Battlefield 3: Close Quarters

19.06.2012
26.06.2012
10.01.2017

rozšíření

Close Quarters je po Battlefield 3: Back to Karkand druhým stažitelným přídavkem pro Battlefield 3. Zapomeňte ale na velké mapy a vozidla. Ty se v tomto přídavku neobjeví. Všechny čtyři nové mapy jsou v uzavřených prostorech a navrženy jenom pro boje pěchoty. Ideální počet hráčů na těchto mapách je 16. Mapy se jmenují Ziba Tower, Donya Fortress, Scrapmetal a Operation 925.

Přídavek obsahuje kromě map ještě deset nových zbraní (např. AUG, MP5K a další), deset úkolů pro jejich odemčení a pět nových psích známek.

Největší lákadlo jsou ale dva nové herní módy: Conquest Domination a Gun Master. Conquest Domination je velmi podobný Conquestu ze základní hry. Bojuje se o nadvládu nad několika vlajkami na mapě. Čas k jejich obsazení je mnohem kratší a není možné se na nich spawnovat.

V Gun Master začíná hráč pouze s pistolí. Za každé dvě zabití se zbraň změní na silnější. Vyhrává hráč, který jako první překoná celý seznam zbraní a nakonec získá zabití s nožem.

Tedy s tima doble XP už to dost přháněj. Za poslední měsíc to snad bylo furt. K čemu to je když člověk nepostupuje "regulérně"? (je tedy fakt že jeden víkend jsem tomu taky dal, ale takhle furt je to na pikachu).

btw: koukali jste na ten Strategy Guide pro Close Quarters? Docela mě překvapila úroveň zpracování. Pomíjim, že tyhle průvodce jsou stejnak na dvě věci...

Druhé DLC pro můj oblíbený BF3, se nese v duchu bojů na krátkou vzdálenost a .... Ehm.... To je vlasně vše podtatné co "nového" přináší, tedy krom čtyř nových map a desítky zbraní + nejaké ptákoviny a dvou nových režimů hry. Mod Gunmaster mi k srdci příliš nepřirostl, stejne tak i Domination, což je vlastně Conqest jen a pouze pěchotní s tím, že vlaky zabíráte kosmickou rychlostí.

Při vydání tohoto DLC, jsem zahlédl servery pro 64 lidí, ale to je holá šílenost, když je to nehratelné i ve 32 lidech. Ovšem pokud je na mapě max 24 a ješte lépe 16 lidí a pokud narazíte na schpné lidi, jedná se už příjemnou taktickou hru nepodobnou legendárnímu Counter Striku, bohužel by hře slušel Defuse mod, který bohužel není.

Pak tu máme ještě avizovanou tzv. mikrodestrukci, která se projevuje tím, že můžete zníčit vše od zdí az po skleničky v policích, toto se podle mého povedlo, jen z půlky, ovšem chápu, že kdyby šlo zníčit opravdu vše, bojovalo by se s postupem času v prázdné krychli.

Sečteno a podtrženo, toto dlc bych dopručil pouze jen pro odreagování, nebo pro Metro fanatiky, pro které je DLC i dělané.

Metascore: 73

Pro: Nové mapy, zbraně.

Proti: Nepřináší témeř nic nového, pouze pěchota.