Pro pohodlnější navigaci i přístup k pokročilým funkcím Databáze-her.cz doporučujeme povolit si ve svém prohlížeči JavaScript.

Komentáře

  • PC 80
Jo, jo, jo a zase jo!

Sfouknuto do dvou hodin ale odkaz je víc než jasný. Oslava arkádový her a heren takových. Pro člověka, který vyrůstal v teto době je to jako pohlazení po duši. Člověk se neubrání nezavzpomínat, jak měnil své kapesné za dvojky a ládoval je do automatů.
198X si vzalo na paškál 5 klasických žánru z automatu či raných časů počítačů. Proto nemůže chybět Beat'em up hra jakou byl Final Fight nebo klasická vesmírná Shoot'em up střílečka ve stylu R-Type, závodní hra odkazující na OutRun či Lotus III: The Ultimate Challenge, další hra odkazuje na začátky ninja her jako byly Shinobi a v poslední řadě dugeon mini hra. Hra i vypráví příběh dospívajícího chlapce, kterého čekají nástrahy puberty.
Pixelová grafika ve 198X je velice vymazlená, jedním slovem krása. Samozřejmě hru doprovází i klasická 8-16bitová hudba a jako u grafiky, je to trefa do černého!

Asi nemá cenu nějak extra 198X rozebírat, jen napíšu, že pro ty co zažili dobu heren a automatu je 198X jasná volba. Obzvlášť pokud nevíte co si vybrat v Humble Choise pro měsíc březen 2020. Mladší publiku hra moc nic neřekne. 80%

Pro: 5 klasický her, graifka, hudba

Proti: Hra nic neřekne mladšímu publiku

+16