Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

B.C. Kid

Bonk's Adventure, FC Genjin, PC Genjin, FC Genjin: Freakthoropus Computerus

65
1 hodnocení Platformy
Žánr:
akce > plošinovka *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
1992 GBAmiga
1993 NES
21.11.2006 Wii
02.06.2011 PS3PSP
14.07.2016 WiiU
Vývojáři:
Red Entertainment, Factor 5 (Amiga verze), Atlus (sekundární), Hudson Soft (GB verze), A.I. Co. (NES verze)
V Japonsku již v roce 1989 vydaná platformovka na konzole TurboGrafx-16, v Evropě prodávaná jako B.C Kid, v Americe pak jako Bonk's Adventure. Jejím hlavním protagonistou je komiksový Bonk, holohlavý jeskynní muž s vizáží dítěte, který se vydává na strastiplnou cestu za záchranou dračí princezny. Za, jak se princezna jmenuje, se stala obětí únosu zlého krále Droola a Bonk se musí vypořádat se všemi nástrahami pravěku před desítkou tisíc let...

Průchod tematicky laděnými úrovněmi doprovází střety nepřáteli a bossy, kterými jsou v tomto případě antropomorfní dinosauři, pterodaktylové či jedovaté kaktusy. Existují i podvodní úrovně s plovoucími zubatými příšerami. Krom toho, že Bonk běhá a skáče, disponuje speciálním útokem, kterým svoje protivníky eliminuje. Jeho specialitou je extra velké holá hlava, kterou nepřátele "bonkuje", tedy hlavičkuje, jednoho za druhým.

Hru zahajujete se třemi životy představovanými trojicí červených srdcí. Utrpěné škody na zdraví jde doplnit sběrem ovoce a zeleniny, energii a zvláštní schopnosti mu doplňují power-upy ve formě kusů masa.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.