Alone With You

23.08.2016
09.02.2017
30.07.2021

Pokud vaši žízeň po pixel-artovém sci-fi dobrodružství nedokázala uhasit nedávno vydaná VA-11 Hall-A: Cyberpunk Bartender Action či 2064: Read Only Memories, nemusíte si zoufat. Máme tu náhradu – Alone With You – od vývojáře Benjamina Riverse (Home). V základu se jedná o tradičně vyhlížející, odpočinkovou 2D adventuru, ve které loudíme informace, pobíháme po lokacích, rozjímáme a konverzujeme.

Ocitáme se ve vzdálené budoucnosti, v níž meziplanetární cestování už není jen snem. Ujímáme se postavy taikonauta–kolonisty, jemuž na bedrech přistálo těžké břímě. Nosné body teraformační mise The Hudson-Cartier Terraforming Project 27a se začínají bortit. S počasím planety se cosi děje. Extrémní klimatická rodea si neberou servítky. Vypadá to, že jsme posledním přeživším (nepočítáme-li staniční UI – AF4B/3B) dříve početné posádky Colony A. Je třeba urychleně opravit poškozený záchranný modul a vrátit se zpět domů.

Co se s ostatními přesně stalo, nad tím zatím visí otazníky. Skrze dialogy s AF4B/3B a hologramové seance postupně přicházíme věcem na kloub.