
USER47: Přesně jak říkáš. Já jsem Neotokyo zkoušel a jen tak odradit se nedám. Nicméně stejně jsem to přestal hrát po pár kolech, bylo to dost náročný a u mulťáku se chci spíš bezstarostně bavit, než "těžce dřít." Brink mi nepřijde komplikovaný, ale přeplácaný. Tím, že prakticky každý hráč může vlastně plnit nějaký jiný úkol se mi vytrácí týmová hra. U TF2 oceňuji, že při hraní se soustředí všichni na jedno místo, snaží se prorazit uberchargerem přes obranu a je to velký masakr. V Brinku mi připadá, že se všichni rozběhnou po mapě za svými úkoly a bude po ptákách. Příliš svobody v rozhodování je v mulťáku podle mě spíš na škodu. Nehledě na komunikaci, která většinou mezi hráči vázne, nebo se ozývají třináctiletí smradi se svým "noobařením". Ne složitě, ale přeplácaně na mě Brink působí.
Mrknul jsem na nejaka ta videa a z TF2 tam toho teda moc neni (prevlekajici se spy a mozna sentry, i kdyz ta neni jen TF2 zalezitost). Myslim si, ze to dopadne podobne jako Bulletstorm (nemastne neslane, i kdyz treba s dobrym napadem).
USER47: To mě zase připadají všechny ty skilly hodně zjednodušené. Všude samé ikonky, které člověka hned navedou a SMART se podle videí spouští jen držením sprintu. Podle všeho mi to připadá vyloženě jako klon CoD a TF2 v jednom. Obě tyto hry jsou strašně přístupné novým hráčům a stejně tak mi připadá i Brink. Ale je zbytečné se o tom tady dohadovat, 13. se ukáže, jak to je :-)
Třeba Insurgency se hrálo celkem dost, ale Neotokyo, ačkoli bylo před releasem a krátce po něm dost hypovaný, nikdy nemělo moc hráčů. Většině lidí prostě vyhovujou DM a TDM, vrcholem komplexnosti je pro ně S&D systém v Counter Striku či CoD4/6/Blops. V Neotokyu člověk musí volit ze tří tříd, každá má svoje zbraně, speciální režimy vidění, možnosti pohybu, dvě lehčí třídy se umí i zviditelňovat atd. Nováček přišel do Neotokya, dal si dvě hry, zjistil, že ho furt zabíjí nějakej neviditelnej nepřítel a místo toho, aby zkoumal, jaký má pokročilý možnosti obrany, hru vypnul a šel hrát CS...U Brinku mi připadá, že tohle bude ještě větší problém.
To nemusi nutne byt slozitosti modu. Vzdyt na HL2 vznikla cela rada multiplayerovych modifikaci a prakticky zadna se uz nehraje. Je to skoda no, protoze nektere jsou opravdu dobre. Jenze lide radsi travi cas hranim jedne mapy v CS stale dokola nez aby zkusili neco jineho, v 90% pripadu mnohem lepsiho.:-(
Mně se to líbí. Ale po shlédnutí těch gameplay videí na homepage mám trochu strach z toho, že to bude celý dost komplikovaný. Kvanta různejch skillů a tříd, hlavní úkoly, vedlejší úkoly, SMART, atd...Prostě to asi bude vyžadovat dost času na seznámení se všemi prvky hry, což může hodně lidí odradit. Když se třeba podíváte na source mod Neotokyo, ten na podobnou věc imho trochu dojel. Je to krásná hra s velkým potenciálem, ale pro spoustu nováčků trochu málo přístupná a dneska už to nehraje prakticky nikdo kromě několika zažranejch fanoušků. A to je tam malej zlomek možností oproti Brink.
Také jak říká Bodkin, působí to děsně sterilně. Navíc honění se za body může hratelnost dost zničit. Třeba TF2 nemá žádné speciální úkoly či vedlejší objectives, ale hraje se skvěle. Není k tomu potřeba kdovíjaké inovace, spíš vypilování funkce postav a dobrý pocit ze střelby. Zároveň každá zbraň v TF2 je unikátní, používá se trochu jinak a její efekt je také odlišný nejen vizuálně, ale také působením na nepřítele.
Když to vypadalo jako Mirror's Edge s multiplayerem (respektive říznutý Borderlands), byl jsem docela nadšený. Teď z toho kouká průšvih ve stylu kopie CoD - možná kvalitní hra, ale naprosto tuctová a bez špetky invence.
Na tuhle hru jsem se těšil, ale s každým gameplay videem jsem čím dál víc skeptičtější. Pohyby postav zdaleka nejsou tak dobré, jak se slibovalo. SMART pohyb prakticky ve videích není vidět a vypadá to, že to ani nebude příliš používaná fíčura. Nejhůře na mě ale působí zbraně, respektive pocit ze střelby a animace postav po zásahu. Je to takové nijaké. Když jsem četl dojmy z hraní PC Gameru, tak autor článku měl právě ze střelby velmi špatný dojem, což je u střílečky dost zásadní problém. Nápad s různými úkoly aktivovanými zároveň je zajímavý, ale v praxi to nemusí fungovat, ba naopak to může docela štvát. Rozhodně si na Brink dám velký pozor a jako jasný kauf už to neberu.
Danny: kdes předobjednával?

Tak já doufám, že to úplný propadák nebude, i když... skepse je na místě, jak je to více vychvalované?
Muze nekdo shrnout nebo postnout odkaz na nejake zarucene informace o tom, jakym zpusobem je to online akce? Neco jako TF2 nebo spis nejake MMO?
Tuhle hru sleduju od prvního traileru a doufám, že to bude aspoň z poloviny taková pecka, jak se prezentuje. Má už to někdo předobjednáno? Tedy krom mě :-)