Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

20XX

16.08.2017
10.07.2018
kompatibilní
45
4 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ano

20XX je akční plošinovka ve stylu roguelite, inspirovaná sérií Mega Man X. Hráč se v ní ujímá jednoho z dvojice kyborgů, vojačky Niny či šermíře Ace, kteří v budoucnosti roku 20XX společně bojují proti robotickým armádám umělé inteligence ENKI, ukryté v základně na orbitu Země. Cesta k ENKI však nebude jednoduchá a než se Nina a Ace propracují až na konec, bude je to nepochybně stát desítky neúspěšných pokusů.

Po stránce základní hratelnosti se 20XX značně podobá svému vzoru a nabízí podobnou směsici akce s využitím rozlišených futuristických zbraní a platformingových pasáží. Struktura hry se však zcela liší a namísto ručně vytvořených levelů nastupuje na řadu procedurální generace úrovní. S tím souvisí i přítomnost permadeath a s ní spojená vyšší obtížnost. V průběhu hry však lze sbírat takzvané Soul Chips, kterými lze odemykat upgrady postavy a nové power-upy, kterých hra nabízí více než 100. Kromě základního roguelite režimu hra nabízí i řadu dalších režimů a modifikátorů, včetně denních a týdenních výzev. Hru lze navíc hrát v lokálním i online kooperativním multiplayeru pro dva hráče, kde se jeden ujímá Niny a druhý Ace.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

Doposud ke hře nikdo nenapsal komentář.