Zajímavosti

Verze hry

Trial pro Age of Empires byl uvolněn 3 dny po placené verzi a obsahuje dvojici vlastních kampaní. Na ozkoušení hry až v osmi lidech je přichystáno scénário Multiplayer Rumble.

Kampaň Armies at War, A Combat Showcase měla demonstrovat možnosti bitev s početnou účastí na obou stranách. V jediném scénáriu jménem The Bronze Age Art of War, které není založeno na žádné historické události, s armádami Egypta dobudete Řecko. Protože nemá protistrana ani vy žádné vesničany, je třeba si vystačit s pevně daným množstvím vojska.

Reign of the Hittites v rámci pěti scénárií (Homelands, Growing Pains, Opening Moves, Fall of the Mitanni a Battle of Kadesh) sleduje vzestup starověkého národa Chetitů, jejichž jazyk v letech 1916–1917 rozluštil český badatel Bedřich Hrozný, a to od 2. tisíciletí před naším letopočtem, až do bitvy u Kadeše (1274 př. n. l.), v níž se střetly síly krále Muwatalli II. a faraona Ramesse II.

Příběh

Single player obsahuje čtyři kampaně, je to za národy - Egypťané, Babyloňané, Japonce a Řeky

Ostatní

Jedná se o první realtimovou strategií, která vychází z historických faktů při ztvárnění historických událostí, vyobrazení vojenských jednotek a budov jednotlivých civilizací.
Co se týká celé série age of empires, včetně age of mythology, dosud bylo prodáno na 25 milionů kopií.
Jedna z her zařazených do knihy 1001 Video Games You Must Play Before You Die vydané nakladatelstvím Universe Publishing.
Doposud se jednotlivé kampaně v součtu podařily nejrychleji dohrát za 55 minut a 54 vteřin. Údaj může být ve zdrojovém odkazu průběžně aktualizován.