...mno, a na konci Vám neger začne vysvetľovať, že ste blbá rasa, a že templári či asasíni sú "rasisti" pretože budujú civilizáciu a potom doň strelil biely policajt Nádhera a idem na more! Vzduch čistý! :D
No já ten delší gameplay neviděl, ale z toho co jsem viděl včera je to dost zklamání .. čekal jsem daleko víc, tohle hrát asi nebudu ...
Když koukám na tenhle delší gameplay tak mě to upřímně moc neláká, prostě poušť..zlatá paříž :)
@sxg (13.05.2017 11:23): no, nevim. Sice jsem slozku se savy nasel, ale vubec netusim, ktere savy patri k ACIV, protoze slozky jsou pojmenovane jen pomoci random cisel a dokonce ani podle casu vytvoreni se to neda poznat.
Takže obecný věci o čem básní každým dílem a dá se říct že mě ani v minulých dílech nepálily. No počkám si až na první komentáře, zatím ignore:)
Já bych byl rád, kdyby vyšly co nejdřív. Jsem na ně taky docela zvědavý, jaká tam bude změna. Ale hlavně v grafice. Poslední díl měl skvělé efekty, které byly nejpokročilejší, ale jako celek působil dost kresleně. Ve videích na youtube ty různé efekty nejdou vidět a hra tedy jako celek paradoxně vypadá hůř než první díl z roku 2008 nebo kdy to vyšlo.

Ale jsem zvědavý i na animace pohybů a prostě celkové zpracování.
Prý to bude z éry Kleopatry a pokud si ty doby nepletu, tak je to z dob rozkvětu Říma, takže by tam měli být logicky i Římani.
@Gordon (10.06.2017 18:03): Podle mě se poučili a minimálně Black flag byl fajn :) Když už i já z toho cítím, že by to nemusel být fail, tak je něco asi špatně :D .. každopádně uvidíme :)
Tyjo .. ten novej Assasin vypadá zatím dle informací hodně slibně a nikdy bych nevěřil, že to řeknu, ale tady držím upřímně ubisoftu všechny palce a nemůžu se dočkat nějaké gameplay ukázky :) ...
Dělá na tom team, který makal na Black Flag a to hned po vydání tzn skoro 4 roky vývoje, doufejme v revolučního Assasina .. :) Informace zní vážně skvěle!
AC IV od vcerejsiho (pod)vecera nejde spustit (UPLAY). Pry na tom pracuji... Doufam, ze to bude rychle, jsem v pulce 5. sekvence s 62% synchronizace a nerad bych o postup prisel...
Cool, po třech letech a nespočtu rozehrání(to poslední proběhlo asi před rokem a půl) jsem to konečně dohrál! :D
Tak podruhé dohráno. Legendární lodě jsem zničil všechny čtyři, resp. pět lodí, když jednou na mě byly dvě naráz. Obranu a útok své lodě jsem měl skoro na maximu.

Nejvíce mi dal zabrat El Impoluto. Dost masivní loď, nejrychlejší ze všech a taky hodně obratná a otáčela se někdy prakticky na místě. Zároveň asi i největší. Jsem to nejdříve hrál snad dvě hodiny a furt mi to nešlo. Jak jsem vylepšil děla na maximum, tak už jsem ji dal hned na druhý pokus a zase tak těžká mi nepřišla.

Tak dva dny hraní téměř v kuse a hra za mnou. Uvažuju, že ještě zkusím Unity, které jsem též jel ještě na staré kartě, tak bych to mohl zkusit znovu a tentokrát i tak, aby se na to dalo dívat.

EDIT: Debilní U-play nefunguje a poslední DVD v krabičce mám prasklé díky retardovaným obalům, kde placka nejde vyndat. Tak až později. Sakra.
Tak už mám trup lodi vylepšen na maximum, ale zatím si na legendární loď netroufám. Ještě bych musel mít na maximu ty boční děla a nejsilnější dělové koule, abych si věřil, ale to bude chtít dalších 50 000 peněz. A to si ještě chci koupit meče za 12 000 a momentálně mám něco okolo 7 000.

Jen mě trochu mrzí, že do té lodi dávám tolik investicí a stejně okolo sebe vidím ty mohutná monstra, která i tak dají na jednu salvu několikrát více dělových koulí anebo když jsem měl možnost na chvíli ovládat tu Steelbeardovu loď, tak to bylo něco úplně jiného, jak to dávalo tři salvy po sobě s krátkými časovými rozestupy. Těch vylepšení mohlo být více. Ale nevadí. I tak mě to hodně jako hra baví.

Jen nechápu, jak jsem to tehdy mohl hrát na nejnižší detaily. Teď hraju na ultra a ta krajina vypadá fakt jinak. Předtím ty ostrovy byly absolutně chudé, žádná vegetace a dokonce i koruny stromů neměly skoro žádné listy :-D Teď to má úplně jinou atmosféru.
jojó, v začátcích stačí schytat jednu až dvě salvy a loď je na třísky O:-)
@CrocoRay (23.01.2017 17:15): Ty bitvy s legendárními loděmi považuji za úplný top celé hry. Každá používá jinačí strategii, přičemž je porůznu mění, jakmile jim jim hráč ubere určitou část HP. S tím je propojená i ta parádní hudba, která postupně graduje. Jinak taky jsem na ně vyjel až ve chvíli, kdy jsem měl téměř kompletní vylepšení, dodnes si ale pamatuju, jak jsem na jednu z nich vytáhl někdy v počátcích hry, nicméně jakmile se ukázala ta animace, kdy mě zbystří, rázem jsem kynul svým pacholkům, aby to otočili o 180 stupňů. :)
@Greg (23.01.2017 11:45): Jo dík, takže vlastně každá potápěčská mise má svůj plán pro vylepšení. Ale peněz to stojí dost, co se dívám. Surovnin mám dost, ale prachy bych musel vydělávat přepadáním lodí s rumem a cukrem nebo plněním těch asasínských misí. Uvidím, zda se mi to bude chtít. Už to hraju dva dny v kuse, tak jsem vyčerpaný :-)

@Gordon (23.01.2017 14:50): Myslíš ty 4 legendární lodě, které jsou v každém rohu mapy? Já je posledně zkoušel přemoct při prvním hraní, ale nikdy se mi to nepovedlo, protože jsem neměl ty úplné elitní vylepšení. Ale s plně vylepšenou lodí bych je určitě dal. I tak jsem jednu málem dostal, ale pak jsem se na to vykašlal.
Vylepšovali jste někdo svoji loď na maximum? Vím, že pak tam jsou třeba různé plány jako například pro elitní trup lodi apod. U obchodníků nejdou koupit, tak jsem se chtěl zeptat, jestli tu náhodou někdo neví, kde se dají sehnat. Například jako poklady nebo po plnění vedlejších misí.

No, kdyby nikdo nevěděl, tak si to potom možná zjistím na netu, ale ptal jsem se tady, kdyby náhodou někdo věděl. Zatím stejně nemám dost peněz, tak budu vylepšovat jiné části lodi a pak uvidím, zda se mi bude chtít vylepšit i ten zbytek. Vím, ale že u legendárních lodí jsem si s menším vylepšením moc neškrtal.
@Kwoky (21.01.2017 21:16): Tak ten rozdíl mezi 30 a 60 je obrovský. Hlavně v citu a ovládání třeba při otáčení postavy nebo míření. Ale tak monitor ovlivňuje spíše frekvencí tu odezvu na zobrazení, ne? Jinak na počet snímků stačí dobrý procesor a grafická karta. Každopádně i ten monitor udělá svoje a na profi hraní se určitě hodí.

A ještě co jsem hrál starý dobrý F.E.A.R. na novém hardwaru, tak jsem měl něco okolo 400 fps, ale tam už bych to ale asi nepoznal, si myslím :-)
@CrocoRay (21.01.2017 18:45): Jak ochutnáš 60 fps, už nemůžeš zpět :) Já jednou viděl live 144 fps. A měl jsem hodně co dělat, abych si ten monitor za víc než 20 litrů nekoupil. Prostě čím víc fps, tím víc adidas no :)
Tak v 1080p to tedy běží na ultra detaily s vyhlazováním na úrovni FXAA těch 50 fps v průměru. Ale musel jsem vypnout Vsync, protože jinak to uzamkne automaticky na těch 30 fps, pokud se snímky nedokážou držet na 60 a více. Je sice fakt, že předtím jsem to hrál na těch 25 fps a bavilo mě to, ale co jsem si teď nějak zvykl na hraní 40 a více, tak mi těch 30 přijde málo.

Zvláštní, že kdysi jsem říkal, že ten rozdíl mezi 30 a 60 nepoznám :-) No v pohybu nebo na videu asi ne, ale při hraní a otáčení postavy to jde cítit hodně a zatímco mi na GTX 650 přišlo 30 fps krásně plynulých, tak teď jsem si od toho na nové kartě nějak rychle odvykl a nejideálnější mi přijde 60 a více.

Každopádně na těch 50 fps je to pořád pěkně hratelné a ultra detaily snižovat nebudu a GTX 1060 6 GB v 1080p rozlišení bohatě stačí, takže 1070 to musí zvládat absolutně s přehledem. Jen je třeba vypnout vsync, ale u té karty snad ani to nebude potřeba.
Tak to jdu taky znovu vyzkoušet.

Naposled jsem to hrál na sestavě core 2duo E7400 2,8 GHZ, 4 GB RAM, GTX 650 2 GB.

Teď sestava core i5 4460 3,2 GHZ, 16 GB RAM, GTX 1060 6 GB.

Tak jsem zvědavý na ten rozdíl v plynulosti a grafickém vizuálu. Posledně jsem hrál něco okolo 25 fps na nejnižší detaily. Teď jsem zvědavý, jak to pojede na ultra. Zvláště, když se tu řešila ta optimalizace a problémy na GTX 1070, což mi přišlo zvláštní. Ale věřím, že to pojede dobře a nebudu muset nic moc snižovat. Maximálně tak antialiasing, ale tam u vyšších nastaveních ve vzhledu stejně žádný rozdíl většinou nepoznám. Akorát v plynulosti.
No.. nastavil jsem procesor na automatické takty a zapnul turbo boost, prostě ten základ a ono to běží mnohem lépe, myslím ...
Bude to optimalizací, jak už jsem psal, třeba u Zaklínače problémy nemám. O procesor strach taky nemám, ten se mi stěží vyškrábe u většiny her na 50%.

Vůbec nechápu proč nahrávají na youtube tady tyto testovací videa v 60fps, to je podle mě pěkná kravina. Většinou se řídím tak nějak podle plynulosti a ne podle čísílek.
Tak tady jsou různá nastavení, pokud by se někdo chtěl podívat. Jedno nebo dvě nastavení tam výkon dost žerou. Ale pod 30 fps to nepadá. A jak se tak dívám, tak na velmi vysoké detaily to utáhne i v 4k rozlišení. Ale nestudoval jsem to do detailu, takže tam možná nějaké ty vychytávky měl vypnuté.

@Gordon (03.01.2017 20:38): No, ale to by takhle stará hra na GTX 1070 neměla dělat v jakékoliv kombinaci nejvyššího nastavení. Ta karta s přehledem dává nové hry a i nejnovější Syndicate na ní běží lépe. Tak buď je to opravdu špatnou optimalizací, čímž bys mohl mít pravdu, že za to může takové nastavení anebo má Arcee prostě smůlu. Ale všechno je možné. Mně se třeba po upgradu začaly sekat starší hry, které na starém PC jely v pohodě. Takže si to třeba nerozumí zrovna s tou konfigurací.

@JohnCZ (03.01.2017 20:51): Ale GTX 960 a 1070 je dost rozdíl. Ta 1070 má 2-3x větší výkon. Tady by to měl více limitovat procesor, ale i ten má dobrý.
@CrocoRay (03.01.2017 20:33): Já zasviněnej PC neměl, byla druhá první hra, co jsem zkoušel na nové sestavě a běželo to divně. 60 fps jsem z toho prostě na vyšší nastavení nevytáhl, na citlivosti ovládání to bylo cítit hodně.
@Arcee (03.01.2017 18:28): Já bych řekl, že problém bude nějak u tebe, ale na 100% to říct nemůžu. Já hrál nejnovější Syndicate na ultra detaily a i nejnáročnějším prostředí (pěkné počasí za dne) to jelo furt 35 fps na GTX 1060, core i5 4460 3,2 GHZ. Ta čtyřka jede lépe na o hodně horších sestavách než máš ty. Ale jako špatnou optimalizací bych to i tak nazýval. Pokud nemáš opravdu zasviněný počítač nějakými viry apod. nebo nemáš smůlu, že to nějak špatně reaguje s nějakým jiným programem, tak by se takhle hra na tvé sestavě chovat neměla.

Ty trávy a keře to určitě na GTX 1070 nedělají. Teoreticky můžou, pokud je hra fakt mizerně optimalizovaná, ale nemyslím si to. Gordon se ti asi nedíval do profilu a neví, jakou máš sestavu.
No ono mi to fps padá hodně třeba i ve městech a tam toho rostlinstva moc není. Je smutné jak je to špatné třeba oproti 100x lépe vypadajícímu Zaklínači. Občas si člověk říká, jestli do té techniky má vůbec ještě cenu investovat..