Zatím je to lepší než jsem čekal. Sice to zbytečně domršili otravným sběrem harampádí a vylepšováním, ale jinak má hra skvělou dynamiku, dobře střídající hratelnost a filmové pasáže. A při plížení cítím tak trochu závan starého Thiefa.
@Bragi (10.06.2019 17:38): Já netvrdím, že bych dal takové hodnocení, jen že se obávám, že můj názor na hru bude podobný. Taková Firewatch mě taky nijak zázračně neoslovila, ale uznávám, že mezi walking simulátory patří na vrchol. Jen to není můj šálek kávy.
@Bragi (10.06.2019 16:26): Těžko říct, ale vzhledem k tomu, co jsem viděl na videích i měl možnost přečíst, tak až si to někdy v budoucnu zahraju, tak asi budu mít obdobné dojmy, jako Garret. Z toho, co jsem totiž zatím viděl, mi to jako nějaký zázrak nepřijde. Proto mě zaujal Garretův příspěvek, který vybočuje z řady těch nadšených.
@Pluto (10.06.2019 15:45): Hodnotenie máš v jeho komentári, vľavo dole. Garret všetky svoje hodnotenia dáva v rámci škály 1 až 5 bodov. Jedna hviezdička, takže predpokladám tak 20 percent.
Jedine francúzky dab, Ajda má v ňom správnu intonáciu a niekedy som mal pocit, že jej rozumiem skôr ako vybehli titulky.
@Zoltan (30.05.2019 19:15): No v komentáři píšeš, žes to hrál anglicky a že ti dabing k ústřední dvojici seděl a pak na konci píšeš, že doporučeješ spíš francouzský.

Každopádně jsem rád, že se hra líbila. :)
Zatím to vypadá hodně příjemně :) ... Pro mě tedy velké překvapení. Doufám, že se jim hra zaplatí i s pár euroama navíc.
Podľa mňa je to zaujímavosť:
Text zajímavosti: - Hardware
v 1.00
Hra mi frčala celú dobu na ULTRA detaily. Po príchode z práce som vo finálnej missii dostal brutálne FPS dropy, nič nepomáhalo as 1 hod práce v nastaveniach Nvidie, grafiky v hre ... Nevediac čo ďalej zhodil som hru na plochu a v procesoch nastavil "APlagueTaleInnocence_64.exe v reálnom čase, čo mi zhodilo PC a hra ide po reštarte na ULTRA detaily zase v poriadku.
Tak nevím, původně jsem měl tuhle hru v plánu vynechat, ale těmi komentáři jste mě začali nahlodávat...
Bieli si tam totok: https://steamuserimages-a.akamaihd.net/u ... 00000&letterbox=true
---
Hra má oveľa väčšiu hodnotu pre tých, ktorý sa venujú aj "okulture". Možno to je posledný vzdych Francúzka, vraj sme nad nimi vyhrali v hokeji, ale to iba preto, že v tíme nemali afroeurópana.
PS: momentálne som v IX a idem si dať niečo na piatok.
Predbežne 80%, a keď prečítam všetky popisky všetkých predmetov, možno viac, ale už som si všimol zopár chýb.
@Marcia M. (komentář): Taky pěkný komentář, ale ten spoiler podle mě není spoiler :-) Je to spíše takový určitý dojem ze hry a někoho by to spíše mohlo i nalákat, ale příběh to opravdu nijak nevyzrazuje.
@pajmič (16.05.2019 21:19): Jestli z toho máš pozitivní nebo negativní dojmy je tvá věc, ti neberu. Mně se jen nelíbilo tvé tvrzení, že srovnání se Sony hrami je mimo, jako kdyby snad byly něco víc. Minimáně Last of Us a Uncharted série po stránce stealthu a AI nic lépe nedělají totiž. Nebo jsem si aspoň nevišml. A to jsem to všechno hrál v posledním půl roce.
@Charllize (16.05.2019 21:06): Myslíš, že ted pláče? Domníváš se, že nějakej negativistickej jouda může naprosto zakrýt jeho vizi úžasné hry a zhatit mu jeho 90% zážitek? Pochybuju :))

@Fritol (16.05.2019 21:12): Hrál jsem 2 hodiny, tedy cca tak 25% z celé hry(?), a ty nebyly super pozitivní, ale zase neřikám, že je to nehratelná kravina.
@pajmič (16.05.2019 21:01): No já tu hru narozdíl od tebe dohrál a nesoudím ji po dvou hodinách hraní. Já ti názor samozřejmě neberu, můžeš mít jaký chceš, ale těžko tě takhle brát vážně. :D

Těch 60% sis očividně vycucal z prstu, protože v polovině hry se ani nevyskytují nepřátele nebo se vyskytují pouze krysy, se kterými se nebojuje a nevyužívá se u nich stealth. No a ve zbylé polovině tě hra nenutí vždy hrát stealth způsobem. Naopak s blížícím se koncem tě dokonce nutí být více útočný.
@pajmič (16.05.2019 19:55): Na plížení to zas tak moc nestojí teda. Jak říkáš, hráls 2 hodiny, nemáš odemknuté nejspíš vůbec nic co by ti umožnilo hrát akčně.

Každopádně jasně, máš pravdu, takhle ale funguje každá hra a Sony exkluzivity nejsou vyjimkou. Momentálně hraju třeba Uncharted 4 a tam je AI taky stupidní. Stealth a AI je dementní v drtivě většině her a Plague Tale si rozhodně nevede hůř než ostatní. Jestli se chceme bavit o kvalitním stealthu, tak bych tu zmiňoval hry jako Deus Ex nebo Velvet Assassin, rozhodně ne Sony hry.

A ehm, že hodíš šutr a idiot k němu jde... tos popsal Last of Us.

Z mého pohledu to zbytečně shazuješ.
@Fritol (16.05.2019 19:38): Narozdíl od TLoU tahle hra stojí ze 60% na plížení, Last of us je akční hra, kde je stealth převážně nepovinný. A ne, lépe to opravdu nefunguje. Hodíš šutr, abys odkládal idiota, ten udělá "huee? Co to bylo? Půjdu je podívat" a když tě náhodou zahlídne, tak udělá "bháá? zastaví se a po 10 letech něúčelného zíraní "né, to se mi jen něco zdálo" zatímco ty jsi už s harantem dávno za horama. Obecně by to nebyl až zas takový problém, kdyby to nebyla primární nápln hry ale, žel krysám, je to hlavní nápln hry a je skažená.
@Fritol (komentář): @Zoltan (16.05.2019 19:21): Porovnávat tuhle budgetovku s velkejma hrama od Sony je trochu mimo. Hrál jsem cca 2 h na PS4. Příběh, zasazení, koncept dobrý, ale ten stealth je naprosto základní, umělá demence je předvídatelná, v lepším případě, a v tom horším je opravdu dementní. Hádanky vedoucí za ručičku, ala nový Tomb Raider, jsou taky slušný přešlap. Příběh bude asi fajn, ale tím pro mě hasne.
Jaký jazyk bude vlastně originál. Jinak jestli to bude něco jako The Last of Us, bude to k světu. Víc takových her. Víc lineárních příběhů. Mám pocit, že je v dnešní době pro všechny záruka kvality mít ve hře na výběr jak bude postupovat příběh nebo co.
Už to registrovali SJW? Invázia krýs = ilegálna imigrácia, mor = liberalizmus..., A TA ŽENA JE BIELA!
PS: Sa teším na mod, kde dajú nemecké hlasy vo francúzskom znení, tým ma odrovnal Assassin's Creed
@Drolin (14.05.2019 08:31): Jen provokuješ, Hellblade je skvělé a sám to víš!

@marwel (14.05.2019 09:01): DmC nebylo fiasko, to byla hra díky které si mohli Ninja dovolit být nezávislí a zafinancovalo to Hellblade. Enslaved a Heavenly Sword propadlo.

Každopádně taky jsem měl trochu strach, že to bude jak hry od Spiders nebo jiné Focusacke hry, ale zatím to vypadá dost jinak/lépe, tak snad se to tak i bude hrát.
@Drolin (14.05.2019 08:31): Plague tale vypada jako cela rada "velkych" titulu od mensich studii, treba jako The Surge, Mars War Logs, Styx a podobne. Tedy jsou jak se rika rough around the edges. Osobne jsem zadnou takovou hru nehral, takze jak jsou na tom kvalitativne nevim. Hellblade je dle meho zajimavy pribeh. Ninja Theory je studio, ktere narozdil od Spiders a podobnych ma zkusenosti s AAA produkci (otazka je, kolik tam zustalo lidi po financnim fiasku s DmC), Hellblade je pak hra od zkuseneho studia delana s velmi omezenych rozpoctem. Jen nam to muze dat pomerne zajimavy obrazek o tom, jak velky vliv ma rozpocet na "AAA feeling" her a kolik by toho jina studia dokazala s rozpoctem vetsim. Na druhou stranu tu pak mame hry, ktery ten pocit vyvolavaji, ale ve vysledku stojej stejne za hovno. :P

Mne to neprijde hrozne, jen jsem tam krom grafiky nevidel zatim nic moc zajimaveho, ale tak neni to vylozene typ hry, ktery bych hral.
Co jsem chvíli sledoval teď živě, tak to vypadá líp než jsem čekal. A že jsem od toho čekal fakt hodně... Snad to bude podobně silný zážitek jako Last of Us. Už se těším až k tomu ve středu sednu.

Akorát teda ten anglický dabing je fakt mizerný
Vyzerá to čím ďalej zaujímavejšie. Páčia sa mi celkom tie dobové reálie a že to nepôsobí znovu ako nejaké pseudo-stredoveké fantasy. Z časti mi to príde niečo na spôsob Kingdom come vo Francii a zároveň mi to pripomenulo už dávnejšie zrušenú poľskú hru Hellion.