Mám dojem, že je celkem ostuda, když si tak hrajete hru a najednou si říkáte, že mně to sakra připomíná jinou hru, kterou jsem hrál dřív. Nejdříve jen postava hlavní hrdinky působí povědomě. Poté i soubojový systém a celkový gameplay, až příliš začíná připomínat tu hru a když si vzpomenete co to za hru je, tak se na ní podíváte blíž a najednou zjistíte, že je to hra od stejných tvůrců, kteří se snad rozhodli udělat dvakrát to samé, se stejnou grafikou a jen některými změnami, aby se neřeklo. Tak taková situace se mi stala u Blades of Time, které mi až moc připomínalo hru X-Blades.

Není to až tak hrozné jak by mohl první odstavec napovídat, ale pokud bych se měl rozhodnout mezi těmito hrami tak bych pokaždé zvolil X-Blades. Ne kvůli tomu, že je první, ale prostě kromě grafiky a jednoho zajímavého prvku má vše propracované lépe a víc mi to prostě sedí do bojové mlátičky. Tím zajímavým prvkem jsou jakési hrátky s časem, kdy provedete útok a poté vrátíte čas zpátky a zaútočíte znovu a během druhého útoku útočí i váš stín, takže můžete tímto způsobem na jednoho nepřítele zaútočit třeba desetkrát najednou. Nejedná se však o nic až tak záživného, ačkoliv díky tomu vznikne několik zajímavých soubojů s bossy, při kterých musíte útočit najednou na více, než jen jeden cíl. Jeden zajímavý nápad však hru nedělá a proto se na prvotřídní mlátičky typu Devil May Cry naprosto nechytá.

Pro: Hrátky s časem.