Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Bard's Gold

14.08.2015
17.06.2016
13.07.2018
14.07.2018
05.03.2019
--
0 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

2D retro plošinovka s jednoduchými RPG prvky, jejíž hlavní hrdina se vydává po stopách goblina s ukradeným rodinným pokladem. Při pronásledování špinavého zloděje projde portálem, který jej přenese do zvláštního světa plného podivných stvoření a smrtících pastí.

Bard's Gold je v pravém slova smyslu slova pomalá hra s jednoduchou stavbou úrovní, zničitelnými předměty, tajnými místnostmi, množstvím monster a překvapivých nástrah, ale s hodně vysoko postavenou laťkou obtížnosti. Architektura jednotlivých levelů je náhodně generovaná a žádný další průchod hrou se nepodobá tomu předchozímu. Ze zabitých nepřátel a nalézaných truhel získáváte drahokamy, které můžete vyměnit za kouzla a lepší vybavení, vrhací nože, sekery či ohnivé koule.

K dispozici jsou pouhopouhé tři životy, jejichž vyčerpání znamená definitivní smrt vašeho barda. V průběhu předchozího hraní nasbírané diamanty a peníze však lze vyměnit za trvalá vylepšení a ta aplikovat na novou postavu, která pak v nové hře začíná s lepší výbavou a schopnostmi. Každý nový začátek hry vám pak paradoxně nabídne více možností.

Kromě běžného módu lze zvolit hru v módu retro, která zvedá již tak vysokou obtížnost do extrémních úrovní.


Diskuze ke hře

Doposud o hře nikdo nediskutoval.


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.