Battlefield 3: Armored Kill

18.09.2012
25.09.2012
10.01.2017

rozšíření

Armored Kill je třetí stažitelný přídavek pro Battlefield 3. Na rozdíl od předchozího Battlefield 3: Close Quarters, který se zaměřil na malé mapy, se Armored Kill opět vrací k velkým mapám, na které jsou hráči v sérii Battlefield zvyklí.

Nové mapy jsou jako vždy čtyři. Jmenují se Alborz Mountain (zimní mapa), Bandar Desert (největší mapa v historii série), Armored Shield a Death Valley (noční mapa). K dispozici je také šest nových vozidel. Z Battlefield: Bad Company 2 se vrací čtyřkolky. Nově se objeví dva stíhače tanků (M1128 Stryker MGS a 2S25 Sprut-SD), dva raketomety (M142 HIMARS a 2B26 Grad) a letoun AC-130 Spectre. AC-130 nejde přímo ovládat, k dispozici jsou pouze dvě střelecké pozice.

Nový herní mód se jmenuje Tank Superiority. V něm se hráči utkají pouze o jednu vlajku ve středu mapy. K dispozici mají větší počet tanků a stíhačů tanků než v jiných módech.

Samozřejmě nechybí ani nové psí známky a úkoly, které odemykají nová vylepšení pro vozidla.

V pořadí již třetí DLC k Battlefieldu 3, jak už název napovídá je hlavně o těžké technice, letadlech a helikoptérách. DLC přináší samozřejmě jak už jsme si zvykli spoustu nových kamufláží, psích známek a další serepetičky, ale hlavně spoustu nové techniky ke sešrotování a především čtyři kusy nových map, kde se jedna z nich nechá nazývat "biggest ever".

Toto DLC si užijí hlavně milovníci tězkých mrch, osamělí bojovníci se moc chytat nebudou, sehraný tým složený z Recona, AntiTanka a Podpory, kteří se budou po mapě po hybovat ve dvou tankách a šilkou, dokáže divy.

Dále tu máme AirSuperiority, který je vítaný bonus a noviku Gunsip, který po nekolika přeexpeních je také vítaným spestřením.

Mapy jsou jako dělané pro klasický Battlefield gameplay a užijí si je hlavně veteráni prvních dvou dílu. Prostory, které mapy obsahují jsou opravdu gigantické dají se snad přirovnat jen k Operaci Firestorm ze základní hry. Jak už jsme si zvykli jedná se samožřejme o designerské skvosty kde najdeme témeř vše od zasněžených vrcholků hor až po obrovské písečné pláně.

Ja osobně jsem fanouškem trochu sevřenějších map, jako je Karkend, nebo Oman, proto jen 70.

V každém případě palec nahoru.

Metascore: 87

Pro: Obří mapy, spousta nové techniky, zbraní kamufláží atd.

Proti: Některé mapy až moc rozlehlé, alespoň podle mě.