Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

198X

20.06.2019
16.07.2019
23.01.2020
kompatibilní
67
6 hodnocení Platformy
Žánr

Forma
placená hra
Rozsah
samostatná hra
Multiplayer
ne

Někdy v 80. letech minulého století stojí na předměstí neurčitého města arkádová herna. Místo plné převážně kladných emocí hemžící se mladistvými. Na hraně mezi bezstarostným dětstvím a blížící se dospělostí prožívají lidé jedno z psychicky nejnáročnějších období svého života. A i od toho jsou zde arkádové hry nabízející neprozkoumané světy či pocity kterými realita jen tak lehce neobdaruje. Taková arkádová herna může doslova změnit život. Třeba i vám...

198X je v jádru kompilace vzdávající poctu arkádovým hrám ze zmíněného období, tedy zlatého věku pro kamenné herny. Mezi jednotlivými hrami je ale vyprávěn příběh o dospívání a hraní je tak prošpikováno vyprávěním příběhu pomocí pixel-artových cutscén. Pětice dostupných her je inspirována klasikami žánrů a hráč se tak dostane k beat'em up či shoot'em up zástupcům, stejně jako k závodům, dungeon crawleru a ninja hře. Každá z nich je zcela odlišená a nabízí skrytá překvapení.


Poslední diskuzní příspěvek


Nejlépe hodnocené komentáře

  • PC 80
Jo, jo, jo a zase jo!

Sfouknuto do dvou hodin ale odkaz je víc než jasný. Oslava arkádový her a heren takových. Pro člověka, který vyrůstal v teto době je to jako pohlazení po duši. Člověk se neubrání nezavzpomínat, jak měnil své kapesné za dvojky a ládoval je do automatů.
198X si vzalo na paškál 5 klasických žánru z automatu či raných časů počítačů. Proto nemůže chybět Beat'em up hra jakou byl Final Fight nebo klasická vesmírná Shoot'em up střílečka ve stylu R-Type, závodní hra odkazující na OutRun či Lotus III: The Ultimate Challenge, další hra odkazuje na začátky ninja her jako byly Shinobi a v poslední řadě dugeon mini hra. Hra i vypráví příběh dospívajícího chlapce, kterého čekají nástrahy puberty.
Pixelová grafika ve 198X je velice vymazlená, jedním slovem krása. Samozřejmě hru doprovází i klasická 8-16bitová hudba a jako u grafiky, je to trefa do černého!

Asi nemá cenu nějak extra 198X rozebírat, jen napíšu, že pro ty co zažili dobu heren a automatu je 198X jasná volba. Obzvlášť pokud nevíte co si vybrat v Humble Choise pro měsíc březen 2020. Mladší publiku hra moc nic neřekne. 80%

Pro: 5 klasický her, graifka, hudba

Proti: Hra nic neřekne mladšímu publiku

+16