No já to ale moc nechápu.. chlubili se jak je to vyšperkované pro nvidia technologie a nic moc
Ta hra je vážně tak špatně optimalizovaná, nebo je jen něco špatně u mě? Myslím že železo tak špatné nemám, aby mi to na nejvyšší nastavení nedrželo stabilně 60... FXAA, PhysX na polovině a stejně to kolikrát padá i pod 30. Je to tak normální, nebo bych měl vyměnit komponenty?
Hojte.. dneska jsem dohrála a jakože nestěžuju si... byla to premiéra.. a super... jelikož jsem to hrála prvně tak jsem asi nevychytala všechno, ale z mého pohledu laika bych řekla že cajk .) jen jsem nepřišla na to jak zrušit asasínský kontrakt...
Rád bych si hru koupil, ale teď koukám na steam a základní hra je za 5€ (v pořádku), ale proč sakra neexistuje žádnej balíček, kde by byly všechny DLC nějak rozumně pokupě. Multiplayer hrát nebudu, tak bych se chtěl zeptat, který DLC (Freedom cry je jasná věc) bych si měl pořídit. Nějaký oblečky, nový zbraně a další zbytečnosti taky nějak nepotřebuju. Díky.
Tak zrovna teď dohráno, převládají pozitivní pocity. Po třetím dílu je to rozhodně zlepšení.
Ale co mě nejvíc fascinovalo byl asi ten ůžasný soundtrack... Arrr panečku ten byl ůžasný! Dokonce jsem to srovnával s filmem Piráti z Karibiku. :)
Musím říct že mě hra docela překvapila až na hw náročnost je to dobré, sice karibik mohl být větší a mohl by tam být i rust měst a možnost obchodování ale což, hodně mi to připomělo hru Tortuga kterou jsem za mlada ještě hrál s matkou. :)
@Eleanor (komentář): Já jen nechápu tu zášť vůči Connorovi ze trojky. Je pravda, že nesršil vtipem a šarmem jako Ezio, ale rozhodně to nebyla úplně nudná osobnost. Že se většinu času tvářil zatrpkle, se vůbec nedivím, po tom, co mu bílí osadníci v průběhu hry udělali. Bylo vidět, že když byl mezi svýma, ať už indiánama nebo lidma na statku, tak byl o dost přívětivější a bylo pěkné vidět, že se čas od času i usmál. Bylo mi to tak nějak vzácnější.
@Red (31.03.2015 11:04): Heh, to si trafil. Ale mňa proste tieto poznámky typu "Příběh by se klidně mohl odehrávat v jakémkoli jiném století a divák by to ani nezaznamenal." fakt zabíjajú.
@Eleanor (komentář): Začínam si už pripadať mimo, pretože opakujem to, čo som napísal aj v reakcii na jeden z ďalších komentárov, dokonca len o niečo skôr. Aké chýbajúce historické zakotvenie a osobnosti? Mimochodom tebou chválené Mary Read, či Anne Bonny sú podľa teba vymyslené postavy?

Ak nepoznáte históriu, tak sa tým aspoň nechváľte. Asi začnem za podobné komentáre dávať mínusy...

http://www.ign.com/articles/2013/03/12/e ... -creed-iv-black-flag
@Zbyisek (komentář): Neviem, čo máš na mysli takmer úplnou absenciou previazania príbehu s reálnou históriou a postavami. Či máš pocit, že Ubisoft si mnohých tých pirátov, viacerých antagonistov založených na reálnych postavách, ich osudy, vymyslel? Tvrdíš to so samozrejmou istotou až v dvoch komentároch, ale iba zbytočne zavádzaš. Tak ako sa napríklad tretí diel venuje americkej histórii, tento sa venuje karibskej. Naštuduj si to poriadne a potom argumentuj.
@SavageCZ (16.03.2015 22:05): a kde se ten filtr zadává? Co s webem kterej na dotaz "black flag" vyhodí Child of Light..?

Jinak já bych to asi stejnak nekoupil. Pořád jsem nedohrál Revolution a třetí díl mám v záloze po něm.
Lol, ani mi to nejde spustit :) Vždycky když se připojuje k Ubisoft serveru se hra sekne a zahlásí AC4BFSP.exe přestal pracovat. Tak se podívám do Steam diskuze a tam si stěžují další desítky lidí. Ubisoft by měl dostat nějaký metál, to je fakt šupa :D
Tak dohráno a nakonec jsem hodnocení dal níž. Všechny puzzle ve hře jsou otravné jelikož nepředstavují žádnou výzvu a zapojení mozku. Příběh má tu a tam silnou scénu, bohužel jsou scény špatně dávkovaný. Stejné lze říct o postavách. Takže z hlediska hratelnosti je to pro mě nejlepší díl, z hlediska atmosféry a příběhu slabý.
@Hydr0gen (05.11.2014 23:58): Inu co bys čekal od člověka jehož nejoblíbenějším dílem série je první díl s Altairem:)

Zrovna teď jsem kolem 1:00 uspěšně dobyl Charlotte, poblíž se plavila britská flotila s 40lvl loděmi a ještě se zrovna spustila bouře a tak kromě děl silné pevnosti a lodí po mě mě šly ještě tornádo a megavlny.
@Red (05.11.2014 16:00): Respekt:). To jseš asi první člověk u kterého slyším, že se mu odposlouchávací mise dokonce líbili. Internety jsou plné rantů na tohle téma:). No, tím líp pro tebe.

Jinak pro mě jeden z mých nej zážitků ze hry přišel po dohrání. Omylem jsem zadokoval na vraku lodi (omylem, protože už jsem rozhodně nechtěl lovit ikonky a potápěcí mezihra mě moc nebavila). Ale dole koukám, že objectives jsou jiné než u jiných potápěcí míst - najít pašerácké bedny. Tak kousek poplavu, nechám se strhnout proudem do jeskyně, kterou musím proplavat a vyhnout se medůzám a takovým těm ostrým porostům a mezitím občas nalapat kyslík ve vzduchový kapsách u stropu jeskyně. To samotné je příjemná změna, ale na konci podmořského "tunelu" najednou vidím nad hlavou nějak moc světla, plavu nahoru a bum, vyplavu v prostranství obehnaném skalami, nademnou denní světlo (žádná jeskyně), nějaké zříceniny a evidentně lidi. Pašerácké doupě (pěkně plynule z podmořské minihy na "souš" bez loadingu).

Když šplhám po sloupu nahoru, dojde mi, že s sebou nemám svojí OP výbavu, takže se s nima musim vypořádat holýma rukama. Tep stoupá a následující zážitek je o něco intenzivnější a syrovější než bývá v AC zvykem. Boje jsou tvrdé, sekera na zemi po jednom z pohůnků ležet nezůstane...

Na konci prolezu chodbou vytesanou ve skále a přede mnou kotví moje bárka. Moře je modré, v pozadí krásně zelený ostrov - skoro jak z katalogu cestovky. Opět-plynulý přechod z uzavřeného prostoru do prostředí otevřeného moře bez nahrávání. Wow.
@Hydr0gen (05.11.2014 13:59): Máš recht že příběh není hlavním tahákem, baví mě v práci googlovat ty piráty co se tam objevujou a zjišťovat historii kolem toho. Ale ty odposlouchávající mise se mi líbí, nakonec jsou jediné co jdou zkazit. Vlastně mě tady nic moc neotravuje. Možná ty minihry hackování co jsou pouze o náhodě, ale ty se za minutku sfouknou.
@Red (04.11.2014 13:58): Haha, tak takovýdle problémy jsem naštěstí neměl.

Svoboda a podání světa super a prostředí se neokouká, bohužel, občas do toho vlezl příběh a stala se z toho práce.

Úplně o ničem a hlavně, naprosto neskutečně špatně dávkovanej. Většinu času jsem nechápal, co a proč vlastně dělám v daný moment. Ubi by měl vyházet všechny scénáristy.

Odposlouchávací mise naprosto na zabití.
Tak asi nejlepší assassin creed. Ale plno bugů - mizí a objevují se lidi, někdy se někam propadnete atd. Nejsou zásadní ale je překvapivé jejich množství. Ale nejvíc mě dostal designerský fail na jednom ostrově. Představte si že se rychlým cestováním dostanete na ostrov. Hned v první sekundě na vás skočí jaguár a kvůli ukazateli úkolů, který se hned při dostání do lokace ukazuje, nevidíte jaký wasd vlastně máte mačkat aby jste to přežili. Po smrti si stejný scénář zopakujete. Až konečně jaguára zdoláte a trochu se rozhlédnete, zjistíte že vaše loď je přes skálu na druhé straně ostrova, tedy několikaminutový šplh a běh uličkama v džungli. Kdyby jste jako já radši seskočili a chtěli skálu obejít po pláži, případně obeplout, čeká vás desynchronizace a zase jaguár.
Dohraju celou hru bez jedinýho pádu a najednou mi to začne padat-resp.fatálně zamrzat a to dokonce i v intervalu asi 20ti minut. Vtipné je, že v obou případech to bylo při střílení swivel gunem při boardingu. Stalo se to někomu?
Kua, jak zničim vlajku na Man o Waru? Včera jsem kvůli tomu prosral boarding. Stojim na nejvyšším bodě stěžně, vlajka je kousek nade mnou, ale Edward se nechce nikde chytit.
@Hydr0gen (27.08.2014 09:22): Moc dlouho jsem ho nehrál, ale moc mě nebavil. Možná to bylo ale jenom proto, že jsem byl lama, kterou pořád zabíjeli. Single jsem si užil o 200% víc. MP mi také přišel hodně, hodně hektický. Takovým tím způsobem, že nevíš co máš dělat dřív.
Hrál někdo MP? Ve 4ce nebo kterékoliv z AC her. Jde mi jen o to, jaké to je. Stojí za to to zkoušet? Single je návykový dost sám o sobě:).
Nechce někdo uPlay účet, na kterém je právě Assassin's Creed IV a Far Cry 3? Prodám za 400kč/14€