Zajímavej popis Unity:

Zdaleka nejvíc mě na tom zaujala část o změněném designu:
To explain AMM, Amancio lays out a typical scenario from previous games. Let’s say you’re tailing a Templar target; if you get spotted, the mission might be over. That’s no longer the case. “We’ve opted for a different philosophy where we won’t tell you Tail this guy,” Amancio says. “We’ll just maybe tell you Figure out where he’s going.” That means you can tail him if you like – and if you get spotted, the tail could turn into a chase. If you lose him altogether, your goal switches to locating your target. If a riot happens to break out and your target is killed, then you can loot his body to, say, find a letter that tells you where he’s going. “So it’s really up to the player to figure out how he’s going to do this,” Amancio says.

Pokud se jim to povede, mohlo by to gameplay dost zlepšit. Ta rigidní struktura už mi lezla krkem.
Tak jsem to s novou grafikou konečně rozehrál, našel nastavení co drží většinu času 60fps (jen musím mít aktivní d3d overrider, protože soudruzi z Kyjeva zapoměli na triple buffering), a musím uznat že je to asi nejlepší díl, hlavně ta celková atmosféra a svoboda boduje + Kenway je dobrej. Ale ty samý věci co mě štvaly na předchozích dílech mě štvou i tady, hlavně zase ty zbytečný systémy co hru podle mě nijak neobohacujou (vysílání fleet, craftování milionu kravin) a zase ta mapa posetá nekonečným množstvím collectible kravin. Pak ty opakující se custcény při boardování lodí a tak, prostě typický Ubisoft design. Je škoda že cítí potřebu do těch hrát rvát tolik blbostí, takový feature bloat.
Nabízím klíč k tomuhle kousku výměnou za nějakou GoG hru. Kdyžtak PM.
@Usermator (04.01.2014 11:40): Tak pokud vím dobře, tak ty informace o Edwardově životě po 4. dílu, jsou oficiální, protože jsou v knize, která vyšla k trojce. To znamená, že už se to ví, co bylo dál, ale je pravda, že by o tom mohl vzniknout nějaký film od Ubisoftu. Nebo nějaký web seriál by byl dobrý. Přece jen ten příběh by mohl být i delší. A ještě by to stačilo celé udělat v grafice, v jaké je ten potitulkový filmeček a byl bych hodně rád. O Edwardově dceři se pokud vím taky vědělo z knihy.
@Tolister (04.01.2014 04:51): Tak, abychom věděli něco o Haythamovi, když on byl největším lákadlem na Edwarda, když se o hře kdysi vyprávělo. Osobně očekávám nějaký ten filmek, kde ukážou jak zemře Edward a jak se Haytham stane templářem. Osobně jsem se někde dočetl jak to mělo být dál, ale třeba bude ten film jiný než fanouškovské výmysly.
@Paul (24.12.2013 14:46): Tak ani na úplně nejnižší detaily s vypnutým AA v rozlišení 1920x1080 ta hra nedrží konstantních 60 fps, padá to na 50 hlavně při otáčení obrazu a při sprintování. Zkoušel jsem to na náměstí v Havaně. Něco je tam fakt špatně, protože ta hra rozhodně nevypadá o moc lépe než trojka.
EDIT: Tak a na to nejvyšší, co to jde, hra běží na stejném místě v intervalu 30-40 fps, z toho mi vychází, že to nastavení na hru zas nemá tak veliký vliv.
Na nejnižší interval 50-60fps (vsync on)
Na nejvyšší 30-40fps (vsync on)
Tak teď jestli není lepší těch pár fps oželit pro lepší kvalitu, těžko říct.
@Usermator (22.12.2013 18:33): Byl jsem až překvapen že jo...ikdyž mě bavila spíš ve chvíli kdy jsem se mohl procházet a hackovat písídla a zjišťovat info...jako ten příběh tam též nebyl nic moc a němí hrdina mě sral, týpek mu řekne dobrý den a on stojí a čumí :D
@Le0nidas (24.12.2013 13:59): Docela by mě zajímalo nastavení které by tvoje karta utáhla v 60fps.

Protože abych dal 60 na gtx560ti (bez jakýchkoliv dropů), tak musím dát všechno na minimum a rozlišení 720p, což je extrém - zdaleka nejnáročnější hra ever. Přitom trojka vypadala skoro stejně a jela ve 1080p na 60fps a většině věcí na max. Nechápu kde udělali soudruzi chybu :)
Ale hrát to budu až po upgrade grafiky.
@Le0nidas (24.12.2013 13:59): No vidíš, já to mam naopak, mě jede líp AC4 než AC3, mam to na střední a ac4 mam na 35-40 fps avg, ale u trojky to mam nastejné detaily mírně přes třicet a v lese to klesá i na 25.

PS: Mam notebook: i5-4200m, GT750m
Huh, nečekal jsem že to bude až tak hardwarově náročné. S úplně vším na max a
TXAA 4x bych to sice teoreticky na své GTX 670 hrát asi mohl, ale fps se pohybují tak kolem 20-30, takže jsem místo HBAO hodil SSAO, stíny hodil na velmi vysoké a ty boží paprsky, u kterých do teď nevím, co vlastně dělají, jsem přenastavil na nízké. A teď to jede tak průměrně 35 fps, pod 30 to klesne málokdy, což už je docela hratelné.
Ale i tak teda docela nářez oproti 3, kterou jsem v pohodě rozběhal na plné detaily na 60 fps, ve městech 50+-.
@ganny (komentář): Kamaráde, komentář neni špatněj, ale mě osobně připadalo, že ten rád hraje docela velkou roli, vlastně všechno se točí kolem něj. Jinak nic proti.
@Mount (20.12.2013 16:16): Ježiš, zase ty. Kámo, proč jako dlouhej? Abys tam něco vysvětlil, musí bejt komentář dostatečně dlouhej.

A mé nadávky k vám, směřují opět na ovládání. Když si na to člověk neumí zvyknout, tak ať nic neřiká. A ty mě laskavě nech už napokoji, já jsem to udělal. Jestli se chceš srovnávat, tak klidně, ale já jsem tě napokoji nechal.
@Usermator (10.12.2013 14:38): A ty nemusíš hned nadávat jemu, a to ovládání je přesně takové jaké popsal :), sám napsal že hru nehodnotí, takže není důvod se vůbec nad něčí takovým rozčilovat.
Navíc, on nenadává na hru, akorát napsal, že ho nebaví (celá AC série). Že někoho nebaví herní série taky není problém, AC4 je z části něco jiného (proto to vyzkoušel), ale stále to svoje AC kořeny nezapře (což vadí i mně, ale ne tolik co jemu, naštěstí :))

Ve hře už je tolik věcí na které se může postava přichytit, že je těžké vůbec běžet rovně (s gamepadem a jeho pomalou kamerou je to ještě horší), tak samo náhodné zastavení postavy u okraje střechy nebo vyvýšeného místa, někde postava skočí sama jinde neskočí vůbec a musí se slést a jinde zas postava skočí opačným směrem než míří kamera a než je postava naváděna.

Poslední věc, doslova si napsal "kdo má jiný názor než já je lama", to jako fakt ??;)
@Arc (10.12.2013 13:42): Jednoduše proto, protože nesnášim lidi, co si hru pořádně nezažijou a pak nadávaj, že je to kravina. To ovládání neni vůbec špatný, chce se to s tim jen naučit, pro mě je to hodně zábavný, takže, protože je člověk lama, nemusí hned nadávat na hru.
@Usermator (07.12.2013 10:57): zklidni hormon člověče :) První část jeho komentu sem teda vážně nepohopil, ale druhá část o ovládání je pravdivá, v komentu (krom nevysvětlení proč ho to nebavilo) nevidím problém a už vůbec nevidím důvod proč používáš takový slovník :)
Koukám že vyšel nový patch, jak to po něm vypadá s optimalizací? Už je to lepší?
[neexistující komentář]: Kámo, musím říci, že tvůj komentář mi nepřinesl nic kromě negativních argumentů, proč je hra píčovina. Upřímně, tvůj komentář je doslova nabitej sračkama. Sračka číslo 1: Co to meleš, mechanismy jsou abasolutně odlišné od prvního dílu, hra běží na jiném enginu a ovládání je úplně překopané. Podobnost žádná. Sračka číslo dvě: Vztahuje se k první sračce. Pořád meleš jen o tom, jak jsou mechanismy trapný.
Koment je vlastně jen tvým výlevem, protože tě hra nezaujala.

Takovéhle výlevy chápu, když člověk dojde alespoň do pokročilejší fáze hry, ale když někdo hru zapne a řekne, že je to kravina, pošlu ho rovnou do háje.
@Mount (03.12.2013 16:41): Tak jestli tě zaujali ti piráti a ne to, že to je asasíns kríd, tak by tě to mohlo více bavit, ale zase v ději se více vyznáš, když znáš ostatní díly. Už přece dvojka začla s těmi možnostmi, Brotherhood a Revelations bylo spíš o tom, že si věděl víc o Eziovi a trojka možnosti rozšířila zase o něco víc, a čtyřka ještě o víc. Ale jestli tě zajímá fakt spíš to pirátské téma, tohle je "pirátské" dost. Ale spíš atmosférou, než možnostmi bych řek.
Ti něco řeknu. Věř, že musíš dojít asi do čtvrtiny děje, abys měl absolutní volnost. Ale kterej kretén by se nevěnoval příběhu, když je tak skvělej.
@Tolister (02.12.2013 22:17): já hrál jednu jedničku a můžu říct že to bylo tak šest hodin zábavy a pak jsem to po prvním městě vypnul, páč v druhém to bylo naprosto to samé :(((

Je to více snadboxové? jako třeba že se můžu vyklašat na dějovku a jen loupit a pirátit a vraždid a znásilňovat, krást, znásilňovat, znásilňovat znásilňovatele, zabíjet a znásilňovat znásilněné ? Jestli jo tak by to mohla být čupr nahrážka Gta ! :D

kdybyste mi dali větší info byl bych rád ! kucí !