Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Battletoads

Battletoads in Ragnarok's World

Rare •  Arc Co. (SegaMD, SegaGG) •  Mindscape (Amiga)
červen 1991
březen 1993
červen 1993
prosinec 1993
1994
04.08.2015
kompatibilní
80
1 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

Trojice žabích bojovníků jménem Rash, Zitz a Pimple má za úkol ochránit princeznu Angelicu na cestě na její domovskou planetu, ta je ale společně s Pimplem unesena zlotřilou královnou Dark Queen. Nic ale není ztraceno – velitel Battletoads, profesor T. Bird, lokalizuje královninu loď na planetě Ragnarok's World a Rash a Zitz se tedy vydávají na záchrannou misi!

Battletoads je britská odpověď na tehdejší fenomén Teenage Mutant Ninja Turtles, ve které se jako hráč ujmete jednoho z dvou dostupných žabích bojovníků pojmenovaných podle kožních nemocí. Hratelnostně se jedná o kombinaci plošinovky a beat'em'upu, obsahující 13 úrovní, nabízející kromě standardních plošinovkových překážek i mezihry jako jízdu na skútru skrz nechvalně známý turbo tunel či slaňování do propasti. Hru je možné hrát i v kooperačním režimu pro dva hráče, kde se jeden z hráčů chopí ovládání Rashe a druhý Zitze.

Původní hra pro NES je proslulá svou extrémní obtížností, která ji řadí mezi nejtěžší hry vydané pro tento systém. Ve všech dalších reedicích a portech hry proběhla snaha hru zjednodušit, v některých případech i odstraněním těch nejobtížnějších úrovní.

Série Battletoads pokračovala nedlouho po vydání původní hry hrou rovněž zvanou Battletoads po handheld Nintendo Game Boy.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.