Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Blades of Time

09.03.2012
18.04.2012
14.05.2019
61
15 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Blades of Time je akční mlátičkou, která hratelností připomíná hru X-Blades od stejných tvůrců.

Ve hře se zhostíte role polonahé bojovnice s dvěma meči jménem Ayumi. Ta je lovkyní pokladů a na začátku hry se pomocí mocného artefaktu dostane na záhadný dračí ostrov. Po prvním rozkoukání se rozhodne ostrov patřičně prolézt a sebrat cokoliv, co jí přijde pod ruku. S tímto úkolem jí pomůže speciální kompas, který Ayumi přesně nasměruje ke každému pokladu, který se nachází poblíž.

Kromě dvou čepelí má Ayumi také k dispozici pistole, brokovnice a více než 40 různých schopností, které je možné odemknout během hraní. Dále také narazíte na Ayuminina společníka Zera, který vás bude provázet skrze hru od hlubokých džunglí po zasněžené vrcholky hor.

Hra také nabízí možnost zahrát si ji s kamarády přes internet skrze kooperativní multiplayer.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 50
Mám dojem, že je celkem ostuda, když si tak hrajete hru a najednou si říkáte, že mně to sakra připomíná jinou hru, kterou jsem hrál dřív. Nejdříve jen postava hlavní hrdinky působí povědomě. Poté i soubojový systém a celkový gameplay, až příliš začíná připomínat tu hru a když si vzpomenete co to za hru je, tak se na ní podíváte blíž a najednou zjistíte, že je to hra od stejných tvůrců, kteří se snad rozhodli udělat dvakrát to samé, se stejnou grafikou a jen některými změnami, aby se neřeklo. Tak taková situace se mi stala u Blades of Time, které mi až moc připomínalo hru X-Blades.

Není to až tak hrozné jak by mohl první odstavec napovídat, ale pokud bych se měl rozhodnout mezi těmito hrami tak bych pokaždé zvolil X-Blades. Ne kvůli tomu, že je první, ale prostě kromě grafiky a jednoho zajímavého prvku má vše propracované lépe a víc mi to prostě sedí do bojové mlátičky. Tím zajímavým prvkem jsou jakési hrátky s časem, kdy provedete útok a poté vrátíte čas zpátky a zaútočíte znovu a během druhého útoku útočí i váš stín, takže můžete tímto způsobem na jednoho nepřítele zaútočit třeba desetkrát najednou. Nejedná se však o nic až tak záživného, ačkoliv díky tomu vznikne několik zajímavých soubojů s bossy, při kterých musíte útočit najednou na více, než jen jeden cíl. Jeden zajímavý nápad však hru nedělá a proto se na prvotřídní mlátičky typu Devil May Cry naprosto nechytá.

Pro: Hrátky s časem.

+16