@Avathar (11.03.2024 17:01): Rozumím. Já jsem se o true ending snažil na první zahrání. Ke hrám se po dohrání jinak také vracím výjimečně. Je tam ale pak ještě jeden boss (a v průběhu další) a obecně vícero obsahu. A ten true ending je opravdu dobrý a dost mění vyznění hry.
@AZbest (25.02.2024 17:28): Nikdy se nevzdávej na normal sa dá ešte splniť Blasphemous 2, lebo jedna z dôležitých vedľajších postáv je slepá, ale to ti asi tiež nepomôže. Ja som inak začal dvojkou, lebo už nemala také nekompromisné skákanie ako jednotka.
@Tulareanus (25.02.2024 17:02): Díky. Najprv chcem dokončiť tohtoročnú hernú výzvu a dvojka mi nikam nesedí. Možno "pixel art" kategória, ale keďže sa všade snažím o hardcore varianty, tak ani tam. Každopádne, teraz by som rád pokračoval niečím, kde je menšia šanca, že prerazím televízor ovládačom od Xboxu. (:
@Tulareanus (18.08.2023 23:43): Ten precision platforming není v Blasphemous tak náročný, třeba Hollow Knight je bezesporu těžší, ale samozřejmě určité náročnější pasáže tam jsou. Taky jde o to, že pád do propasti nebo na bodáky způsobí insta death a ty musíš opakovat danou pasáž od checkpointu celou znovu. Mně to nakonec nevadilo (byť jsem měl samozřejmě taky párkrát stavy, že bych nejradši mrsknul ovladačem o zeď :-) ), ale tenhle aspekt autoři ve dvojce, alespoň podle recenzí, výrazně potlačili.

Jinak @Ronik si stěžuje níže v diskuzi na problémy s poněkud hůře responzivním ovládáním, ale to buď tvůrci vyřešili nebo je to problém PS4. Nebo nevím. Já hraju s Xbox ovladačem párovaným přes bluetooth na notebooku a ovládání bylo v pohodě.
Tak se mi podařilo dát všechny ty Miriaminy zkoušky. Bylo to teda tuhé...
@Luksa (27.07.2023 13:57): Já jsem se teď rozhodoval mezi jedničkou a Salt and Sanctuary, kterému jsem dal tedy nakonec přednost. Blasphemous mám ale poměrně vysoko na svém seznamu must play her.
@Ronik (18.10.2019 17:58): Už som skoro na konci hry ostáva mi už len Crisanta a final boss. Chcem sa opýtať či sa dá pokračovať v uloženej pozícií napr. pred final bosom. Že si strihnem najprv zlý koniec a potom dobrý.
@HungryGhost (15.10.2019 17:57): Dohrál jsem to a upřímně jsem čekal víc, v pozdějších fázích mi to přišlo až otravně roztahané. A to, že jsem kvůli neresponzivnímu ovládání víckrát umřel v instakill bodácích než v soubojích, mě taky lezlo na nervy. Tématika a bossfighty jsou fajn, ale přišlo mi, že zdaleka nejhorší na tom jsou metroidvania prvky a daleko lepší by to bylo jako lineární plošinovka s oddělenými úrovněmi.