@jones1240 (komentář): Nečekal jsem od tebe tak vysoké hodnocení. Třebas grafika a animace se mi zdají být hodně last gen. :) Ale dobrá atmoška se dá vybudovat i na pixel artu, takže ti ten zbytek věřím :D
@Pluto (09.04.2024 13:55): K tomu bych asi řekl jen tolik, že tento AitD je mnohem lepší a stravitelnější, než kdy byla původní trilogie, včetně období vydání (hrál jsem jako dítě na prvním PC, které se u nás objevilo, circa 1998). Ale taky nutno uznat, že nikterak oproti originálům neinovuje. :) Není to akurátní remake, původní příběh vypráví jinak s mnoha velmi zásadními přepisy - jedním příkladem za všechny budiž přítomnost slušného množství vedlejších postav, a tak se tu bytí alone in the dark vcelku regulérně střídá s in a group in daylight. A záporák má dalekosáhle pevnější vazbu na Lovecrafta, než v origu.

Taky bych řekl, že je hra celkově akčnější, než původní díly, ale pořád se tu ta akce dávkuje hodně střízlivě, a prim opravdu hrají puzzles a průzkum. Dojem navíc umocňuje to, že původní díly byly individuálně poměrně kraťoučké.
@Pluto (09.04.2024 14:02): Je to tak, jsem mladý kujón :) Ale, i tak se snažím si je do svého herního repertoáru vkládat :) Jenže právě do těch ranných 3D her se člověku chce o trošku méně.
@jones1240 (09.04.2024 13:57): Holt jsi příliš mladý na to, abys to zažil v době, kdy to byla novinka. A vzhledem k překotnému vývoji technologií se za pár let k těmto prvním 3D pokusům už moc lidí nedostalo.
@jones1240 (09.04.2024 13:50): Jak bys to porovnal s původním originálním AitD? To jsem hrál, dokonce v době, kdy to vyšlo. A i když mě teda ty souboje iritovaly, tak to bylo něco inovativního a celkem mě to i bavilo.
@jones1240 (09.04.2024 10:18): No právě těmi hádankami jsi mi to docela prodal.
Snad dojedu rychle Personu 3 ať můžu dojet Dragons Dogma 2 ať můžu dojet Baldurs Gate 3 ať můžu zkusit konečně něconovéhosnadaloneinthedark. :D
@SilentWolf (09.04.2024 10:14): Podle mě je to čistě kvůli tomu že lidi čekali akční hororovej nářez ve stylu některých dílů Resiho. Tohle je prostě PS2 adventurní horor když to přeženu :D

Jako hele, já si nad tím hejtem lámal hlavu během celého hraní.
Tak jsem to taky rozehrál, jsem tak cca v polovině a není no špatný. Ten Resident dvojka remake nastavil šikovný trend v těch remacích :)
@Paul (04.04.2024 16:52): Jo tak já myslel hlavně Makala (kterýho fakt nesnáším) ale i jiní čeští recenzenti se docela shodují v tom co kritizují. A řešit že na západě padají čtyřky, to je přece logické když je těch herních webů nesčetněkrát více.

Spíš mi jde o to že jde o poctivý horor který tu dle mého chybí, ale zase je to prostě špatně :D
@jones1240 (04.04.2024 16:47): čeští recenzentští znalci tomu dali skoro všude osmičky a sedmičky co jsem koukal. Akorát Makal dal šestku. To spíš westoidní recenzentští znalci tomu častěji napálili čtyřky a i pár trojek...
Asi hraju jinou hru podle českých recenzentských “znalců”. Atmosféra mi zatím přijde obstojná, postavy taky a ano nejedná se o akční survival alá RE, ale nýbrž o mystery/horor detektivku která je střižena starými horory např z 50-60s atd. Kde nejde o jumpscary jako právě dialogy a tajemnou atmosféru. V tomhle případě je to fakt příjemný navíc i docela více puzzlů což je taky fajn změna :D Nevim no, zatim jako me to bavi hodne.
@HolyMeatball (22.03.2024 11:22): Myslel jsem na originál :) No dobrý tak to mi vydrží než dojedu první trilogii. Schválně jestli ty bugy jsou i na konzolích. Ale super, jsem rád že to nezní jak typický vyčištěný mainstream horor :D
@jones1240 (22.03.2024 11:18): Jo, rozhodně bych doporučil tak či tak počkat, jednak na vyšší slevu, druhak na patche. Zabugovanost jsem v komentu ani nezmínil, ale momentálně je poměrně silná, i když naštěstí na nic hru rozbíjejícího jsem nenarazil.

Přímo narážky na Lynche nebo originál? Na originál samo sebou, na Lynche ne, tam je to opravdu jen vjem, který vůbec nemusel být tvůrci zamýšlen. :)
@HolyMeatball (komentář): Přirovnání s Lynchem a že to obsahuje absurdní humor mi to prodalo ještě více než předtím. Dám si ale nejdříve originál než koupím. Jsou tam nějaké narážky či odkazy?
@Kunick (22.03.2024 11:05): Rádo se stalo. c:

To víš, nudná práce, exkluzivně z domu, s flexibilní pracovní dobou, a moře volného času k tomu, můžu si aktuálně dovolit ponocovat. Kajsi v dubnu se mi patrně ovšem už zase zatopí, tak se to snažím zužitkovat dokud můžu. :D
@HolyMeatball (komentář): Kdy Ty na to bereš čas! Klasicky příjemný komentář, který však po hříchu jen utvrdil v obavách, že se mi opět rozroste seznam her, které si chci jednou zahrát..
@Všivák (20.03.2024 10:58): Po třech hodinkách bych řekl, že rozhodně, minimálně za předpokladu, že předchozí díly vč. těch nejstarších by se uznávaly. V rámci série je to nejsilnější Lovecraft, byť, opět, to na první dobrou nemusí být zřejmé, pokud má člověk zafixovanou jen estetiku kolem Innsmouthu a jeho rybího obyvatelstva, popř. obrovská podmořská chapadla. :)

Taky se hra dobře hodí na HC sedmé kategorie, neboť lze zapnout jak pixelart filtr, tak černobílý noir filtr.
Širokej rozptyl recenzí, někdo dává 3/10, někdo 9/10, zajímavý. Československý recenze (kterým upřímně řečeno důvěřuju víc než těm westoidním) se pohybujou vesměs kolem osmiček, takže dobrý.
Moudře odloženo na leden, hezky napsán press release

“Our intention is to avoid competing with the wake of Alan’s epic release and to evade the dazzling skyline of cities adorned by the graceful swings of Spider-Man,” THQ Nordic explained in a press release. “We aim to truly remain as Alone in the Dark as possible. To honor this, the spine-chilling horror game has been rescheduled to unveil its horrors on January 16, 2024. This extension will serve a dual purpose: not only will it permit us to meticulously perfect the gaming experience, but it will also grant us the opportunity to fully immerse ourselves in the remarkable releases of October.”