Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Home

Home: A Unique Horror Adventure

42
15 hodnocení Platformy
Žánr:
adventura > 2D adventura *
Forma:
placená hra
Rozsah:
samostatná hra
Multiplayer:
ne
Datum vydání:
01.06.2012 PC
28.10.2014 PS4
04.11.2014 Vita
Vývojáři:
Benjamin Rivers
Oficiální stránky:
http://benjaminrivers.com/games/home/
Probouzíte se ozvěny bouře v temné místnosti, jen se svojí baterkou. Nevíte, proč jste zde, ani proč právě v tomto domě.

Minimalistická hororová adventura od Benjamina Riverse, která sází na krátký, ale o to intenzivnější zážitek na jedno zahrání (což autor doporučuje, ale přesto se hra na několika místech automaticky uloží, takže si její pokoření můžete rozdělit na několik částí). Stejně tak je stěžejním prvkem nelinearita, dávající při každém rozehrání jiné možnosti průchodu. Ovládání je snadné, stáčí jen několik kláves na klávesnici. Hra jako taková je nejvíce přirovnávané k titulu Lone Survivor, který vyšel ve stejném roce a vizuálně se také příliš neodlišuje. Oproti němu je však Home klasickou adventurou bez soubojů.


Poslední diskuzní příspěvek

Dělal to sice jen jeden člověk a je to spíš hra na tablet, ale i tak - doporučit to nejde, leda že by to na appstore vyšlo zadarmo, to by pak…

Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 10
Malá velká adventura, jenž časem pravděpodobně získá cenu pro nejméně povedenou hru s paradoxně nejpovedenější sběratelskou edicí tohoto roku. Amnézie, asi nejčastější úvod scénáristů u počítačových her zde nemohl chybět, a Home si nedává ambice neoriginální příběh postupně stočit do zajímavějších vod – ba naopak. Samotnou pointu většina hráčů odhalí během první desítky minut, což v kombinaci s rozsahem okolo hodiny až dvou neslibuje příliš velké napětí. Mluvíme však o hře, ještě jde vše napravit technickým zpracováním a hratelností. To by však počin Benjamina Riverse nemohl být prakticky neinteraktivní procházkou po čtveřici lokací, s možností se pouze rozhodnout o pár následujících událostech (prakticky jen sebrat/nesebrat předmět). Vizuální stránka je tím jediným, co dokáže zaujmout – avšak která indie hra dnes již nemá kvalitnější grafiku. S o tři měsíce starším Lone Survivor se však ani zdaleka rovnat nemůže (což je ještě markantnější u hudby, která v Home pro jistotu absentuje). Není tak divu, že hororově laděný titul Home stejně jako rychle se objevil, i zmizel v povědomí hráčské obce. Právem.

Pro: bez ukládání, grafika v pozdější části (ač nijak výrazně)

Proti: bez ukládání, délka, absence hudby, příběh, adventurní prvky

+24
  • PC 50
Krátka jednohubka s výbornou atmosférou, která klade víc a víc otázek a nakonec na ně bohužel odpoví bez jakéhokoliv vašeho přičinění. Škoda, potenciál tam byl určitě větší.

Pro: atmosféra

Proti: způsob závěrečného vysvětlení

+4