Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Diskuze

@H34D (17.10.2021 08:09): upřímně? :) Po dohraném Warcraft 2 (v 98), to byla teprve druhá RTS co jsem dokončil komplet. Paradoxně nejlepší score jsem získal za nejslabší rod: Ordosy. Život je boj, teď jdu bojovat v C&C abych konečně napsal komentář ke hře.
Včera jsem po dlouhé době vytáhl DVD s AoE Collectors Edition (v pohodě běží pod W10, jen to chce při spuštění DVD kvůli securom, pravý čas poohlédnou se po cracku).
Zkusil jsem nějakou random hru a hned dostal na prdel. Už je to nějaký čas co jsem válel v Dune 2000, ještě musím dokončit poslední 3 nebo 4 pekelně obtížné mise za NOD v prvním Command & Conquer. a hned jdu na tenhle RTS klenot.
Obtížnost AoE mě trochu zaskočila. Sotva jsem stihl vyrobit nějaké dělníky a nasbírat suroviny (jídlo, jídlo, nedostatek jídla), a ihned na mě zaútočily 2 AI. S pouhými 2 obrannými věžemi a min. bojových jednotek, tzn. žádné, stihl jsem sotva vyrobit 2x lukostřelce, mě rychle pozabíjeli všechny dělníky a a bylo vymalováno. :)
líbí se mi ta poslední věta. taky odmítám brát zastaralé nedostatky za věrnost tradici. osobně si myslim, že pokud někdo nechce hrát vyloženě multiplayer, tak se tenhle remaster nevyplatí kupovat čistě jen kvůli nostalgii. já jsem si už zvykl na kompetitivnější AI z jiných strategií a tohle, jakkoliv bych si přál aby se za tu cenu ta hra zužitkovala, jsou prostě vyhozený prachy. a to hlavně kvůli AI, protože s tim pathfindingem by se nějak žít dalo na větších mapách. AI je schopna asi tak do doby bronzový normálně hrát a pak ji přepne a je schopna jít s dělníkama těžit dřevo k vám pod vaše věže dokud nezhebne i ten poslední. přidali tam populační limit, ale AI to neni kvůli týhle stupiditě absolutně schopna zužitkovat, protože vyhodí jídlo za nový dělníky, který zas nechá chcípnout podobnym způsobem.když pak vidim ty jejich báze obsypaný netknutejma surovinama, tak nemám moc chuť dávat si další skirmish.

říkám. nepamatuju si, kdy naposled mě zklamala hra rozjetá z kickstarteru. ti kluci to dělají pro lidi a jde to znát. naopak tihle lemplíci si nadiktujou obstojný sumičky, ale nejsou schopni pro něco víc ani hnout prstem.
Ve dvojce mi přišlo, že AI měla solidní villager management. jinak pokud nemáš w10, tahle hra určitě neni důvod k jeho nainstalování. je tam pár znatelnejch kladů, kterejch si stejně nevychutnáš protože řešíš jejich poděly. Např. že si můžeš naklikat do fronty víc jednotek a co mě se líbí nejvíc je, že farmy už nejsou obstákl, dá se přes ně chodit. Na stranu druhou, všechny jendotky, včetně dělníků, se zasekávaj o dost víc, takže začátek hry je peklo, když ti 1 ze 3 dělníku stojí, protože se ,,nevejde'' k zastřelený srnce na volnym prostranství. kosmetický vylepšováky bejvaj naprd, když základy nejsou lepší.
@Matlajs (21.02.2018 16:03): no, abych řekl pravdu, tak z kampaní se mi povedlo dohrát snad jen 2 nebo 3 (z šesti?), ta Yamato sad vůbec, přišla mi nemožná projít. Proto jsem vždy zůstal u skirmishe, případně vlastní mapy vytvořené.
Jo to s tím vyvrazdovanim po jednom je sranda, to snad zůstalo i ve dvojce ne?
Díky za odezvu k remaku jinak, utvrdils mne v tom, abych si zahrál origo.
no co si budem nalhávat. pravda je, že ta Yamato ,,commandos'' kampaň je špatnej příklad, kde se ten pathfinding projeví nejvíc. custom mapy jdou hrát celkem v klidu. ale stejně. dnes jsem si dal týmy a koukam, že neudělali ani nic s AI. kompl strašně miluje těžit suroviny přes půl mapy bez postavenýho skladiště u zdroje a chodí s tim přes půl mapy, stejně jako v originále. já nevim, jestli je možný jim tohle tolerovat i v roce 2018. nebo že jim člověk vyvraždí celou vesnici tim, že poškodí jeden dům a Ai má mateřskej pud ke každý stavbě, tak ji musí okamžitě opravit. no nevim no, čekal jsem, že s tim trošku pohnou, nečekal jsem, že fakt spustim to samý v lepší grafice.
@Matlajs (20.02.2018 23:28): heh tos mi připomněl, co se mi stalo včera v company of heroes, dvě mé družstva engineeru opravovaly Hellcat a StuH po nich vypálil, no přežil jediny borec a s naprosto minimem HP :D
@Rapier (20.02.2018 15:23): originalku samozřejmě již dávno mám, jednak v dvojedici s AOE2 a všemi datadisky na jednom DVD a pak AOE2 HD na steamu s datadisky ještě podruhé pro jistotu. (trojku jakbysmet). No, o to nejde, tak udělali remake, nová grafika se mi líbí, chtěl jsem se vrátit do dětských let v modernějším hávu, ale win 10 kvůli tomu nahazovat fakt nebudu... A vzhledem k tomu, v jakém je to stavu, tak cena právě nic moc. Zrovna na ten pathfinding a formace jsem se těšil, +pop limit vyšší, to byly snad jediné negativa jedničky.
BTW vždy při založení nové hry tam bylo zatržítko, enable path finding nebo tak něco, tehdy jsem samozřejmě nevěděl o co jde. Proč tam ta možnost vůbec byla k zatrženi? To si jako člověk mohl vybrat mezi blbým a ještě blbejsim pathfindingem?
@Malignus (20.02.2018 23:24): ano to je další věc. v originálu se mi mohlo při nepozornosti stát, že se mi jednotky stmelili a pak je oddělal kat jednou ranou, ale furt to bylo lepší, než tohle co je tam teď. rozjebaný jednotky přes celou obrazovku. velkomagnáti jak prase, prachů jak nas****, mohli v klídku žádnej spěch. mohli si to všechno v klidu otestovat. ne prostě..... zlatí kluci co jdou na kickstarter půjčit si prachy od lidí. pak k nim aspoň cejtěj nějakou zodpovědnost, tyhle hovada mě už vytáčej delší dobu.
@Rapier (20.02.2018 15:23): já bych tomu dobrá hra moc neříkal v současnym stavu a už vůbec ne za tu cenu. prachy by si zasloužili , kdyby ta přidaná hodnota opět nepřekrejvala jiný podělávky, co tam udělali. neni to tak dávno, co jsem si dával pravý AoE1 a nepamatuju si, že by ten pathfinding byl tak ubohej jako v tý jejich definitive edition. ne jen, že pro jeho zlepšení nehnuli ani prstem, oni ho ještě dokurvili. dal jsem si Yamato misi a zvládnul jsem to do třetí mise, pak jsem si musel dát přestávku na zklidnění nervů. ty jednotky se tam zasekávaj vole o všechno a obcházej se navzájem, jak kdyby ty jejich čtverečky byly 5x větší. njn, ale co čekat od velkomagnátů, že. Už si ani nedělam iluze o tý připravovaný 4ce.
Proboha tak si kupte někde ve výprodeji nebo bazaru Age of Empires I i II (se všemi datadisky v ceně) a jednoduše to rozjedete i na Windows 8.1 a W10. Mám někde doma placku z nějaké kolekce od Playmana a jednou za čas si to rozjedu. Že to nepodporuje širokoúhlé rozlišení je to poslední co by mě trápilo.

BTW mi nepřijde 550 Kč nějak moc za dobrou hru.
@HELLER (20.02.2018 11:51): jo, jenže jen na mrkvosoft store, za ulitlych 550, - a prý jen na Win 10, tak to at si strčí někam.
Podle mne je nedostatečná prodejnost donutí to vydat buď na steamu nebo jinde a ještě pro nižší OS, resp až se trochu nazerou přes ms store a pár lidí upgrade na 10...
Tak toto je mazec! Na to se těším snad nejvíc ze všeho letos (vlastně na nic jiného se ani neřeším :D...).
Na aoe1 jsem začínal spolu s transport tycoonem ve svých 8 letech, tak toto mne udělali soudruzi z Mrkvosoftu radost. Já už ani nedoufal, že vydaji remake 1, když udělali vše ostatní i Mythology a přece jen.
Jak píšete, bohaté by stačil lepší path finding, nějaké ty formace a taky větší pop limit by neuskodil, otázkou je jak se poperou s tím enginem, když v aoe2 HD to při pop 500 mělo problémy na současných sestavách...
Hrál jsem to snad na podzim, mám originálku na DVD spolu aoe2 a s expanzemi :) to je velká nostalgie.
@MCZ (13.06.2017 11:10): Údajne by súčasťou Definitive mala byť aj úplne pôvodná verzia hry bez vizuálnych zmien, v ktorej bude len pridaná kompatibilita s WIN 10 a širokouhlé rozlíšenie.
AoE1 i 2 měly takovou hezkou, trochu "cartoonish" grafiku, ten nový realistický look Definitive edition je hrozně nudný a šedý. Oproti Starcraft Remastered nic moc (tam to aspoň vypadá, že se tvůrcům podařilo zachovat charakteristický styl originálu).
Pokud měl zakládající veřejnou IP, tak to šlo normal, ale stejně jsme většinou hráli přes Hamachi.

Má někdo zkušenosti s AoE2 na Win7?
RNDr. Gunár Pavel: Na modernich systemech uz AoE2 normalne pres Internet nejde, ne? Musi se pomoci Hamachi simulovat LAN prostredi.
Jestli chcete dát AoE2 Conquerors MP tak to bych se velice rád přidal!
Ha, přesně to jsem chtěl napsat také :)

Druhý díl se mi ale mimo hrání přes LANku (u kterého jsem strávil hodně desítek hodin) jinak rochodit nepodařilo.
Gunár: Pěkný komentář, asi si dnes budu muset nějakého Age znovu nainstalovat, a zkušebně dát pár scenáriosů :)

Jinak podobně dlouho jsem také hrál demo (tedy druhého dílu) než jsem se dostal k plné verzi.
Super :D

Tohle je taky zajímavý. Jáj, vzpomínky se vrací. Budu si to muset někdy zahrát znova.
Kéž by tyhle webové předělávky (AoE, Jagged Alliance) nedělali takhle komiksově, ale prostě vzali staré díly (tady AoE2 a JA2) a jen je uzpůsobili téhle nové platformě...