Prosím vás, jaká je DE? Přemýšlím nad koupí ale jestli je to třeba jako Mafia II DE tak můžu ušetřit :D
Zdravím mám problém s Age of empires III při načítaní třetí načítací obrazovky my hra celá spaden a nejde spustit ? Nevíte někdo  co s tím ? Zkoušel jsem skoro vše. Nemáte s tím někdo náhodou zkušenost nebo nějake řešení.
Předem děkuji za odpověď.
Včera na Gamescom Night Live oznámili Definitive Edici :) video trailer

Těším se ! Teď jsem rozehrál II. díl DE .. a je to pecka :)
@MarezCZE (03.09.2017 13:16): já na nich byl a po půl roce spousty problémů přešel zpět naštěstí ale stop OT.
Kdyztak si nejnovější AOE zahrají na jiném PC, půjčím si z práce třeba a strčím do něj jen grafiku. Nebudu si domácí pc zasirat desitkama.
@koudy_cz (03.09.2017 00:43): Pak zase budou brečet, jak to má na PC nízké prodeje, jako slavný GoW 4. Já osobně nemám absolutně žádnou potřebu přecházet ze sedníček na W10. A i když bych si fakt chtěl Forzu zahrát a AoF je pro mě srdcovka, kvůli tomu na W10 přecházet nebudu, možná za pár let....
@Wolverine (22.08.2017 08:31): heh, to bereš jako vážně? Ale jako nějak tak to asi bude. To je celkem jasné. Jen je otázkou co si můžou dovolit relic a co po nich bude chtít vydavatel.

@Cobot (22.08.2017 20:50): hele tam byl největší problém s tím, když jsi navýšil pop limit nad 200 (což bylo max i v The Conquerors), tak to prostě ani ten remake nezvlada(l), nevim jak je to teď. Prostě to bylo skoro nehratelne a dočetl jsem se, že je to dane základem hry, který by bylo velice obtížne změnit, proto tam ten limit už od počátku byl.
Jinak aoe3 vůbec remake nepotřebuje dle mně, už přes 10 let vypadá parádně tak jak je, naprosto úchvatné demoliční efekty a ta voda! Lecktera akční hra posledních let zdaleka nedostahovala takových kvalit grafiky...
A jestli to vše bude jen na W10 tak ať si to opravdu strčí do prdele.
njn to už je pak smůla :) zaplevelovávat :D

Já už tak pořídil Forzu Horizon 3 a je to cajk :D
@Cobot (22.08.2017 20:50): Můj počítač není žádné dělo a nikdy jsem si žádných lagů nevšiml (průběžně to hraju už pár let). Může to být samozřejmě problém konkrétní konfigurace. Ne, že by HD neměla problémy, napříklady bugy v kampaních, ale zrovna výkon mi přišel vždycky v pohodě. Každopádně pokud už HD máš, není to takový problém vyzkoušet, což?

Těch 16 GB je hodně srandovních...
@MCZ (22.08.2017 20:22): Jsi si jistej že už je v pohodě? Poslední příspěvek tady v diskuzi u HD edice je od koudy_cz ze 4.12.2016 "...a docela nemilé je sekání hry, resp propady FPS..." Jinak je HD samozřejmě graficky stále pěkná.

Moment, oni to plánujou vydat jen pod Windows Store...? Že ne...?

No jo už tam je. Za 549,- dostupná 19.10. Néééééé. I když dalo se to čekat.

Doporučeno 16GB RAM...

EDIT: A poprvý vidím něco jako tohle: nVidia GPU scoring 500 or more on Passmark G3D Mark; AMD GPU scoring 500 or more on Passmark G3D Mark Že by konečně k něčemu bylo koukat se do požadavků. I když proč je to jen u grafárny a navíc u minimálních požadavků? Takže asi zas nic. Ne tedy, že by to k něčemu kdy bylo, ale zaujalo mě to. Vidím to prvně.
@Paul (21.08.2017 22:58): Je to hnusné. :-) Když to museli měnit, mělo to jít více do stylu AoE2.

@Cobot (22.08.2017 20:09): Dvojka HD je dneska v pohodě. A vůbec nechápu, jak chtějí tu Definitive Edition AoE2 provést, pokud se budou držet toho Windows 10 modelu, když HD je navázaná na Steam. To si jako myslí vážně, že si hráči koupí tak potřetí tu samou hru, aby ji mohli hrát jen proti lidem na určité platformě? Tj. pouze se zlomkem současné komunity. Hodně blbý nápad.

A taky proč, když graficky pořád obstojí.
Tak prej oznámili remaster i dvojky a trojky.

Dvojku snad udělaj líp než ti co dělali HD verzi, která se sekala jak prase. Možná už je to opravené. Ale trojka co si pamatuju byl moc pěkná. Tam má remaster smysl moc nemá.
@Ross (21.08.2017 22:44): tak to je ovšem skvělá zpráva! Tak nějak jsem myslel, že to dopadne jako s HL3. A to AoE4 nikdo nesliboval...
A relic jsou hodně dobří, Company of heroes mam stejne rad jako AOE! Takže by to mohlo dopadnout dobře! Akorát teda z traileru není poznat vůbec o čem nový díl bude, hlavně že je tam WIN 10. Ale všechny předchozí díly na sebe cca navazovaly, tak žeby novověk končící 1. světovou?
Btw o tom remake 1 už se tu mám dojem psalo u jiného dílu.
jo, dvojka je legenda, vubec nevím, že udělali třetí díl... asi na to taky kliknu, ale chtěl jsem si zahrát puvodně jedničku, něco víc hardcore...
@AlieN (komentář): tak já třeba v AOEII udělal nejčastěji 150 paladinu a taká! jde se do boje, většinou to stačilo :-) (proti PC).
Jinak s grafikou nesouhlasím, ve své době byla měla nejhezčí grafiku, co jsem u strategie viděl... Ta voda, ty lodě, ty destrukce.
"Hra je celkem jednoduchá (aspoň teda na lehkou úroveň)"
Kdoby to kdy čekal, že na lehkou obtížnost bude hra lehká :D
"Hra je celkem jednoduchá (aspoň teda na lehkou úroveň)," HAH!

I see what you did there
Tak vyřešeno. Stačilo další den zapnout hru :D Ale AoE má pár bugů i tak. Více v pozdějším komentáři :)
Mám nový problém, mise Sedmiletá válka. Moji vojáci jdou pomoct Francouzům, pobijí Brity a pak stojí. Mě chybí ale kursor myši, celý HUD, nic nefunguje, jen pauza (ani nabídka menu nejde). Co mám dělat? Už na hru koukám deset minut a nic, sem tam někoho ještě zabijou, ale jinak mic. Pohnout kamerou nejde, nic nejde. Krasná hra a dělá také problémy :/
Prošel sem celou mapu :) Ale to je jedno, stačilo to hrát znova :)
Stala se mi divná chyba. Dokončil jsem všechny cíle, mrtví jsou všichni nepřátelé ani žádnou budovu už nemají, ale hra mě nechce pustit dál :/ Co stím?
Já doteď netušil, že Crimsni měli pokračování. A jestli bylo ještě k tomu dobré.

Já ten microsoft nenávidím :(
Bodkin: Jojo měl jsem na mysli, že to úplně zakopali tou exkluzivitou. Konzoly maj exkluzivní hry, ale když z rozhodnutí té či oné zřizovatelské korporace uzmou PC "jeho" hru, je to vždycky špatně.

Nate: Crimson 2 bych si zahrál, až bych brečel. A emulátor prvního Xboxu stále nikde. :)
Flight Simulator jedna z posledních PC sérií, které MS sám sobě zlikvidoval.

A nezapomeňte na Flght Simulator. Sice je pro úzkou skupinu lidí, ale v žánru patří (patřil) ke špičce.

S Crimson Skies je to jasné - Console Only (a to tuším že snad jen Xbox only). Prý byla ale kvalitní. A v tomhle žánru potkal stejný osud i Rogue Squadron.
Jo, měli. Stejně jako u AoE.

Crimsoni měli další díly? To určitě jen na konzole. To pak ta kvalita není nikterak překvapivá. :-P
Bodkin: Počkat, počkat, Rise of Nations, v tom má taky prsty MS?

A Crimson Skies je obzvlášť smutný přiklad toho, co udělali, po skvělé jedničce se sérií.
Takže je to spíš takové "free" :) Placené bonusy vždy zvhýhodní, takže pokud chceš držet krok, tak to "free" není :)
RNDr. Gunár Pavel: Není to náhodou špatný. Ano, jsou lepší strategie, ale na to, že je to free, tak je to dobré odreagování. Zejména pro casual hráče. Netuším ale, jak to bude s placenými bonusy a jak to bude nakonec ovlivňovat hru. Snad ne moc výrazně.
Už je venku beta verze Age of Empires Online. Přes jisté pochybnosti jsem to zkusil a je to docela solidní strategie. Doporučuju, je to zdarma. Dá se stáhnout přes GfWL Marketplace.
Já osobně ztroskotal už na tom, že se při otevření stránek GfW nepovedlo odhlášení... Proč mě to chtělo odhlásit, to netuším :)
Já skončil na tom, že to po mne chtělo informace (jméno, kde bydlím atd), a protože můj účet je založen na united kingdom (jelikož MS 5 let na cz srali), tak mě to nenechalo vybrat CZ. Ono GFWL je ještě větší clusterfuck než kdy jindy, co tak čtu.
Nicméně z ČR to lze koupit pouze na zahraniční účet s nabitou peněženkou... Aneb GfW i přes oficiální podporu v ČR stále není oficiálně podporované. Zajímavý to paradox.
zemi - neni zač :)

dvojklik zkus v každý strategii a uvidíš, že bude v hodně hrách, ulehčí ti to práci :)
zemi: Microsoftu asi ne, podobně to funguje třeba i ve Warcraftu a vsadím se, že i v dalších strategiích. :)
dvojklik: já jsem teda zvyklej na klasiku, označit celek a pak kliknutím na ikonku vyberu příslušnou jednotku. Připadá mi to i logičtější. Ten dvojklik je asi nějaká specialita Mrkvosoftu. Ale nechci se hádat co je lepší. Jinak Slayere dík a dobrej koment, dal jsem boda...
Zemi - asi sám, už ani nevim, tohle v sobě má většina strategií už pár let před Aoe3 : )

Options/Graphics/Obscured unit alpha - posuvníkem změníš jak moc ta průhlednst má být intenzivní, takže na nule je to úplně vypnutý, taky mě to štvalo a vypnul jsem to.
Slayer: zkusil jsem ten dvojklik jak píšeš a vážně to jde, tak to ještě editnu, ale to by mě vážně nenapadlo... na to jsi přišel sám?
K té modré barvě: Kterou položku v options změnit by jsi nevěděl? Zkoušel jsem snad všechny a bez efektu.
Zemi - tu namodralou barvu při překrývání jednotek můžeš v options úplně vypnout nebo jen zeslabit, jak chceš, ale vypnout to jde. Stejně tak když chceš označit všechny jednotky určitého typu v nějakém chumlu, stačí na ten daný typ použít dvojklik a je to : )
Slabinou této hry byla nuda a příběh jednoduchý jak malířská čepice. Jediné co stálo za to byla poslední mise, která byla celkem obtížná a tak to aspon trochu ožilo. Jinak flákárna